MTZ Belarus

Moj rodjak ima 952, 2005 godiste. \sat mu je crkao na 4000 sati, i sad je procena da ima oko 6000. Vozi ga i Kurta i Murta, i skoro sam radi oko 200 kj. Dva puta su crkavale horizontalna i vertikalna osovina u prednjem mostu. Nekoliko puta alternatori, anlaseri, akumulatori, i to je maltene sve. Ne trosi ulje, mastan je sav, samo cekam kad ce da bukne, ali ne staje. Samo kvalitetno ulje u motor, i gas!
Ako je mastan svuda,kako ne trosi ulje?deluje nelogicno...a taj most ne trpi ostru voznju sa brdom tegova napred!na 1025 mi poceo ponekad preskakati bendiks...ima li ko slicnu pojavu?svaki 5-6 otprilike,i samo kada je prvi start...
 
Danas malo zimskih radosti s rusima, otisao nam je unutrasnji lezaj na desnoj poluosovini. pa smo pristupili laganom kupusanju traktora, sutra nastavak...
Jedan predlog,ako znaci nesto.Ja sam na mom 1025 menjao dva puta spoljasnji lezaj na zadnjem tocku.Prvi put sam stavio kuglicni lezaj koji je inace sa veoma retkim kuglicama i placen je 1500 din.Drugi put sam kod Macara uzeo valjkasti lezajod 4000 koji je gusto sabijen,nemora da znaci,ali mislim da je bolja kombinacija.
 
Ako je mastan svuda,kako ne trosi ulje?deluje nelogicno...a taj most ne trpi ostru voznju sa brdom tegova napred!na 1025 mi poceo ponekad preskakati bendiks...ima li ko slicnu pojavu?svaki 5-6 otprilike,i samo kada je prvi start...
Hidraulika, reduktori, orbitrol.... Ali motor je ok.
@worm
Jeste, iz Tomasevca je, ali nije na prodaju... Ima taj jod da se naradi do penzije!
PS
worm, isprazni sanduce, ne mogu da ti posaljem pp :D
 
Jedan predlog,ako znaci nesto.Ja sam na mom 1025 menjao dva puta spoljasnji lezaj na zadnjem tocku.Prvi put sam stavio kuglicni lezaj koji je inace sa veoma retkim kuglicama i placen je 1500 din.Drugi put sam kod Macara uzeo valjkasti lezajod 4000 koji je gusto sabijen,nemora da znaci,ali mislim da je bolja kombinacija.


Hvala na savetu, takav mi je plan, ali ipak cu traziti lezaj koji slovi za kvalitetniji, necem kupovati ove s ruskog trzista., da li imate broj tog lezaja, jer ovaj standardni je 6217, pa da potrazim ga u Novom sadu od nedelje.

Inace da dodam, remont ce stajati do srede verovatno, jer u ponedeljak cemo tek po lezajeve, a utorak i sredu necemo raditi, imamo neke druge planove. A ovog vikenda oremo. tako da ce slike biti, ali sa par dana kasnjenja.
 
I ja sam za to da netreba stedeti,jer nije mala stvar,a velika muka da se skine.Broj nazalost nisam zapisao,ali ako zoves Macara recice ti.Semering sam imao samo mi je poslao lezaj.Za sada radi.
 
primetio sam da mi ne svetli lampica od grejača,inače upalio sam iz prve,da li je to do grejača ili mozda osigurač?do sada je svetlila i treperila sve normalno,mada nisam ga ni koristio preterano...ona posuda je bila puna nisam je proveravao,nemoguće da je potrošena!
 
Moj otac bio juce nesto sluzbeno d N.S i navratio do Agropanonke da se raspita oko ovih popusta i tako to.I rekli mu da 892 ne sklapaju u Srbiji:sta:
 
@ida uljma Posle duzeg stajanja i kod mene se to desilo,izvadio sam prekidac,naprskao sa WD-om i sada radi dobro i lampica i grejac.Imas dobru masinu pa je mozda upalio i bez grejaca,a u tu posudu ja nikad nisam sipao nista i tako od 2007.Ja sam shvatio da je to za ekstremne minuse.A nisam nesto ni cackao da vidim na kom principu radi grejac,dali je dovoljno da greje samo vazduh ili mora da ima nesto u toj posudi da bi imalo efekta,nije me zanimalo,a vidim pali lepo i na -17.
 
Hvala na savetu, takav mi je plan, ali ipak cu traziti lezaj koji slovi za kvalitetniji, necem kupovati ove s ruskog trzista., da li imate broj tog lezaja, jer ovaj standardni je 6217, pa da potrazim ga u Novom sadu od nedelje.

Inace da dodam, remont ce stajati do srede verovatno, jer u ponedeljak cemo tek po lezajeve, a utorak i sredu necemo raditi, imamo neke druge planove. A ovog vikenda oremo. tako da ce slike biti, ali sa par dana kasnjenja.
zemo kupis 6217 al fag i ne mislis.samo nemoj voditi sa sobom nekog sa losijim zdravljem kada cuje cenu mogao bi odapeti
 
@pujol
Vidi drugar. Ako imas dovoljno jevreja kupuj i ne misli. 892 je odlican traktor. Obrtni moment ima strasan, stoga teret povlaci sa lakocom. Mnogo mocniji traktor od 820. Imaces curkanja, zveckanja ali se to sve dotegne i resi za smesne novce. U selu ima desetak 892 i svi rade punom parom.
 
Moj otac bio juce nesto sluzbeno d N.S i navratio do Agropanonke da se raspita oko ovih popusta i tako to.I rekli mu da 892 ne sklapaju u Srbiji:sta:
Sto neuzmes 952 cene su im valda skoro iste,ja sam se odlucio za 952 lepsi mu je raspored brzina ,ja dok sam tero 552nikad ga ubosti .A to su valda slicni menjaci.Pa bolje je sto se nesklapaju kod nas.
 
Nazad
Vrh