MTZ Belarus

Pa razlika izmedju 1221 i 1221.3 je u tome sto 1221.3 ima interkuler tj. 6 konja vise i ima plasticnu masku i skuplji je od 1221

@nikollaa
ima kod mene u selu takvih ljudi sto nece na kredit (koji je po meni bio bas povoljan) pa zato jos voze IMT 540

Bolje voziti 540 nego danas imati kredit vjeruj puno se uštedi kad kupim gotovim novcima nešto.
A kad si duzan to je jako opasno.
 
kamata od 0% je bilo sa deviznom klauzulom, taj kredit je odobravan krajem 2010 god, a traje 5god. koliki je tada bio kurs, a koliki je sada, a koliki ce biti do isteka tog kredita?
a dinarski od 8% 2011god.(ove god je 6% bio) je vec sada nuliran kursom eura...

mtz 1221 32000e
ucesce 9000e
setomesecni anuitet(izracunat na preostali kug) 430 000din

430000x6=2580000/113=22800
22800+9000=31800e

stekanje para za traktor je losa stvar, em nemas traktor, a cena traktoru moze skociti za 3god. taman toliko da si mogao kamatu otplacivati i voziti traktor.
e sad svako ima svoju racunicu pa neka radi kako hoce...
 
Bolje voziti 540 nego danas imati kredit vjeruj puno se uštedi kad kupim gotovim novcima nešto.
A kad si duzan to je jako opasno.

Sto se tice kredita za sada ga bar ne osetim i ne stoji mi "za vrat" kao sto mnogi pricaju.Do sada je sve bilo kesirano pa aj sad malo da promenimo.Prednost mi je sto teram nov traktor radim brze ,lakse ...ne moram da gledam u vreme pa da zurim sa radnjom itd. :off_topic:

@nikollaa
U oranju mi je ove godine trosio do 14 litara u zavisnosti do brzene i do njive,neke sam orao 7 km/h ,a neke 10 km/h
 
Znam drugari,ali kako ja da znam kad je povoljan trenutak za kredu,:sta: videcu jbmliga

Kad pomisliš da odbiješ uslužan rad, zemlju koju ti nude u arendu il da na drugi način uvećaš proizvodnju, iz razloga da ti je mehanizacija nedovoljna.E onda sedneš i izračunaš dal ćeš više izgubiti ako izgubiš potencijalnu zaradu od tog posla, il što ćeš platit kamatu banci.
 
Retko kome i retko kad se odjednom pojavi toliko posla da se sa postojećom mehanizacojom ne može odraditi.Budimo realni velikoj većini nas sa foruma traktori i u sezoni ne rade više od 10sati dnevno u kontinuitetu od recimo 15 dana.Znači da se pojavi i 10 ili čak 20ha odjednom viška dalo bi se uraditi sa par dodatnih radnih sati dnevno.Daleko od toga da se ne treba obnavljati mehanizacija ali ne po svaku cenu(čitaj-ne realni krediti).
 
Kakva to kolicina zemlje treba da se pojavi da sa postojecom mehanizacijom ne moze da se uradi? Bio sam skoro kod coveka koji je nakon povrcaja 90ih radio 50kj zemlje sa fergusonom. Sve je stizao i postizao i to po danu. Nocu nikada nije u zivotu orao. Sada tera MTZ 820 i za 8 godina je napravio 1500 sati na 70 jutara. Po njegovim recima traktor je kupio samo zato da mu bude udobnije.

Kad smo vec kod 820. Na jednom drugom mestu, dato mi je do znanja da se se prodavati 820 ravan most sa 1800 sati. 2005 godiste. Traktor nigde ne curi, nigde nije umazan. Gume oko 60-70% prednje, zadnje 80%. Sve ispravno i sve radi. Covek domacin. Cena malo jaka 14.000e. Sta mislite?
 
Pa nije jaka ako je u dobrom stanju,standard 820 ima u oglase za 13500,2006 godiste,ravan most je skuplji,jos i ako mozes skini mu malo cenu bar na 13500
 
Danas malo zimskih radosti s rusima, otisao nam je unutrasnji lezaj na desnoj poluosovini. pa smo pristupili laganom kupusanju traktora, sutra nastavak...
 
Kakvi su bili simptomi?Mozes staviti neke slike?

Smptomi su da tocak nije stajao uspravno, vec malkice je bio kriv. ali to se tek videlo kad smo se dobro zagledali. Pre svega je pocela nekakva skripa, prilikom voznje u rikverc, i onda smo razgledali, i videli. Tocak se klimo dosta naravno kad se traktor digne na dizalicu. slike ce biti dok remont bude gotov, jos se rastavlja.
 
Danas malo zimskih radosti s rusima, otisao nam je unutrasnji lezaj na desnoj poluosovini. pa smo pristupili laganom kupusanju traktora, sutra nastavak...
Mi koliko imamo 82,nikad nisu ti lezajevi pravili problem,mada smo ih jednom menjali iz predostroznosti kada smo radili diferencijal,jer tada smo menjali sve i jedan lezaj...a na 1025 treca godina,sve ok...a desna strana,znaci verovatno posledica oranja?
 
Jesu isti su lezajevi. Tako mi je rekao clan Danger.

Boga mi, Mladenov 1025 se vala naorao.
Ih kako nije, naradio se on... A nije mu ni lako pored mene, jer ga 95% ja teram.
Kumovali su tome i setvospremac od 5,6 metara koji sam nosio par dana, probnog rada, i drljaca koja je kupljena proletos od 4,6 metara. Dosta imam problema sa polugama, pucaju i krive se. tako da je sad i lezaj dosao na red.
 
Moj rodjak ima 952, 2005 godiste. \sat mu je crkao na 4000 sati, i sad je procena da ima oko 6000. Vozi ga i Kurta i Murta, i skoro sam radi oko 200 kj. Dva puta su crkavale horizontalna i vertikalna osovina u prednjem mostu. Nekoliko puta alternatori, anlaseri, akumulatori, i to je maltene sve. Ne trosi ulje, mastan je sav, samo cekam kad ce da bukne, ali ne staje. Samo kvalitetno ulje u motor, i gas!
 
Nazad
Vrh