MTZ Belarus

Лало и Владо, хвала на одговору. Нешто сам петљао око тих осигурача, мењао али ништа. Сутра по дану ћу погледати боље.
Изгледа да смо га оптеретили чим је до тога дошло. А шта је то за њега 3х35, ситница по овој нашој "песковитој" земљи. :haha:
 
Mislim da je najveci problem u tome sto ljudi ocekuju previse od tih rusa pa im se kace prikljucne masine koje su velike za njih,i otuda se javlja grejanje motora,lomovi radilica i kojekakvi krupni kvarovi.Ovi sitni su normalni dok se jednom ne dovede u red,posle ide bez problema.Jedino hidrauliku ni jednom nisam video suvu,svaki pusta po malo.Kod nas u selu koliko ja znam svako ko je normalno agregatirao traktor nije bilo problema,a bilo je slucajeva gde za 2 god polomi 3 radilice,pa im se otvori cep od ulja u menjacu i svo ulje iscuri i jos dosta kojekakvih stvari.
 
Hidraulika kod mene na 820 je suva kao barut a i ceo traktor,nigde ne curi ni naj manje.. Prvi kvar mi je taj da je prikraju crevo sto ide iz hladnjaka u motor,to moram da zamenim.. I ja mislim da mnogi previse ocekuju,ja kad sam kupio traktor cude se po selu stariju ljudi koliki traktor kazu a samo 3 brazde trebao bi bar 4-5,a ja umirem od smeha kad ih cujem... :haha:
 
Verujem da ima izuzetaka i za hidraulik ali ih ja nisam video.Ja npr za 820 nikad nebih kacio 3 brazde,sa 2 on peva kako radi a dnevni ucinak isti,mada zavisi i do zemlje kakva je gde.
 
Ja imam mali plug sa 3 brazde napravio sam ga ja 820 ga ne vidi vec sam ga jednom polomio, to je slavonac pa dodata 3 brazda... A kod mene ima jako jako malo teske zemlje,skoro sve rakovice 65 vuku 3 brazde..
 
ma izgleda da je kod mtz-a kako kojeg trefe i da nema veze sa agregatiranjem prikljucnih masina...
ja nebi zeleo da me jos jedan MTZ strefi, ako treba sacekacu jos 5 god. i kupicu nesto ljudski za te fine poslove...
ma ovi sad sto izlaze ravni su IMT-u, svaki 5-10 potrefljen...
 
ma izgleda da je kod mtz-a kako kojeg trefe i da nema veze sa agregatiranjem prikljucnih masina...
ja nebi zeleo da me jos jedan MTZ strefi, ako treba sacekacu jos 5 god. i kupicu nesto ljudski za te fine poslove...
ma ovi sad sto izlaze ravni su IMT-u, svaki 5-10 potrefljen...

Zbog cega, koje su glavne zamerke na tvom mtz-u? Ako se ne varam to je 1221 , tako?
 
Ja mislim da je problem kod onih rusa sto se sklapaju u Srbiji. Moj 952 je Minsk Tracktor Works i sada ima skoro 3 000 r. c. bez ikakvih problema. A sto se tice svetala i rotacije to je kod svakoga problem. Npr. kod mene nekad radi rotacija, nekad ne.
 
Zbog cega, koje su glavne zamerke na tvom mtz-u? Ako se ne varam to je 1221 , tako?

nisam mislio na 1221 oni se sklapaju u minsk pa su donekle zadrzali predjasni kvalitet, na mojem do sad otisao samo zglob levi i jedno hid.crevo serva, a naj bitnija stvar ne curi nigde, sto naj vise nervira kod traktora pogotovo novog...
problem je sa ovima sto se sklapaju ovde, zato sam i rekao da je ravan IMT-u, zadnje 2 god sto su stigli traktori u selo (820,892,1025 ravan,1021ravan) svi imaju neke decije bolesti, sramota je toliko kvarova da se desava. zadnji sto je stigao u selo 82.1 nije imao ni jedan kvar za sad...

ja sam planirao za prolece da uzmem 82.1 al mislim da cu se strpeti jos 1-2god. nemam zivaca za sekiraciju, zato je u nase dvoriste od 6 kupljenih traktora, 5 bili novi...
sad je kod belarusa obrnuta situacija, kupis polovan ocuvan da nemas sekiraciju...
 
hvali staro a vozi novo,kao da se jedva ceka neki kvar na novom traktoru da bi se blatila marka istog,ljudi novo je novo,imam 135 sati na 82.1 bez kvarova sto ne znaci da ih nece biti,i ako popravljam,popravljam novo a ne staro...u novom sadu se sklapaju a ne proizvode traktori,znaci delovi i komponente su isti,komsija na clasa je promenuo diznu za 900evra plus putni troskovi i radni sat 150evra,dok na rusa za te pare necu da komentarisem..dok ti super polovnjaci od 20 godina i 10000 sati sa zapada su investicija strasna...sad odjednom mi ne znamo da radimo,nemamo majstore i mehanicare,kod rusa nema kontrole a kod kineza ima ili kod turaka,juce su poceli da prave traktore i jos eksperimentisu i traze prave serije a ovi 60 godina iskustva,dokazanog kvaliteta,dela govore,dugotrajnost i izdrzljivost su na strani imt,imr,rusa,ursusa,kovacki traktori,otklonis kvar i ides dalje dok ovi novi arm i farm,yto i sta ti ja znam koji vise imaju svoje prednosti ali i mana jos kako.nas rit su pre 40 godina prvi uzorali rusi dok fiati,dzon diri i ostali su ispadali iz stroja jedan po jedan,te ovim fali ono ovim smeta ovo...
 
Ljudi stavljate me na muke strasne,do juce sam hteo novog ruju,sad vise ne znam sta cu.A za zapadnog mi se ne dalje 15 i vise hiljada evrova jer je macka u dzaku.
 
Ido možda su iz vašeg rita ispali Džon Dir traktori ali ne zaboravite da su oni poorali Ameriku .
I ja sam zadovoljan sa mojim rusom.Nijedna problem za sada 350 rč.Voleo bih da imam zapadnjaka ali što se tiče održavanja džep kaže belarus.
 
@ida uljma Niko nije pljuvao po MTZ-u u globalu, nekada su to bili fenomenalni traktori i preorali su Vojvodinu, ali je isto tako nekada i taj svaki deo cekao da odlezi pa se tek onda montirao i prolazio kroz neke kontrole. Ali su se i ranije desavale slicne stvari, kupili smo novog Vladimirca `82. i posle pola godine pukne radilica na pola i menjana je u garantnom roku i tako izdrzala narednih 29. godina dok ga nisam prodao. YTO traktori se prave od `58. samo sto mi nismo culi za njih ranije. A sto se tice polovnjaka iz uvoza uvek sam protiv toga iz prostog razloga sto ni oni tamo ne stede traktor jer ga kupe da im radi i zaradi i prodaju ga pre nego sto pocne da se kvari ili ako je vec u kvaru.
 
Mene je onda zapao neki mnooogo dobar, moj 82.1 sad ima 3170 radnih sati, i do sad sam mu jednom promenio lezaj na alternatoru, koleno auspuha, prednje gume i par ventilatorskih remena i nista vise, samo sipamo i vozimo (cale i ja), ali mu na par mesta kaplje ulje to stoji!
 
Ima ih kod nas koji su ih po dolasku iz fabrike prestezali komplet i pregledali srafove a da cure cure. Burazer je pre 4 godine uzeo 820 sa ravnim mostom i doterao ga do kuce ja dosao na cast i da vidim traktor a pod njim ulje. Da se ne ponavljam iz ranijih postova da je prijatelju prosle godine dosao 82.1 sa neispravnim menjacem koji nije nikako mogao u sporohod ...
 
Nazad
Vrh