MTZ Belarus

952 ima sinhronizovan menjac 14/4, 892 ima manuelni menjac18/4, o tome je vec pisano, nije tacno da je na 892 komplikovano menjanje brzina, samo malo udjes u stos i nepostoji ono krrr, pritom za cetri brzine imas veci izbor. Ko ima 952 on hvali njega, mi koji imamo 892 pricamo suprotno, ja samo mogu da kazem kada sam kupovao traktor pre mesec dana otisao na plac gde drze traktore i tamo je bilo negde oko dvadeset 952 a samo sest 892 od njih sest su dav vec bila rezervisana sto govori da 892 ljudi vise kupuju a cena im je potpuno ista.
 
zemo kupis 6217 al fag i ne mislis.samo nemoj voditi sa sobom nekog sa losijim zdravljem kada cuje cenu mogao bi odapeti

Cena tog lezaja u SM je 9500 odprilike, a u novom sadu je 7000 komad. naravno radi se o FAG-u. Pa sad puta 4, jer nema sanse uraditi ga na pola, izadje lepa cifra. Al da je zaradio, zaradio je...
 
A sto ima mnogo 892 u oglasima na prodaju?Drugih ruseva nema samo 892,ima i ovih ali u manjem broju
892 postoji sa dva menjaca koliko znam(stari i novi tip-a nisam se za njega nesto interesovao)...jedan prijatelj kaze da je pogresio sto je uzeo 892 sa menjacem od 820,kaze trebao je da uzme onaj jaci,boji se za menjac,posto i 82 hoce da skine maticu sa sekundarnog vratila...mada taj traktor je prema 82 daleko jaci.
 
Najbolje je porazgovarati sa nekim ko radi sa ležajevima.Kažete za čega vam treba i onda će vam preporučiti najbolje rešenje.Možete kupiti Fag ali ako nije namenjen za određeno mesto džabe ste bacili novac.
 
Najbolje je porazgovarati sa nekim ko radi sa ležajevima.Kažete za čega vam treba i onda će vam preporučiti najbolje rešenje.Možete kupiti Fag ali ako nije namenjen za određeno mesto džabe ste bacili novac.
Imam dobra iskustva sa jednim prodavcem na Najlon pijaci Novi sad...za svako mesto i namenu ima lezaj u kvalitetu.covek ima firmu za promet lezajeva na rumenackom putu,ako nekog zanima,mogu staviti i ime firme,da ne bude da ikog reklamiram.
 
892 postoji sa dva menjaca koliko znam(stari i novi tip-a nisam se za njega nesto interesovao)...jedan prijatelj kaze da je pogresio sto je uzeo 892 sa menjacem od 820,kaze trebao je da uzme onaj jaci,boji se za menjac,posto i 82 hoce da skine maticu sa sekundarnog vratila...mada taj traktor je prema 82 daleko jaci.

892 nema sa dva menjaca,delovi(lezaji zupcanici itd...) su svi isti izmedju 820/892 sem odnosa broja zuba na prenosu zec kornjaci jer je 892 na 1800 obrtaja motora pa su ga tu ubrzali da bi imao odgovarajucu brzinu,sto je na 820 zec to je na 892 kornjaca......
 
892 nema sa dva menjaca,delovi(lezaji zupcanici itd...) su svi isti izmedju 820/892 sem odnosa broja zuba na prenosu zec kornjaci jer je 892 na 1800 obrtaja motora pa su ga tu ubrzali da bi imao odgovarajucu brzinu,sto je na 820 zec to je na 892 kornjaca......
Nisam zalazio u to,znaci menjac i jeste od 82 identican...znam ga napamet...a sekundarno vratilo do diferencijala da li je istih broja zuba,i da li tu postoje varijacije?pitam zato sto imaju dva 892 u okolini koji nemaju iste brzine,a razlika je bas primetna.oba rade na istim obrtajima,a razlika medju njima je nekoliko godina.
 
o kakvim vi predmenjacima pricate,892 i 820 sve isto kataloski delovi za menjac a razlika je samo u obrtajima motora 1800/2200,u zecu nema veze vrsta reduktora jer je direktna,samo u sporima ima razlike
nisam znao da ima 552 novi i stari tip :haha:



892 nema sa dva menjaca,delovi(lezaji zupcanici itd...) su svi isti izmedju 820/892 sem odnosa broja zuba na prenosu zec kornjaci jer je 892 na 1800 obrtaja motora pa su ga tu ubrzali da bi imao odgovarajucu brzinu,sto je na 820 zec to je na 892 kornjaca......

Sjećaš se svoj boldane izjave od prije 2 godine? Dugo ti je trebalo da skužiš, a nas si ubjeđivo da je to sve isto, jel. ;)
 
Sad se setih sta sam primetio na mom 820 pa rekoh da pitam,stalno mi svetli crvena lampica na manometru ili kako se vec zove??? Interesuje me sta meri on???



To je onaj sa leve strane od meraca za gorivo... Ne voltmetar za njega znam cemu sluzi...
 
A zasto mi onda strelica skoci skroz gore na 10???

A kompresor je stvarno iskljucen a skala se ipak popne na 10 odmah???
 
Nazad
Vrh