MTZ Belarus

Gume su 18.4-34,da li su fabricke nisam siguran.A sta mu znaci "Na prednjoj vuči ugrađen uređaj za isključivanje obrtanja kardana iste."?
 
eclipse4,zamaras se bezveze,nece ti ni pokazati pa da 100 satova promenes,nemozes ti rusa tako testirati jer on nemoze da se ugreje na ovo hladno vreme u mestu kad radi,idi orati ako imas sta kad se bude moglo pa ce ti pokazati ako je termostat i gumica ok,podigni i zavesicu ispred hladnjaka ako je imas,videces naleto ima da proradi sam od sebe
 
pujol Tako sam i ja mislijo ali nema kontrole danas sam nastavijo sa popravkom mog problema i primijetijo sam isti slucaj na lijevoj poluzi bolcni se pojeo za nepuna 2mm. a na desnoj kao da je juce stavit bez ogrebotine i odma sam kod komsije u strug jedan je mekan obicno zeljezo a drugi vrlo tvrd i kvalitetan i mislim da nije uzrok sto nije mazano vec sto nema kontrole kvaliteta.
Valjda takve stvari ne kontrokisu samo da bude sve ostalo ok.
 
Ima brankoviću na vašarima i u prodavnicama kod Mačara i u Poljomehanici a kardan u suštini isti samo na prednjem delu krsta kardana gde ulazi u kućište prednjeg mosta je ubačen ležaj i osovinica koja prolazi kroz taj ležaj i ulazi u cev koja je probušena kao i ta osovinica i tu se uvlači klin sa osiguračem koji po potrebi vadiš kad ti netreba i stavljaš kad ti treba prednja vuča stim da ti u kabini uključuješ i isključuješ prednju vuču.Sve se svodi na to da se kardani ne okreću bez potrebe kad ti prednja vuča netreba i time čuvaš srednje kućište od habanja.Dosta je jednostavno a nadam se da sam ti objasnio nekako.
 
Pa ja sam to ugradio čim sam doterao rusa.Evo ni 10 sati nema a kardan sa tom spojkom već je na njemu.Ja sam kompletan kardan sa namontiranom spojkom platio oko 8000dinara.
 
dal je vozio kurta ili murta to je nebitno.uzmes polovan,umesto 13000E das 6,7000E,ulozis max 2000 i znas sta vozis,iznas da su taj traktor sklapali dok su bili kvalitetni delovi.imao sam par komada u dvoristu koji su kupljeni 2002,2003 god.i koji su kupljeni 2007,2008god.a ja licno imam 1991 god,veruj mi razlike u kvalitetu su ugromne,sto starije to kvalitetnije.svi znaju svoje,ali meni nov RUS ne treba pa da ne znam kakav popust da daju il sta ti ja znam kakve uslove.toliko od mene sto se tice novog rusa.
 
dal je vozio kurta ili murta to je nebitno.uzmes polovan,umesto 13000E das 6,7000E,ulozis max 2000 i znas sta vozis,iznas da su taj traktor sklapali dok su bili kvalitetni delovi.imao sam par komada u dvoristu koji su kupljeni 2002,2003 god.i koji su kupljeni 2007,2008god.a ja licno imam 1991 god,veruj mi razlike u kvalitetu su ugromne,sto starije to kvalitetnije.svi znaju svoje,ali meni nov RUS ne treba pa da ne znam kakav popust da daju il sta ti ja znam kakve uslove.toliko od mene sto se tice novog rusa.
Mi kupili polovnog,pa i novog...novo je novo...kad budes kupio novog imaces sliku kao ja-a do tada...jedino se slazem sa vecinom na forumu...SA CENOM NOVIH PRETERUJU.
 
Nazad
Vrh