MTZ Belarus

Pa verovatno na 3000 zato i stavlja tih 200.Ako sam pazio na casu mtz 52 ima 70 ks u odnosu na ursusa od 55ks ili nesto tako to i nije neki napredak, po meni je bolje resenje 82 a za nesto vise od 5000 moze se naci i sa sirokom kabinom.
 
svaka čast onom tko od stare 52 i 82 očekuje dobar traktor, mislim na to da nema uloga u njega i da će sipati i voziti.......ja nekrivim nikoga što prodaje, ti si kupac i imaš oči da gledaš, ako i neznaš, povedi nekog sa sobom da ga pogleda i to je to......a kupac ti samo treba što se mene tiče staviti traktor na pola dvorišta i to je to, a tvoje je da pališ i tjeraš i natjeraš kupca da kači plug i da ode u brazdu.......a ne da sve vjeruješ kupcu, pogotovo ako odem gledati, pa netko počne pričati i srati o stroju, odmah izgubim volju za trgovinom.....ja osobno kada sam prodavao.....kažem, ljudi moji to je to, a vi gledajte, odmaknem se da mogu nesmetano razgovarati, ako nešto trebaju, neka zovu, proba može u bilo kojem obliku, a da bi stajao iza nekog stroja, to NE, jer meni sutra može riknuti, pogotovo što se radi o strojevima od 30-40 godina......i tko tu može nešto garantirati???? nitko.......ja kada sam prodao rusa, i čovijek ode u šumu, slomi sponu volana nakon tjedan dana i mene zove, da me pita kako je to moglo puknuti.......i što mu reći???? ispada kao da sam ga ja vozio i da sam mu je ja pokidao.......i što bi mu vi rekli????
 
Bole,hvala na savetu na sta da obratim paznju.Jednu stvar koju sam primetio na nekim 52-kama to je da im je u hidraulici preradjeno motorno ulje.

@NA on je tih 3200 spustio vremenom,cim se traktor pojavio u oglasima bio je 3500 a to je bas odavno objavljen oglas.Vremenom je cena spala na 3200.Koji evro gore dole po toj ceni moze ce razmiljati o 82-ci.
Meni licno se za traktor od 40+ godina ne daje vise od 2500.

Strizanin,pomak jeste,jer odnos snage i velicine 52-ka i ursus je kao i odnos ursus i 539.Bar tako vidim.A voleo bih cuti iskusnije,jer u blizini nema nijedna 52-ka da uporedim.A sto se tice cene od 3000 za 53 mislim da je to mnogo kao sto sam gore napisao i to ulazi u rang cene za 82.
 
Nemojte se zacuditi ako na kraju ode i taj za 2500e.

- - - - - - - - - -

Sto dalje to sam ubedjeniji da neki vise vole da cepidlace,nego da drese kesu.
Eno ima i onaj za 2000e kod mene u kraju,koliko vidim utegnut i spreman za rad,ali tu je sumnjivo sto je toliko jeftin i u krug...
 
Razlika između 552 i 82 (sa širokim kabinama mislim) u ceni je jako mala i ništa ne ide u korist 552 osim potrošnje. Moje mišljenje.
 
Bole,preradjeno je koliko sam ukapirao jer ili negde stalno curi pa dolivaju za dz ili gazda nece da dresi kesu za novo ulje.

NA. rekoh ti danas ne volEm da nekom ispunjavam matematicke zelje.Novac se tesko zaradjuje i ne baca tako lako.Za svoje novce mogu da biram a ne da natrcavam ko zdrebe na rudu....Onaj drugi sto si stavio link koliko vidim na slikama...fale mu oba kardana i srednji deo izmedju kardana,znaci prednja vuca nije u funkciji,glavcine su razlicite jedna od 52-ke a druga od 82-ke,curi mu klip a u klipu preradjeno ulje,curi ispod stuba volana,prednja guma losa.
 
Veliki je ruzik stvarno kupiti MTZ 52 po ceni od 2000e... Ja bi na taj traktor gledao sledece,da ima iole dobre gume,da je kompletan (prednja vuca posebno) da pali,ide i da ima papire...

A neka rikne kod kuce odmah... Jel stvarno nevidim sta na tom traktoru nemoze da se izremontuje za 500e?????????????????????????? Najveca investicija bi bila gume zato samo to gledajte...

A taj traktor od 2000e + 500e ulaganja neka pomogne u oranju 2 godine i prodacu ga na kilo za 1000e i nisam na gubitku otplatio se.....


Sta bi bilo da kupujete polovnjak od 20,000e-30,000e sa gomilom elektronike i to ako nesto rikne ode MTZ 52 za ruke majstora...

- - - - - - - - - -

Bole,preradjeno je koliko sam ukapirao jer ili negde stalno curi pa dolivaju za dz ili gazda nece da dresi kesu za novo ulje.

NA. rekoh ti danas ne volEm da nekom ispunjavam matematicke zelje.Novac se tesko zaradjuje i ne baca tako lako.Za svoje novce mogu da biram a ne da natrcavam ko zdrebe na rudu....Onaj drugi sto si stavio link koliko vidim na slikama...fale mu oba kardana i srednji deo izmedju kardana,znaci prednja vuca nije u funkciji,glavcine su razlicite jedna od 52-ke a druga od 82-ke,curi mu klip a u klipu preradjeno ulje,curi ispod stuba volana,prednja guma losa.


Curenje klipa hidraulike ces resiti sa 1000din i sat vremena srafanja i malo volje... Nemoj to da te brine....
 
probaj ti njega po asfaltu kako se ponaša. Hoće da bude lagan ovako u mestu za upravljanje a kada ga ušaltaš u 9 on se počne ponašati kao uragan. Ne možeš ga obuzdati. Stubovi volana su im boljka. Čizme takođe. Ako je to ispravno donekle al ako ti na više od pola gasa u devetoj na asfaltu počne glava odzvanjati od buke i zvonjave onda bež od njega osim ako ne želiš menjač da radiš.
 
Neško skoro pa kao uragan :haha: Malo je nezgodno kad neko sedne iz nekog traktora kao što je npr. imt 533, 539 u to staro sokoćalo pa dok se ne navikne. Ja sam mislio da ću u kanal odleteti zajedno sa traktorom, nikako ga obuzdati. Ali sve je stvar navike. Sada ga zatvorenih očiju vozim po beloj liniji bez problema, nema nikakvog cimanja.
 
A ja sticem utisak da treba da dam 2500 za neku grobinu kojoj vise fali nego sto ima.I naravno da cutim.
Na forumu citam jedno,po oglasima drugo a kad odem da vidim,vidim deseto.
Da ne budem dosadan pozdravljam vas sve i hvala na savetima.
 
A ja sticem utisak da treba da dam 2500 za neku grobinu kojoj vise fali nego sto ima.I naravno da cutim.
Na forumu citam jedno,po oglasima drugo a kad odem da vidim,vidim deseto.
Da ne budem dosadan pozdravljam vas sve i hvala na savetima.

Joj druze naobilazices se takvih oglasa..... Najbolje kad bi nasao nesto od nekog vlasnika koji nije nista smuvao sa tim traktorem...
 
Neško skoro pa kao uragan :haha: Malo je nezgodno kad neko sedne iz nekog traktora kao što je npr. imt 533, 539 u to staro sokoćalo pa dok se ne navikne. Ja sam mislio da ću u kanal odleteti zajedno sa traktorom, nikako ga obuzdati. Ali sve je stvar navike. Sada ga zatvorenih očiju vozim po beloj liniji bez problema, nema nikakvog cimanja.

U pravu si. Bude nezgodno kad uhvatiš za onaj tanki volan pa ga malo micneš a on ode gde on hoće.

Šošara, vodi računa da ne naletiš na neki "dobar" a da mu fale tegovi, vrata i po koje staklo i tako te sitnice jer se i tu nakupi troška.
2500e je jaka cena. Dodaj još 1000 i kupi 82. Aždaja prava! Pa kad zarže ::samo bes::
 
Neško retko koja 52 ima tegove, mislim da sa njima nisu izašli iz fabrike. A tegovi su prava sitnica, 100 evrića prednji, za zadnje se nisam raspitivao pošto su.
 
mislim da jedan onaj kolut košta oko 20e polovan. Komplet oko 80e do 100e (kako ko koga klepi). 52 sa ispravnim vratima čisto sumnjam
 
Nazad
Vrh