MTZ Belarus

a jel skoci pa odmah padne ili ostane gore
 
Kod mene skoci i ostane tu na 10 i ta crvena lampica stalno svetli a strelica na 10 stoji,i to me nervira po malo..
 
Hehehehe,ma to kod mene mora da se sija i nemoze drugacije perem traktor cesce nego auto jer se cesce prlja.. Na koj davac mislis pogledao sam tu oko te boce jer sam sumnjao da to pokazuje pritisak vazduha,ali ima dva?? I zar ne treba da ima kontakt kad je ubacen na svoje mesto i preko njega ona plastika????
 
- - - - - - - - - -

otišao je davač ili se otpojio i ukoliko budeš duže tako vozio garantujem ti da će ti otići sat i otpasti kazaljka(nije šala)jedan davak je od lampice a drugi od sata
 
Onda da vidim koji je od kazaljke pa da ga narucim,videcu u prolece sad nemogu ni da pridjem traktoru svi su natrpani oko njega,moram to da sredim... I voleo bi da mu stavim neku lampicu kad se ukljuci prednja vuca strah me da ne zaboravim pa da izadjem na asfalt.. Moram neki davac od rucne da stavim ali ima li praznog mesta medju onim gore na instrument tabli???
 
kod mene je kolega stavio prekidac od stop svetla kod rucice za ukljucivanje prednje vuce posto mu radnici mnogo voze traktor i ne iskljuce prednju vucu pa je on stavio sijalicu da ih upozori
 
Cira 92 ukljuci kompresor da napuni bure vazduha pa ce se ugasi, jer to je kontrola da si izgubio pritisak u instalaciji .kazaljka ti je u kvaru.Da nebi ti to stalno upadalo u oko ,ta lampa ,iscupaj dzek iz bureta i ona ce se ugasiti .tako sam ja kod mene uradio.
 
Poslednja izmena:
Hvala vam videcu sta cu da uradim sa tim,kompresor nikad ne koristim ali nikad ni na jednom traktoru,ako ne sredim to izvadicu zice.. E to nije losa ideja da se stavi prekidac za stop svetlo odlicna ideja toga se nisam setio mislio sam da u kabini stavim nesto o na parking kocnici... Ali gde da stavim lampicu??? Da li moze gore gde su sve lampice ima li praznog mesta??? Hteo bi da bude to ko orginal...:bravo:
 
E pa znam ja za tu foru da ugradim kao na 539 za alternator ali necu ja mislim da ima lampica koja nije iskoriscena i tu cu da namestim ovu za prednju vucu kad je ukljucena,mora biti kao orginal..

- - - - - - - - - -

Grunt- E samnom kad radis samo da poludis ja moram da uradim kako treba,mnoge nerviram sa tim mojim idejama.. :haha:
 
Moramo da smislimo nesto,ja sam mislio da uradim kao za parking kocnicu,ali sad procitah mozda bolju ideju sa automatom za stop,ali mislim da je to jako pametno da se ugradi da slicajno neko ne zaboravi prednju ukljucenu i na asfalt i kraj...
 
Neverujem da moze prednja vuca da se zaboravi.Kada se vozi po tvrdjem terenu, prednja vuca trese i trese se ceo volan.To se u njivi ne primeti jer je meko,ali cim se izadje na tvrdo odma pocne da trese
 
Nikad nisam zaboravio ali bi uradio to preventive cisto nije to neka intervencija malo zice jedan davac i sto je sigurno sigurno je...
 
Od jesenas prvi put sam radio sa prednjom vucom i nije mi se desavalo da zaboravim da je iskljucim kad krenem kuci jer sto kaze Vlada oseti se i po atarskom putu kad nije iskljucena.
 
Ja sa mojim 820 svega na dve njive ako sam imao potrebe da ukljucim prednju,jer mi itako mali plug ne oseca ga 820 i nisam imao potrebe...
 
Nazad
Vrh