MTZ Belarus

Za kolegu dukeja, bio sam kod Džonje i malo sam bacio oko na traktore sobzirom da je noć pošto su u šupi koja nema svetla zbog kvara na instalaciji, ono što sam video je da su traktori na oko ok, kompletni kao kad su došli novi (2006g, blizanci),nisu pohabani, izudarani u kabini su celi bez nekih oštećenja, gume 50-60% šare, nisu orali, od poslova koje su radili su setva, paranje, prskanje, bacanje veštaka i tarupiranje ponekad.Jedan ima 4700sati i ceni ga 13000e a drugi 5700sati i ceni ga 12500e, malo jaka cena ali može dole.O traktorima je vođeno računa što se tiče zamene ulja u motorima i servisiranje.Treba da ih pogledaš bez obzira na cenu i da li ćeš ga kupiti pa ćeš više znati kad pogledaš druge i uporediš.Da dodam, čovek je iskren skroz, ono što te interesuje pitaj i kako ti kaže tako je.
Ona 892 se ne prodaje.
Izvinjavam se za :off_topic: pošto nemogu da ti pošaljem pp, nešto neće. Možda ti je puno sanduče.
 
Grunt nismo se razumeli, ne prodaje Žara nego jedan prijatelj koji je prvi vlasnik a Žaru znam i još jedan kolega sa foruma je jesenas kupio od Žare traktor.
 
Pored Žare, moram se zahvaliti upravo i članu Sale ratar, jer bez njegove nesebične pomoći nebi ni otišao u Turiju da pazarim traktor. Eto kako forum pomaže.
 
kolega upravo je to to kuciste,aluminijumsko.......i evo obelezio sam na slici kako otprilike izgledaju ostecenja na njemu.....(naravno ne ista i nema ih mnogo) takodje nema ni jedan ris od pocetka do kraja tog granicnika gde gumica naleze,tako da ne verujem da voda moze da se probija pored gumice,cak i da se probija ne verujem da to moze da probija u nekoj ogromnoj kolicini...
gumicu sam ja izumbirao jer je onaj iz radnje zaboravio da mi posalje.

 
ako ima malih rupica to nije strasno,na starijim rusima toga uopste nema jer je vremenom poodpadalo,dotrajalo,ako ti je to uredu onda mirno spavaj i cekaj da napolju bude +40,proradice samo.............
 
@ sale ratar

Hvala ti na informacijama!

Pokušao sam da ti pošaljem pp, ali ne ide. Ne znam šta je razlog, ja sam moje sanduče sad ispraznio ali opet neće.

Izvinjavam se forumašima za off!
 
Elektromotor ventilatora u kabini na mtz 892 povremeno gubi kontakt , proverio sam sve kablove,prekidac da tu mozda ne gubi spoj i sve je uredu! Sta raditi? Kupovina novog elektromotora ili ?

I ja sam imao isti problem .Sad pre neki dan sam skinuo komplet ventilator i na njegovoj poledjini kod motora nalaze se dva srava.To sam odvio i kada sam iscupao taj mehanizam sto ga pokrece tu je bio jedan namotaj koji se bio odlemio pa zato nije vrteo ventilator.To sam zalemio i sad radi kao i pre
 
rus-nova-slika-3.jpg
[/IMG]
rus-nove-slike1.jpg
[/IMG]
rus-nove-slike2.jpg
[/IMG]
rus-nove-slike4.jpg
[/IMG]Ovo je moj ruja 99god ima posle generalne 2 000rh,letos ofarban jako sam zadovoljan sa njim a i on sa mnom:haha:
 
Drugari bio sam juce do procredit banke da mi izracunaju za kredit sta i kako.Konkretno mtz 892 sa ravnim mostom uz novogodisnji akcije i popust kosta 23000eu.Kamata na kredit je oko 9.25 na godisnjem nivou na 5 godina,sto znaci da ce za te 5 godine da mi uzmu oko 6000eu na ime kamate,ne znam koliko je sad to povoljno ili da sacekam sledece godine mozda ministarstvo nesto i subvencionise ali mislim da od toga nema nista,a ako kasnije pa ne bude ovaj popust ili pa da cekam sajam jbm,sta da radim :osmeh:.Da ga uzimam to je sigurno,samo ne znam kad:bravo:
 
I ja sam se raspitivao za taj kredit i dali mi punu fasciklu sta treba da pripremim i ja odustao,malo mi je bila velika kamata da za 5 god dam 6000 evra... A meni racunali i na 3 god.. Neznam sta da ti kazem ja nisam smeo da se upustam u to i ako sam bo spreman na sve uslove kad sem seo i malo bolje razmislio odustao sam.. Valjda sam se uplasio jer nikad nista nisam uzeo na kredit...
 
6 000 e na 5 godina je puno brate,pa to je 1/4 traktora.Računaj sebi za 5 godina gubiš na traktoru garant 5oooe i 6ooo kamate ode pola traktora.Bolje sačekaj koliko treba i kupi za keš.

- - - - - - - - - -

eclipse4 da nije do materijala reducira stari je bakar ili mesing pa je i bolji provodnik temperature od željeza.Nema mi baš logike ali sve opcije su iscrpljene
 
Nazad
Vrh