MTZ Belarus

Ili loš termostat , ili prljava tečnost , ili i jedno i drugo plus malo oštećenja na kućištu i to je to . Izvadi termostat i pogledaj prema svjetlosti , ako se imalo providi nije dobro.
 
eclipse4 da nije do materijala reducira stari je bakar ili mesing pa je i bolji provodnik temperature od željeza.Nema mi baš logike ali sve opcije su iscrpljene

pa od mesinga sam i napravio ;)

Ili loš termostat , ili prljava tečnost , ili i jedno i drugo plus malo oštećenja na kućištu i to je to . Izvadi termostat i pogledaj prema svjetlosti , ako se imalo providi nije dobro.

tecnost sada sipana nova,nije vozen ni pola sata sa njom,termostat nov.....nisam primetio iskrivljenost ili bilo sta.
sve u svemu sacekacu leto pa sta bog da,novi sat namesten ali i akumulator skinut tako da ga vise necu nametiti do proleca.
 
@pujil,ciro.Ja sam mog ruju 1025 kupio 2007. na kredt kod prokredita na 7 godina.Posle 3 godine sam ga isplatio,pored glavnice sam dao jos 7000e na kamatu.Imao sam staru 52 i malog torpeda.Odmah sam povecao proizvodnju,kupio tesku tanjiraciu i radim dosta usluge,tako da sam zaboravio na kamatu i vozim nov traktor.Ceo svet zivi na kredit.Sve masine i sta sam radio do sada sam uzeo na kredit i opet cu.Nestrpljiv sam po prirodi i nisam karakter da stekam godinama pa da kupim nesto,zaledjinu nemam samo svoja ledja.Samo hrabro i napred,"prvi put je uvek najteze".:bravo:
 
Tako je Neli. Ko ima traktor dobrano da uposli, nije kredit los izbor. Kredit je skup ako traktor vise sedi u garazi, a ako godisnje radi 700-1500 sati, taj otplacuje sebe sam.
 
Kredit naravno i ja ga imam letos sam uzeo dinarski sa 5%kamate,i kupio traktor naravno uzeti kredit ali ne uletati bez veze da komsije vide da sam kupio traktor jednostavno cekati priliku,po meni prolece uredbe i te stvari a ko voli nek izvoli.Nije bas zgpdno da te traktor koji kosta 22 000e za 5 godina kosta 28 ili 30 000e.Ja sam jednostavno bio strpljiv i eto ukazala mi se prilika sa smesnom kamatom na kraju......
 
Kredit naravno i ja ga imam letos sam uzeo dinarski sa 5%kamate,i kupio traktor naravno uzeti kredit ali ne uletati bez veze da komsije vide da sam kupio traktor jednostavno cekati priliku,po meni prolece uredbe i te stvari a ko voli nek izvoli.Nije bas zgpdno da te traktor koji kosta 22 000e za 5 godina kosta 28 ili 30 000e.Ja sam jednostavno bio strpljiv i eto ukazala mi se prilika sa smesnom kamatom na kraju......

svaka cast i po meni bolje cekati najpovoljniji momenat pa kreda ili stisnit guzuicu i saviti ledja godinu dve pa pazariti i onda udariti u poso pa raditi za sebe i porodicu a ne za lihvare jer ovo nisu kamate . ovog nema ni kod americkih zelenasa
a sto se tice celog sveta kod njih su drukcije kamate subvencije odnos drzave prema farmerima(seljaku) pogledaj samo hrvatsku kolega tuje iz okoline siska zet njegov se vratio tamo da radi(profi varioc) i prica njegov rodjak farma krava za svaku kravu subvencija johandeerovo sve od traktora rolke do kultivatora otplaceno i kaze da moze ali sve se zna kad crklo kad prodato gde prodato kad rodjeno kolko hek znaci sve po ps
a kod nas sve naopako
ajd pozdrav sad sam popizdeo idem na pivo :bravo:
 
@pujil,ciro.Ja sam mog ruju 1025 kupio 2007. na kredt kod prokredita na 7 godina.Posle 3 godine sam ga isplatio,pored glavnice sam dao jos 7000e na kamatu.Imao sam staru 52 i malog torpeda.Odmah sam povecao proizvodnju,kupio tesku tanjiraciu i radim dosta usluge,tako da sam zaboravio na kamatu i vozim nov traktor.Ceo svet zivi na kredit.Sve masine i sta sam radio do sada sam uzeo na kredit i opet cu.Nestrpljiv sam po prirodi i nisam karakter da stekam godinama pa da kupim nesto,zaledjinu nemam samo svoja ledja.Samo hrabro i napred,"prvi put je uvek najteze".:bravo:


Znam druze i ja pokusavam da uzmem bar nesto na kredit jer nemogu sve da spremim gotovinu.. Ali se nekako plasim,kredit je ogromna stvar nekako bolje podneses finansiski nego da iskesiras sve pa ostanes na nuli... Ali kamata je bre velika sa tom kamatom ja nemogu da se slozim da mi uzmu skoro pola...
 
Daj mi taj kredit sa 0% kamate do sutra cu da uzmem i ja nov 1221.. ALi ko ce da mi da taj kredit???
 
To je najbolja kombinacija,to 2007. nije bilo.I moj drugar je utrcao sa 25% ucesca i 0%kamate pre dve godine.Ja nisam imao nista na sebe i taj traktor sam dao kao zalog.Najbolja fora je bila sto sam ga posle 3 godine prevremeno otplatio sa 3% na preostali deo glavnice i velika kamata je skinuta.Bitno mi je bilo da dobijem kredit i sada vec sve ide svojim tokom,redom masine stizu i to opet na kredit. Navukao sam se.:cool:
 
Odosmo u :off_topic:.. Nema letos sam se raspitivao za kupovinu novog 820 i nije bilo takvog kredita samo 6% kamata ili 8% ne secam se vise.. SAmo znam da imam punu fasciklu papirologije za taj kredit i ja odustao...
 
1221 ili 1221.3? koji se pokazao bolje? Oni uzmu cetvrtinu traktora za kamatu. ja il kes ili nista. nemoram ga kupiti ali kad ga kupujem kupujem u kesu. Naravno ko finansiski stoji dobro.
 
Neznam ali za mene je lepsi obican 1221... Volim onu limariju kao na 820 a on veci traktor premocno izgleda.. Za tehnicke karakteristike neznam,nikad nisam izbliza video 1221 u okolini kod mene nema ni jednog,naj veci rus je 820 ravan most...
 
Pa razlika izmedju 1221 i 1221.3 je u tome sto 1221.3 ima interkuler tj. 6 konja vise i ima plasticnu masku i skuplji je od 1221

@nikollaa
ima kod mene u selu takvih ljudi sto nece na kredit (koji je po meni bio bas povoljan) pa zato jos voze IMT 540
 
Taj kredit je bio jako povoljan sa 0% kamate. Ali kad imas 8% ili vise % kamate po meni to cetvrtina traktora ode za samo kamatu. Ali kad hoces u kesu PO MENI bolje jos dve ili tri godine terati neku krntiju pa kupiti u gotovom i miran nego dici na kredis. to je moje misljenje. Kako te sluzi 1221.3? meni se jako svidjaju ti traktori? kakvi su potrosaci?
 
Nazad
Vrh