MTZ Belarus

Ma nece ih izuti nego ce pre ostati tamo po nekom granju ako ce da radi u sumu.. Po tom kraju gore ni jedan citav nema,ljudi tamo slabije paze na mehanizaciju,jos nisam video jedan da ima svetla a kamoli da je registrovan a bio sam 3 godine u skoli tamo... Bez uvrede...:ppozdrav:
 
eclipse4,zamaras se bezveze,nece ti ni pokazati pa da 100 satova promenes,nemozes ti rusa tako testirati jer on nemoze da se ugreje na ovo hladno vreme u mestu kad radi,idi orati ako imas sta kad se bude moglo pa ce ti pokazati ako je termostat i gumica ok,podigni i zavesicu ispred hladnjaka ako je imas,videces naleto ima da proradi sam od sebe

uh pa ti nisi citao od pocetka moj problem ;)
orao sam do skora i nema da dize temperaturu vise od 40 c
takodje je antifriz izvucen iz njega vreo oko 70-80c a na sondu i drugi sat pokazuje 40.... ;)
eto ukratko da udjes u stos ;)
 
upravo pricamo da je problem isti i na mehanicki i na njegov original tj na termodavac.a za pritisak ulja te ne razumem bas najbolje sta mislis?
 
Ma nece ih izuti nego ce pre ostati tamo po nekom granju ako ce da radi u sumu.. Po tom kraju gore ni jedan citav nema,ljudi tamo slabije paze na mehanizaciju,jos nisam video jedan da ima svetla a kamoli da je registrovan a bio sam 3 godine u skoli tamo... Bez uvrede...:ppozdrav:

nemogu sebe da pronadjem u ovome sto si napisao. ja neradim u sumi, vodim racuna o mehanizaciji i svi traktori mi imaju sva svetla, jedino sto si u pravu nisu svi registrovani. a i ti si nasao gde da ides u skolu... Bez uvrede...:ppozdrav:
 
1.nevalja ni jedan ni drugi
2.nevalja mehanički,a električni nema dobar +,jer koliko ja znam masu dobija promenljivu od davača
3.imaš komadiće kamenca koji zatvore protok tečnosti ka sondi

1.sutra stize treci ;)
2.da mu + nije dobar ne bi digao uopste temperaturu a ne do 40 i tu stane,ako bi spojio negde skakao bi sa 40 ili sa 0 na 120 stepeni.
3.kad odvernem termodavac ili reducir od drugog sata,antifriz siklja na sve strane,provereno srafcigerom unutra,nema nikakvih prepreki.
koliko vidim bice da je kolega sa foruma upravu/zona sumraka ;)
 
nemogu sebe da pronadjem u ovome sto si napisao. ja neradim u sumi, vodim racuna o mehanizaciji i svi traktori mi imaju sva svetla, jedino sto si u pravu nisu svi registrovani. a i ti si nasao gde da ides u skolu... Bez uvrede...:ppozdrav:

Ma taman posla da se uvredim.. Ja sam hteo mehaniku a u kostolac nisam uspeo tako da bolje ista nego nista skola bolje da ne pricamo..:haha: PA nisam mislio na tebe konkretno svaka cast ako odrzavas masine jer tamo sto sam video po zagubici to je greota... :ppozdrav:
 
@ eclipse4

Ne razumem se u beloruse uopšte i ne znam gde se nalazi ta sonda. Zato me zanima da li na tom mestu postoji strujanje fluida jer ako je to neko slepo crevo onda će se tu teže podići temperatura. (Ništa ne znači to što krene da šiklja antifriz na tom mestu kad počneš da odvrćeš sondu, jer tad napraviš razliku pritiska i mora da krene antifriz, bitno je da li tu postoji kretanje fluida dok je sve pod jednim pritiskom (začepljen otvor sondom)). Mada, verovatno mora postojati kretanje fluida čim su fabrički na tom mestu montirali davač...

I da li postoji neko drugo mesto gde bi mogao da postaviš sondu od termometra?
 
imas sliku dve stranice unazad sa semom,ali si delimicno sam odgovorio,verovatno ne bi postavili na tom mestu,ukoliko nije zadovoljavajuce.

ima jos jedno mesto o kome razmisljam,nalazi se na kucistu termostata,nalazi se sraf odnosno ctvrtka koja neznam cemu sluzi,mozda bih tamo trebao da napravim reducir i postavim sondu....
 
Ma stavi ti najlonski dzak na hladnjak i ugrej ga dobro,ali si trebao orati malo dublje da mu bude teze nece rus tako lako da se ugreje zato ga i volim :haha:on treba dobro da se optereti da bi digao temp na 90c
 
uh pa ti nisi citao od pocetka moj problem ;)
orao sam do skora i nema da dize temperaturu vise od 40 c
takodje je antifriz izvucen iz njega vreo oko 70-80c a na sondu i drugi sat pokazuje 40.... ;)
eto ukratko da udjes u stos ;)

ma citao sam od pocetka,imam punu avliju rusa pa znam,nije to nikakva zona sumraka nego je rus takav traktor,da ti pokaziva 80 ti bi izasao na forumu sa problelmom sta da radim rus mi se greje,ko ce nama ugoditi,zato sam ti rekao da ce na leto sve to samo proraditi a ti ces nam potvrditi,jedino sto moze da bude je samo kuciste termostata,neznam koji model ti je kucista dal stari ili novi tip,na starom tipu se cesto desava da se potrosi i okrnji deo kucista gde naleze donji deo termostata(pojede ga voda i antifriz) pa i pored stavljene gumice nedihtuje kako treba i antifriz se provlaci i na ovo hladno vreme motor nemoze da dostigne temperaturu,kod mene je novo kuciste i termostat od 70c pa ove jeseni nije presao 50 stepeni u oranju sa leopardom 3x35
 
u pitanju ti je cirkulacija sve je ok, kada radi on njega ladi (nemoze da ga zagreje) do 40 stepeni i to je realna temp a kada uzimas uzorak dali ga ugasis pa uzmes uzorak za merenje?
 
Ma stavi ti najlonski dzak na hladnjak i ugrej ga dobro,ali si trebao orati malo dublje da mu bude teze nece rus tako lako da se ugreje zato ga i volim :haha:on treba dobro da se optereti da bi digao temp na 90c


bem ga 65-70 cm dubina oranice,jedna brazda,vadio sam neko rastinje,ne bih znao kako se zovu te grane sto rastu po zapustenim njivama,i sire se ko kuga.i ni to ga nije ugrejalo ;)

- - - - - - - - - -

.......jedino sto moze da bude je samo kuciste termostata,neznam koji model ti je kucista dal stari ili novi tip,na starom tipu se cesto desava da se potrosi i okrnji deo kucista gde naleze donji deo termostata(pojede ga voda i antifriz) pa i pored stavljene gumice nedihtuje kako treba i antifriz se provlaci i na ovo hladno vreme motor nemoze da dostigne temperaturu,kod mene je novo kuciste i termostat od 70c pa ove jeseni nije presao 50 stepeni u oranju sa leopardom 3x35.....

ko da si opisao moje kuciste,stariji tip,traktor je 1994 god ;) ali kad ne bi dihtovao kako treba,onda se ne bi ni voda bila ugrejana u motoru vec bi bila mlaka,ja opet kazem da je temperatura antifriza bila 70-80,sto znaci da ipak dihtuje,bez obzira sto je krnjen.ako ne narucicu i taj deo,ja samo volim da mi sve funkcionise ;)

- - - - - - - - - -

u pitanju ti je cirkulacija sve je ok, kada radi on njega ladi (nemoze da ga zagreje) do 40 stepeni i to je realna temp a kada uzimas uzorak dali ga ugasis pa uzmes uzorak za merenje?

jeste bio je ugasen kad sam vadio antifriz,ali sam i o tome razmisljao,pa sam mu dao kontakt nakon vadjenja antifriza i kazaljka se opet nije pomerila sa 40 c,a po nekoj logici,tada bi trebala da se podigne.
 
Mozda ce nekom da deluje smesno sto cu ja sad da lupim ali mozda ti pomogne.. Meni se desava na Rakovici da orem sa temperaturom od 60 stepeni i ugasim traktor na kratko vreme temperatura odmah skace vise od 80 skoro... Mozda je slucaj kod tebe sledeci da ti dok ores temperatura i jeste 40 ali ti ga ugasis pa dok ispustis ona se jos malo zagreje u bloku posto vise nema da kruzi i dostige nih 70 sto ti izmeris kad ispustis... To je moje misljenje mozda gresim... :ppozdrav: Inace na mom Belarusu je sve uredu ima termostat i temperatura nikad u zeleno da udje stoji ispod... Tako je skoro na svim traktorima koje imam nece da se greju i to je dobro...:osmeh:
 
Mozda ce nekom da deluje smesno sto cu ja sad da lupim ali mozda ti pomogne.. Meni se desava na Rakovici da orem sa temperaturom od 60 stepeni i ugasim traktor na kratko vreme temperatura odmah skace vise od 80 skoro... Mozda je slucaj kod tebe sledeci da ti dok ores temperatura i jeste 40 ali ti ga ugasis pa dok ispustis ona se jos malo zagreje u bloku posto vise nema da kruzi i dostige nih 70 sto ti izmeris kad ispustis... To je moje misljenje mozda gresim... :ppozdrav: Inace na mom Belarusu je sve uredu ima termostat i temperatura nikad u zeleno da udje stoji ispod... Tako je skoro na svim traktorima koje imam nece da se greju i to je dobro...:osmeh:

slazem se ali po toj logici (vec sam napisao gore) recimo temp u traktoru je 40,i meni na satu pise 40,ugasim traktor ostavim ga 5 min i onda temp skoci na 80,zar ne bi bilo logicno da kad se popnem u kabinu i dam kontakt temperatura na satu treba biti 80?....neznam meni je tako shvatljivo to,ali kod mene je i dalje bilo 40...
a i dok radi,i pipnem motor meni deluje da je on dovoljno vreo da ima sigurno bar 60 stepeni...

na kraju izgleda da ste me ubedili da je sve uredu ;)

a sada.....neznam koliko je uredu da masina ne dostigne svoju radnu temperaturu,ne razumem se u mehaniku toliko,ali ako su klipovi vreli oni se sire a masina ladna zar tada ne stradaju karike ili hilzne ili klipovi?...neznam komentarisem samo....
 
Zbog toga se i ne preporučuje da se opterećuje i turira motor dok je hladan, neki dijelovi se onda zagriju jako brzo a neki kasnije pa dodje do jakog habanja, em je ulje jako gusto pa je i podmazivanje teže.
 
eclipse4,evo ovako izgleda kuciste od starog tipa termostata i gumica,jedino ti to moze biti problem da je kuciste u sredini pohabano,nema ravnog dela gde naleze termostat jer ga je vreme pojelo i termostat iako je stavljen nema funkciju jer se voda ili antifriz provlaci iza i zato nemozes da dobijes sto hoces,ako ti je to sve uredu onda ce leto sve da izleci

nef802.jpg
 
Nazad
Vrh