MTZ Belarus

i komfor je relativna stvar,pa niko od nas nije izasao iz Fendta pa presao na mtz,pa nemoze da izdrzi...nego iz rakovice,torpeda imt i tako slicno...mtz je pojam udobnosti npr za IMT..zdravlje je najbitnije ali sa tim komforom se preteruje stvarno,te ovo,te ono,kao da niste radnici...dobro stariji kazu,niste vi deco sa volovima i konjima radili niti se napatili pa ne znate da cenite..izvinite za :off_topic:
 
i komfor je relativna stvar,pa niko od nas nije izasao iz Fendta pa presao na mtz,pa nemoze da izdrzi...nego iz rakovice,torpeda imt i tako slicno...mtz je pojam udobnosti npr za IMT..zdravlje je najbitnije ali sa tim komforom se preteruje stvarno,te ovo,te ono,kao da niste radnici...dobro stariji kazu,niste vi deco sa volovima i konjima radili niti se napatili pa ne znate da cenite..izvinite za :off_topic:


Svaka cast!!! Bas tako i ja sam osetio to kako je kad sednes iz IMT i Rakovice u Belarus ali stvarno necu vise da idem u :off_topic:
 
Opste je poznato da Belarus ciri, cure i oni pre 40 godina cure i ovi novi sada. Malo pustaju ulje na par mesta ali ne ostavljaju trag po putu kako lepo docaravate :). Iskreno i ja bi vole da se zapadnjak nov moze kupiti za 20k evropljana, ali to je pusta mastarija. Je li traktor u garanciji - jeste, e onda lepo zovete agropanonku kazete curi tu, tu i tu nek salju majstore da dotezu menjaju dihtunge, creva i ostale stvari resavaju nemoje dopustiti da garantni rok prodje tek tako. A sto se tice srafova slazem se da se sve mora pretegnuti kad traktor stigne kuci, ali to bar nije tesko.
I meni je na novom traktoru crkla sijalica zadnjeg levog fara, ali to nije vredno pomena crka pa crkla, crkne i na Fendu. Decije bolesti se preleze bitno je da ga kuga ne strefi.
 
Pa sta nisi sa fenditom to radio to jes sta nisi uzo za te pare polovnog manjeg fendita nego novog rusa naso si sta da uporedjujes bicikli i svemirski brod.
Pa jer nismo imali kes kao ni vecina ljudi sto nema,a da uzimas kes iz banke to je kamata da boli glava...i racunali smo ajde 820 je solidno posluzio nije tolko strasno bucan ne trese toliko,ali 1025 je valjda najbucniji bar tako cujem od ljudi,jer iz njega kad sednes u 820 dodajes gas mislis na leru si.
Ja se slazem posle imt-a rus je zakon bio sam kod drugara da mu pomognem neki djubar i isao sa njim sa 560 posle sam se radovao kad sam seo u rusa,ali posle rusa vidis da ima bolje pa tezis tome,a ovog fenda nisam teo da prekacujem od pluga jer djubar volimo da odmah zaoremo uvece kad izvucemo,a i glupo je da mi 1025 stoji i bas nicem ne sluzi ionako ga za prevoz koristim samo,a + jos fendt je 145ks,mada mozda za nijansu manje trosi nazalost od 1025.
Moj tata je bio veliki protivnik polovnjaka i kad smo brat i ja tezili tomu on je reko sta ce vam to isterano ne vredi to nista,novo je novo ali bar u nasem slucaju kad vidis da to nije bog zna sta dao si odredjeni novac a nisi zadovoljan a da oni polovnjaci idu i idu i udobniji su onda skontas razliku,da vam iskreno kazem za rusa se bas ne otima iako je nov al u fendta tako sedne i ode da radi sve se prasi.
p.s.mozda je kod nas laksa odluka bila na polovnjaka iz razloga jer je od poznatog kupca,em sto je rus spreman ko zapeta puska ako se fendtu sta desi,jer mi rus samo nabija radne sata a njegov poso bi odradio neki traktor od 60-70ks,ali dobro to vec sve nije tema.
 
Ovih dana kod nas stigao jedan 1221 i čovek danas došao do mene da mu rešim problem. Ne radi mu hidraulika.
Ja odmah predpostavio da je bila blokirana na ručici kad prc nema montirane ručice uopšte.Nije mi jasno kako se AP uopšte događaju ovakve gluposti.
Tu se zadesio i čovek čiji je rus napunio 30 godina i 5000 rč.
Gleda i čudi se najviše kardanima koji su isti kao i na njegovom. Koliko im je tehnologija napredovala.
No svi mi znamo šta je rus a šta zapadnjak ali opet su rusi najprodavaniji traktori.
 
Malo da promenimo monotoniju teme!Na mtz 820,curka klip hidraulike menjao sam gumice sta sve nisam,radio on perfektno sto se tice rada dizanja spustanja,dali je porozan pa gumice na ulazu ne dihtuju ne znam a vidim da flisuje na ulazu gde su ona 4 srafa sto stezu deklu sta mi je ciniti dali da kupujem nov i koji ima valda stari i novi tip
 
Lepo ti na vasar u Rumi i kupi polovan klip od brazilaca iz Vajske.

@talianu U odnosu na onog starog rusa jedino sto su promenili je menjac, sve ostalo je i dalje isto samo losijeg kvaliteta.
 
Koliko para toliko muzike. Sada moramo biti svijesni da rus više nije što je bio.
Ako nisi majstor, ako nemaš znanje o šarafanju i održavanju ja mislim da nebi mu preporučio rusa ( neka se ne uvrijedi na taj post ako se netko nadje u to ).
Onda mu je bolje da kupi neki polovni zapadnjak i nek u novčaniku drži broj od servisera.
Opet, sa druge strane sve zavisi kako naletiš na traktor, neko kupio ganc novog rusa i hvali ga, a neko nemože ga smislit.
U mojem kraju ima puno ruseva sa svakakim pričama,uglavnom su priče kako su jeftini djelovi, imaju snage, rade ljudi s njima...
jučer u silosu sam sjedio u jednom 820 koji ima 6,200 rs. Dobro, on samo služi za transportiranje, ali opet pogledam sa druge strane svako ga vozi, i radni sati mu se okreću. I rečeno mi je samo da su lamelu menjali, i te potrošne materijele, alnaster, altenator i tako dalje.
Mislim da je star 6 godina.
A druga priča jedan je doterao 1025 rusa i previše mu se grijala ona kvrga u sredini na prednji vuči, zvao servisere, promijenili to i sad će gazda vidjeti kako će se pokazati traktor.
Al traktor je odličan, puca od snage i djeluje glomazno.
 
Pa evo moj 892 je 2005 kupljen i prezadovoljan sam s njim dok kod ostalih žale se neki od njih kao da su spremni da ih zapale dok prvi MTZ 82.1 u selu koji je prvi kupljen uopšte na jedno 10000 r.č. je pravljena generalka.Taj traktor nije bio gašen jedno vreme čovek samo s njim je radio zbog svog zdravlja držao bi on još više kad u oranju mu ne bi otvorio pumpu visokog pritiska samo da bi vuko 3 brazde

@Worm znam da kod vas u selu je jedan čovek menjao svoj belorus 82.1 sa 1025 pre 2 ili 3 godine od kad ima 1025 kaže da ide katastrofalno dok 82.1 kojeg je prodao radio je besprekorno mislim da ga znaš ima čovek pored tog traktora i Štajera od 140 ks

Mislim da je prodao i tog 1025 kad je kupio Stajera. Taj 1025 se stalno grejao niko nije znao sta mu je. dolazili su i serviseri i menjali hladnjak i sta sve nisu radili i uvek ista prica
 
Moj deda je vozio prvu 52-ku sto je stigla u Jugoslaviju i kaze da mu je non-stop bio usijan auspuh, stalno crven, dosli majstori i kazu to je tako, nema veze, i on ore, transportuje i sve ostalo traktor radi kao sat, ni jedan traktor na svetu nije isti...
 
Ova tema o mtz je postala zamorna ,od 569 strana 560 je neko prepucavanje .1025 sto se greje spominje se na blizu 50 stranica i stalno se neka ista prica ponavlja isti clanovi nas desetak.Ista pitanja isti odgovori znaju se u napred.U mesto da probleme resavamo oko kvarova i nekih nejasnoca naj jeftinije ,u ovu temu u zadnje vreme ni traga.I ako imam mtz ovde nema sta da se procita nesto sto ce ti resiti trenutni problem kao sto ima na vecinu postavljenih tema. :sta: :spavam::spavam:
 
Ovih dana kod nas stigao jedan 1221 i čovek danas došao do mene da mu rešim problem. Ne radi mu hidraulika.
Ja odmah predpostavio da je bila blokirana na ručici kad prc nema montirane ručice uopšte.Nije mi jasno kako se AP uopšte događaju ovakve gluposti.
Tu se zadesio i čovek čiji je rus napunio 30 godina i 5000 rč.
Gleda i čudi se najviše kardanima koji su isti kao i na njegovom. Koliko im je tehnologija napredovala.
No svi mi znamo šta je rus a šta zapadnjak ali opet su rusi najprodavaniji traktori.
Belarusi vise ne stavljaju rucice, izbacili iz upotrebe samo stoji sraf, kljuc 12 odvrnes ukljucis-iskljucis zavrnes. Bez veze ali tako je sada.
 
Ova tema je postala dno dna lepo pitam u vezi hidraulicnog cilindra jel neko imao problem sa curenjem ulja i kako je resio dali kupovati nov ili neko radi te stvari prepakuje ili sta vec
Grunt,otvoris klip,ako nema ostecenja-uzmes set gumica,ali gledaj da budu sto bolje,i obavezno svaku gumicu iz seta pregledaj,jer neretko bude neka ostecena,a kao takva ti ne radi posao...polako uz mnogo masti i ulja vratis sve kako treba i narednih 4-5 godina si miran.ja cu raditi moj sad preko zime,a menjao sam gumice 2003 godine,i bio je suv klip sada do oranja...ni sad ne curi(da je sve umazano),nego samo pomalo vlazi,ali necu da razmisljam,jer na prolece ga ceka majevica 8 redova,pa nije za igranje.
 
nema leka novi i u mene u garanci crko cuo sam od servisera da im to odlazi lose su to rijesili
 
Nazad
Vrh