MTZ Belarus

Sta sve cujem o ovim rusevima sta se sklope kod nas strasno,moj 820 ravan most kupljen 2011 god. nije sklopljen kod nas,sad ima 470 sati ni jedan sraf nije zamenjen,nigde ne curi,prezadovoljan... :)
 
Ja sam se zalio na buku u kabini, i mogu da kazem da sam bio pomalo razocaran. U zadnjih dva dana sam bio na oranju, po strmom terenu i na teskoj zemlji me je moj 892 odusevio svojom snagom , tako da povlacim sve sto sam lose u prethodnom perijodu rekao. Ne treba konja kuditi pre jahanja.
 
Sta se moze ocekivati kad na MTZ sa grbavim mostom blokira prednji tocak i vise nece da se pokrene ni na silu , ide 2,3 cm napred nazad i nista vise , nebitno dal je p.vuca ukljucene ili ne
 
Kod mene na 52 blokirao levi prosle godine otisao lezaj u cizmi blokirao ostao bez ulja jel propustio semenik i to na zadnjoj brazdi niti napred ni nazad otacis prednju vucu skines kardan tocak koji je blokirao potkajlujes prednji mos i polako kuci ja sam slepovao opravka bila oko 8000 dinara neznam koliko sam bio od pomoci
 
Kod mene na 52 blokirao levi prosle godine otisao lezaj u cizmi blokirao ostao bez ulja jel propustio semenik i to na zadnjoj brazdi niti napred ni nazad otacis prednju vucu skines kardan tocak koji je blokirao potkajlujes prednji mos i polako kuci ja sam slepovao opravka bila oko 8000 dinara neznam koliko sam bio od pomoci
Batalio sam ja jurnjavu za brazdama , ja taj blokirani tocak gurao od njive do kuce skoro celih 300m , bilo mi ostalo cela i 2 kruga . Prijatelj mi to zavrsio i sad sam miran , al nemam sacim sneg da cistim .
Neverujem da lezaj moze tako da zvekne da lako ide 2-3cm i da pod pritiskom traktora sene okrene u kucistu ako nista drugo
 
Nema na sasta dase uprljas , jatu nikad nisam sipao ulje :sta: pisem o zubcanicima gore do tocka na osovinama 1 iz prednjeg diferencijala i iz rukavca
Meni je na 52 isto tu lomilo zube i to vazda u zimsko oranje crkne semering i ostane bez podmazivanja i onda moj otac stavi nov semering napravi mazalicu na onoj maloj dekli gore natiskali tovatne masti i zadnjih 10god.nikad vise problema sa tim jedino svake godine nadrukam po malo masti!
 
Nazad
Vrh