MTZ Belarus

Pa evo moj 892 je 2005 kupljen i prezadovoljan sam s njim dok kod ostalih žale se neki od njih kao da su spremni da ih zapale dok prvi MTZ 82.1 u selu koji je prvi kupljen uopšte na jedno 10000 r.č. je pravljena generalka.Taj traktor nije bio gašen jedno vreme čovek samo s njim je radio zbog svog zdravlja držao bi on još više kad u oranju mu ne bi otvorio pumpu visokog pritiska samo da bi vuko 3 brazde

@Worm znam da kod vas u selu je jedan čovek menjao svoj belorus 82.1 sa 1025 pre 2 ili 3 godine od kad ima 1025 kaže da ide katastrofalno dok 82.1 kojeg je prodao radio je besprekorno mislim da ga znaš ima čovek pored tog traktora i Štajera od 140 ks
 
hvali staro a vozi novo,kao da se jedva ceka neki kvar na novom traktoru da bi se blatila marka istog,ljudi novo je novo,imam 135 sati na 82.1 bez kvarova sto ne znaci da ih nece biti,i ako popravljam,popravljam novo a ne staro...u novom sadu se sklapaju a ne proizvode traktori,znaci delovi i komponente su isti,komsija na clasa je promenuo diznu za 900evra plus putni troskovi i radni sat 150evra,dok na rusa za te pare necu da komentarisem..dok ti super polovnjaci od 20 godina i 10000 sati sa zapada su investicija strasna...sad odjednom mi ne znamo da radimo,nemamo majstore i mehanicare,kod rusa nema kontrole a kod kineza ima ili kod turaka,juce su poceli da prave traktore i jos eksperimentisu i traze prave serije a ovi 60 godina iskustva,dokazanog kvaliteta,dela govore,dugotrajnost i izdrzljivost su na strani imt,imr,rusa,ursusa,kovacki traktori,otklonis kvar i ides dalje dok ovi novi arm i farm,yto i sta ti ja znam koji vise imaju svoje prednosti ali i mana jos kako.nas rit su pre 40 godina prvi uzorali rusi dok fiati,dzon diri i ostali su ispadali iz stroja jedan po jedan,te ovim fali ono ovim smeta ovo...



potpisujem ovo,ljudi svaki traktor ima neke decije bolesti,samo kod rusa one manje bole po dzepu nego na nekim drugim traktorima,gde je cena delova realno 5 puta veca i vecinom cekas delove..
 
Ali se neki stvare ne bi smele desavati jer je to novi traktor. U tome je poenta cele price.
 
slazem se da ne bi smele,al neki veci kvarovi,to su vec propusti,ove sitnice se desavaju na svakom traktoru..pitajte na forumu ko god da je kupio nov strani traktor kod svakog je nesto bilo,pa makar i gumice lose pa pusta...tako da nemojte biti prestrogi prema MTZ jer koliko kosta i sluzi obicnom paoru on je odlican...svako bi voleo nekog Clasa ili NH ali racunica je bitna...:ppozdrav:
 
Da vas ja pitam. Da li ti kvarovi na recimo 1025/1021 mogu da budu za 10 godina 10.000e? Ja mislim da ne mogu. Ako kupiti zapadnjaka od 100ks racunajte min 45k evra, a mtz 22-25k. Za razliku u ceni mozete dozivotno da placate majstora i delove na MTZ-u!
 
A kolko ce da kosta kicma i zivce? nazalost to ne mozemo da kupimo...rus je ok traktor ali ne za 1000 rc i vise godisnje sem ako ne postoji ogromna ljubav prema ovim traktorima,onda ni 10 zapadni nisu vredni kao jedan rus.
Naravno da skuplji traktor trazi skuplje odrzavanje ali kada kupis deo ne mislis,dok kod rusa smo mi imali slucaj a i od drugara sam cuo da su znali vracati stari deo nazad jer je novi ocajnicki los...opet kazem sve ima svoje da se jeftinije moze proci s rusom moze sigurno ako ne racunamo sve faktore.
Najgore je kad znas da deo ne kosta realno nista jer na kilu vise vredi ali da moras u sezoni zbog nejga stojati dan dva,jos gore je to sto niko ni ne pravi neke kvalitetnije delove,bar ja ne znam,iskreno vise bi voleo da neki deo kosta i petoduplo vise ali kad ga stavim da se ne mislim.
 
Ljudi nisu krive ruske masine nego ljudi koji ih sklapaju,postoje ne oprestive greske npr otpusteni tockovi,labav kais alternatora,neka curkanja ulja ali to je sve ne marnost ljudi koji ih sklapaju ne zategnu dobro srafove i eto ti belaja ja sam na mom 820 radio generalnu pre 7 8 god sad nema nigde ni kapi ulja na motoru ali ni kapi,traktor radi sve zivo.Tako da je tema jako diskutabilna ali na novim masinama ne dopustive greske!
 
Jedan primer: danas sam sa 1025 vukao stajnjak otprilike 8 sati,od toga mozda sam cetvrtinu vremena stojao,utovar,rucak ne bitno,i ramena me otkidaju vrat takodje,prikolica je zmaj 487 i ne mogu rec da je neko opterecenje skroz je lako vuce,njiva je blizu asvaltnog puta.
Pre nedelju dana sam sa fendtom 20 godina orao otprilike 12 sati niti me sta bolelo niti sam osecao umor da moram odma leci spavati,pa sad vi sami zakljucite,da napomenem rus kolko stvara vibracija auspuh mi poceo pucati i na izduvnoj grani se izvrcu srafovi,dok na fendta punu case vode kad bi stavio nebi se prosula,mogu misliti kako su tek udobni neki noviji traktori.
 
Ma kod vas sve nesto ne valja olabavlja se lomi se,boli vas vrat kicma glava,buka vibracije svasta da ne nabrajam.. Kad kaze moj deda treba malo da orete vi sa volovima pa da vidite,ja kad sam seo iz 539 u 820 ja sam skakao od srece i vise me ne boli ni vrat ni kicma ni nista... Necu da se prepirem ali mislim da je za nas standars i nase uslove Rus izmisljen traktor.. A taj fent od 20 god,kad stane stao je na duze,mom prijatelju juce rikle lamele od prednje vuce na 920 otisao kuci danas ore opet,a da je bio strani traktor ne bi bio danas na njivi 100000%.. :ppozdrav:
 
rus je nuzno zlo,kad nemamo para za bolje....svi to znamo..
jedino cemu se dvoumim dali nov rus ili polovan stranac???
 
Već počela tema da liči na svašta samo ne na to na šta je namenjena pa moderatori bi mogli poslenjih nekoliko postova izbrisati, pa posle nekog kad interesuje nešto u vezi nekog rusa treba da lista 500 strana a od toga je 300 strana prepucavanje ne vezano za temu i trebalo bi otvoriti temu novu temu : Rusa uporediti sa ostalim traktorima
 
Poslednja izmena:
Postojale su takve teme ali nisu zaživele dugo jer se pisalo sve i svašta a najviše su se članovi prepucavali umesto da su podeljena iskustva i mišljenja.Što se tiče postova i konkretno informacija o nekom od modela MTZ traktora u ovoj temi je baš dosta puta objašnjeno i rečeno sve što nekog potencijalnog kupca može da interesuje a koga interesuje njemu neće biti teško da prelista i pročita šta ga interesuje.
 
O MTZ traktorima je o svakom modelu receno manje vise sve sto potencionalni vlasnik treba da zna. I koliko god mi pisali ostace tema MTZ vs polovan zapadni sto bi rekao @tamara. Ekonomska strana je MTZ, a komfor je zapadni.
 
Nazad
Vrh