MTZ Belarus

Moj brat je prosle godine uzeo 82.1 i nije dobio donju poteznicu a i svi drugi barem koji imaju 82.1 nemaju donju poteznicu,dobina se samo kuka i poteznica koja ide na poluge... 820 ima donju poteznicu,stepenik sa desne strane drugacije sediste zatezni lanci su sa spoljne strane poluga...820 eurolux siroke gume nepred,za nijansu vece zadnje gume 16/9-38 bilo je nekih i sa 18/4-34 ojacana sasija i velike tegove napred,moze da bude jos neka sitnica...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje za sve poznaovace belarusa,imam u ponudi jednog 552 iz 93 god. Posto je ceo crven farbao bi ga u noviju boju sa crnim motorom i kabinom,crvenom haubom... Moje pitanje: Da li je neko stavljao novu haubu na taj traktor i za koliko para moze da se nadje ista,nije bitno stanje? Moze i pp
 
Evo jednog prepravljanog mtz-a iz oglasa. Mozda mu fali jos orig boja felni ali ugavnom je to.


8dc2825ab9cb-800x600.jpg
 
sasvim sam siguran da ne moze nova hauba da se stavi na 552 i ostale koji imaju stub volana,ne moze da se zatvori,nova hauba je nekih 25000din kod macara ako se dobro secam,i ja sam imao ideju da je stavim pa odustao..
 
Ova kao sto je gore na slici moze da se stavi iako ima stub napred,jer i 82.1 ima stub napred i ovakva mu je hauba,a ove novije od 820 ne bi mogle zbog kosine prednje maske i to bi smetalo stubu...a ova sa slike moze...
 
Ja kad sam uzimao jedine razlike izmedju 82.1i 820 su bile sto je 820 imao stepenice sa desne strane,limove oko motora.Sve ostalo bilo apsolutno indenticno.Znaci i tegovi u tockovima i poteznice.....
 
Ja koliko sam shvatio 82.1 ima noviji i stariji tip... Na primer 82.1 iz 1998-1997 god sa stubom napred za ulje i 82.1 iz 2006-2007 god bez stuba napred,razlika i u haubama zbog tog stuba...ili gresim...?
 
Ja kad sam uzimao jedine razlike izmedju 82.1i 820 su bile sto je 820 imao stepenice sa desne strane,limove oko motora.Sve ostalo bilo apsolutno indenticno.Znaci i tegovi u tockovima i poteznice.....
Tegove u zadnjim tockovima imaju sad i 82.1 ali donju poteznicu ne,koliko sam 82.1 video samo kuku su imali plus nemaju ni onaj drzac gde ide donja poteznica kod njih je kao kod starih ruseva zatezne poluge su u sredini...evo kako to izgleda na 820 nije me mrzelo da slikam
e5df414251a58f6b193c383befdc1520.jpg
 
Ja kad sam uzimao jedine razlike izmedju 82.1i 820 su bile sto je 820 imao stepenice sa desne strane,limove oko motora.Sve ostalo bilo apsolutno indenticno.Znaci i tegovi u tockovima i poteznice.....
To sam i ja cuo da je razlika samo u tim stepenicama i limovima,a nasao sam i na agropanonkinom sajtu da 82,1,820 standard i 820 eurolux imaju svi iste motore a cene su za po 1000evra u +!A bas da za stepenice i dva lima dam 1000evra vise bas mi se i nedaje. Cene 82,1 19990evra, 820 STD 20870evra, a 820 eurolux 21890evra pa razmisljam ako nema nekih tehnickih poboljsanja zasto dati skoro 2000evra vise?!
 
Motori su isti kod svih od 82.1 do 820 ravan most 820 i 82.1 je isti traktor,dok eurolux ima ojacanu sasiju velike tegove sto dosta znace ako imas neki tezi prikljucak,a najbolji ti je 820 ravan most ali on je daleko skuplji od 82.1 cena mu je 23700 dao sam bratu jedan krug u setvospremiranju i kaze da je skroz drugi traktor mnogo boljo od 82.1...
 
Vidim da se ljudi najcesce odlucuju da kupe 820 ravan most e sad ne znam koja je prednost u odnosu na onog sa cizmama
 
Vidim da se ljudi najcesce odlucuju da kupe 820 ravan most e sad ne znam koja je prednost u odnosu na onog sa cizmama
Daleko je udobniji to jest nema tolikog struckanja,tezi prednji kraj,sire gume manje propada bolji grip brze se izvlacis iz blata ukratko 820 ravam most ti je fakticki 1025 samo za nijansu slabiji i naravno drugaciji menjac...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh