MTZ Belarus

Jesi ti nekad terao 1025......
Nije to bas toliki bauk jebemu misa...iskreno,meni vise smeta na 82 prelazak iz 8 u 9 pod teretom(velika razlika brzina) nego saltanje 1025 iz sporih u brze...cak ako se ima malo sluha(i volje)moze se to u hodu tako raditi da ide bez ikakvog krcanja i poteskoca...da li je neko kupovao brzi anlaser za 82?naravno 12v...sto jaci,to bolje,ne?kako pale zimi,na traktoru je jedan akumulator od 100 i jedan od 97ah.
 
Doduse dok pohvatas dva menjaca spetljas ruke :D

Na koji si ovo model mislio.....................

- - - - - - - - - -

Nije to bas toliki bauk jebemu misa...iskreno,meni vise smeta na 82 prelazak iz 8 u 9 pod teretom(velika razlika brzina) nego saltanje 1025 iz sporih u brze...cak ako se ima malo sluha(i volje)moze se to u hodu tako raditi da ide bez ikakvog krcanja i poteskoca...da li je neko kupovao brzi anlaser za 82?naravno 12v...sto jaci,to bolje,ne?kako pale zimi,na traktoru je jedan akumulator od 100 i jedan od 97ah.

Jel sad hoces reci da je lakse 1025 prebaciti iz 3 u 4 rang brzina nego na 820 brebaciti iz zeca u kornjacu kad se zauka 8 pa u 9
 
Na mom breznjevu 920 nemam problema sa kretanjem, ali mi se cini da su mogli malo napraviti precizniji odabir brzina.
 
.....................

- - - - - - - - - -



Jel sad hoces reci da je lakse 1025 prebaciti iz 3 u 4 rang brzina nego na 820 brebaciti iz zeca u kornjacu kad se zauka 8 pa u 9

Cak se treba pomuciti,pa pravilno i napisati kako to ide-zec,kornjaca,osma deveta...upravo tako...ispravljeno,video sam odmah,al me,da budem iskren-mrzelo da prepravljam...
 
Poslednja izmena:
jel imao kvarova na kvačilu, mjenjaču ili difrerencijalu zbog tog motora????

jako dobro vuče, možda da ima malo šire zadnje gume samo...... 18.4-34
 
Nije to bas toliki bauk jebemu misa...iskreno,meni vise smeta na 82 prelazak iz 8 u 9 pod teretom(velika razlika brzina) nego saltanje 1025 iz sporih u brze...cak ako se ima malo sluha(i volje)moze se to u hodu tako raditi da ide bez ikakvog krcanja i poteskoca...
Svaka tebi cast,ali ja na 1025 tesko da mogu da prebacim iz treceg u cetvrti rang,a da ne zakrci bar malo.To kazem kad vucem nesto veci teret,pa mora malo veci gas.Kad je zakaceno nesto na traktor (plug i sl...) onda sa manjim gasom je lakse.
Vozio sam i starije kamione sa nezgodnim menjacima gde mora dva puta kvacilo i medjugas,pa sam uspevao da promenim brzinu bez problema u svakoj situaciji,ali ovde mi ne ide najbolje...
 
Verovao ili ne(veliko V) tako je...15 godina vozim 82,a 1025 evo ulazim u 6 godinu-i s'pocetka je bio malo cudan menjac na 1025,ali sad je ok.jednostavno vise mi odgovara diapazon brzina,pogotovo brzih za transport,nema one velike rupe medju pete(osme) i devete.u oranju primera radi radim samo sa reduktorom ceo dan,slicno reverzeru.i sta smo rekli onda za brze anlasere,kojih snaga postoje,gledao sam jedan od 3.2kw 12volti...da li je za zimu ta snaga ok,ima li uopste jaci?
 
Nazad
Vrh