MTZ Belarus

Kolege nemojte se opterećivati bukom, jednostavno belarus se neradi više kao nekad, ja imam iz 2003 i 2010 (decembar) 820 i ovaj stariji bar 30-40% je manje bučniji, ne samo menjač i diferencijal već i motor, jednostavno je tako i cena ih prodaje i jeftino održavanje.Ulje u menjaču i diferencijalu kod novih treba promenuti nakon 200-300 sati rada da istruže šta ima (a ima šta u šta ćete se sami uveriti koliko cementacije i parčića metala ima da ispadne kad promenite ulje) i uspite 90-tku a može i 10l 140-ke (pomešajte) i onda će se malo smanjiti buka ali ne mnogo.
 
Malo da promenimo monotoniju teme!Na mtz 820,curka klip hidraulike menjao sam gumice sta sve nisam,radio on perfektno sto se tice rada dizanja spustanja,dali je porozan pa gumice na ulazu ne dihtuju ne znam a vidim da flisuje na ulazu gde su ona 4 srafa sto stezu deklu sta mi je ciniti dali da kupujem nov i koji ima valda stari i novi tip[/QUO




druze probaj da zamenis gumice na ventilu ako imas ventil jer neznam koje je traktor godiste
 
Moj 820 je 2003 god i u menjacu sam sipao sae 90 i nema da se cuje u tansportu apsolutno nista sem motora.. A da su kvalitetniji ovi tu do 2004 uverio sam se sam...
 
Nebojsa otvarao sam menjao gumice mislim da curka bukvalno na ulazu u cilindar gde dihtuje gumica kao da je u tom delu malo pojeden kad bi nasao deblju gumicu mislim da bi resio problem.

druze iz nekog mog iskustva mislim da neces nista uspeti da uradis ako je negde porozan jer kakva god da je gumica tu gde je rupa pustace uvek.
Nadji negde polovan deo koji mislis da ti pravi problem prepakuj klip i gotovo,a i u najgorem slucaju imas kod Milorada u NS klip za devedeset do sto evropskih.
 
Otidji do vasara u Rumi i kupi sta ti treba od cigana iz Vajske, sigurno neces platiti vise od 15-20e.
 
negdje sam vidijo u temama sajt za karalog MTZ 952 sada ga nemogu naci imali ga ko od clanova
 
dal neko ima polovnu u bar 50% dobrom stanju sto se tice ripni 15.5 38 gumu,treba mi za druga............
moze ponuda na PP
 
Moze javi na pp ovaj moj ima 4 kratka srafa koja stezu deklu koja ulazi i cilindar,verovatno je to malo noviji tip

- - - - - - - - - -

Volim kad udjem u prodavnicu rez delova za ruske traktore i kupim gumu ili oblogu za papucicu kvacila i kocnice,ili rotor anlasera,nosac sa cetkicama,poluosovinu,tanjirasti zubcanik,far,sijalicu,kraj spone,pa cak i ceo nov motor, itd....sto za zapadne traktore bas i ne vazi.Neka kaze ko sta hoce ali Belarus je zakon za nas!Moramo biti realni ne zelim da ulazim u bilo kakve polemike samo moramo biti realni....i sagledati stavri takve kakve su.
 
Kod nas u selu je isto stigao nov 82.1 pre oko mesec dana .i on mu je smanjio ler skroz i onda je poceo da mu vraca ulje na auspuh.Covek nazvao servis i rekli mu da drzi ler dok se ne razdradi na 1000 obrtaja i posle nije imao tih problema
 
Na novom YTO 904 nije bilo ni kapi ulja na auspuhu niti igde.Na novom 539 je bacao ulje na auspuh do nekih 20-30 sati i samo je stalo.MTZ nisam imao do sada pa zato pitam.Drugarov nov 82.1 koji je takođe stigao kao nov nije bacao ulje na auspuh pa me zato ovo zaintrigiralo.
 
Nazad
Vrh