MTZ Belarus

@becarina pusta,to sto je bilo pre 2 godine ocigledno nisi shvatio o cemu se radi al nebitno......
na 820 je zec direktan a kornjaca preko reduktora,na 892 je kornjaca direktna a ubrzan je preko reduktora zbog smanjenih obrtaja motora
 
da li svi koristite dva akumulatora u traktoru ili ne?
ja trenutno imam jedan od 140 a/h i nema sanse sa njim da upali dok sa dva pali lepo uz par verglanja po ovoj hladnoci.
leti ako ga ne upalim par dana isto pali posle par verglanja,pa me interesuje da li da mu stavim dva ili da leti ipak radim sa samo jednim?

takodje me inetresuje,posto u knjizi pise da akumulator treba biti od 215 a/h,da li sada moram da mu kupim neki od 75a/h posto imam jedan od 140,da bih dobio 215a/h,ili mogu da mu stavim recimo i od 100 a/h pa da bude ukupno 240?
smeta li traktoru visak amperaze ili ne? takodje moze li doci do nedaj boze neke havarije na akumulatorima jer nisu iste amperaze?

sada kako je ovaj dugacak,drugi isti nemoze stati,tako da bi morao da mu stavim neki automobilski da bi mogla stati oba u ono kuciste (sanduk)pozadi.
 
Ja na mom 1025 imam dva komada od po 100 ampera.Jedan je mojom greskom ostao bez vode(ne skroz,ali dovoljno) pa sam morao da menjam jedan inace su njegovi original iz 2007.Tabla radi cela,jedino mi je mesec dana posle isteka garancije,stala kazaljka za gorivo_Oko table nije greska,jedino oko rezervoara,plovak ili se neka zica izvukla.Nisam smogao snage da skidam rezervoar.
 
Hvala vam videcu sta cu da uradim sa tim,kompresor nikad ne koristim ali nikad ni na jednom traktoru,ako ne sredim to izvadicu zice.. E to nije losa ideja da se stavi prekidac za stop svetlo odlicna ideja toga se nisam setio mislio sam da u kabini stavim nesto o na parking kocnici... Ali gde da stavim lampicu??? Da li moze gore gde su sve lampice ima li praznog mesta??? Hteo bi da bude to ko orginal...:bravo:
stavis jednu plocicu na rucicu od prednje vuce a prekidac ispod kad ukljucis prednju vucu sijalica ti sija kad isklucis sijalica ne sija e sad gde ces ti da stavis sijalicu to je tvoja stvar
 
Ziv bio druze,skinuo si mi veliki teret sa srca.Morao sam stalno da punim rezervoar i da proracunavam koliko sam uradio i koliko sam potrosio_Odma posle praznika se bacam na posao.Hvala.:ppozdrav:
 
Meni isto nije radio plovak, zice su jako tanke pa se odleme, ima ih tri, prelemite nove zice tj. neke deblje stavite i necete imati vise problema.
 
@becarina pusta,to sto je bilo pre 2 godine ocigledno nisi shvatio o cemu se radi al nebitno......
na 820 je zec direktan a kornjaca preko reduktora,na 892 je kornjaca direktna a ubrzan je preko reduktora zbog smanjenih obrtaja motora


Skužio sam ja odma ko što je i Bubu skužio, al svejedno smo morali objašnjavat i sliku stavit. No kako kažeš nebitno. :off_topic:
 
Ja te sad menjace ne mogu da shvatim, moze li se na reduktoru nesto uraditi pa da se dobije veca brzina na 82-ci, otprilike da ide kao 892.
 
Kad sam bio U Begecu tamo na cardi kod Brase video sam da dosta njih ima ruske traktore i da sa njima ulaze u vodu da peru sargarepu sa onim rotirajucim spravama.Uteraju ih u rikverc pa ukljuce kardan i tako vrte li vrte a voda iz Dunava pere sargharepe a bogami i kvasi traktor.Bez problema izlaze iz vode posto imaju prednje vuce.
 
Nazad
Vrh