MTZ Belarus

Za čestitke postoji posebna tema pa bih molio članove da se toga pridržavaju!
 
Pa cena je 18990eura u dinarskoj protivrednosti.Od te cene ja platio 20%,a ostalih 80% je platio garancijski fond Vojvodine.Ja njima plaćam 9 rata na svakih šest meseci uz kamatu od 2% na preostali dug godišnje.Grejs period je 6 meseci.

Diklofen reši nam dilemu.
Garancijski fond Vojvodine
ili Fond za razvoj pooljoprivrede.
Slično zvuči ali su dve totalno različite institucije i kamate i uslovi mi nisu ni blizu slični.
 
Zamolio bih Vas za pomoc. Jos uvek sam na njivi, orem, a ostao sam bez gornjeg prednjeg i zadnjeg svetla. Gde se nalazi osigurac za ta dva svetla i ono u kabini? U pitanju je 1221.3.
 
Poslednja izmena:
Radi se o Pokrajinskom Fondu za razvoj poljoprivrede.Tačno tako se zove i eno na traktoru tako i piše.Pa da odgovorim na neka pitanja:
Opredelio sam se i uzeo 82.1 isključivo zbog niske cene i potrebe za takvim traktorom.Ja u njemu ne mislim da provodim mnogo sati i namenjen je mom radniku.Sedište u YTO904 je Gramer ali čije proizvodnje ne bih znao kasti.Ipak i kao takvo daleko je bolje nego ovo što dolazi sa 82.1.Kada budem malo radio sa rusem moću da neke stvari potvrdim ili opovrgnem ali za sada ću dodati na prethodno izneseno samo neke stvari:Kada traktor radi u mestu iz menjača se čuje jako zujanje i brundanje.U vožnji se to nečuje zbog jačeg rada motora ali je vrlo neprijatno u suštini.Ulje već curi na mestu gde kardan prednje vuče ulazi u prednji most.Ulje mi je curelo i na meraču ulja u menjaču i podlivalo skroz ispod traktora.Problem je bio što od dve gumice koje idu na merač jedne nije bilo ,a druga je bila bez jedne trećine.To je naravno rešeno i ulje više ne curi.Jedna strana kočnica se pregrejala jel ista nije bila dobro naštelovana.Sijalica prednjeg levog fara je bila u spoju tako da je radilo i srednje i dugo svetlo u isto vreme.To je rešeno novom sijalicom........znači već sam se naradio na novom traktoru.Ja pišem onako kako jeste i nemam šta da krijem.
 
Radi se o Pokrajinskom Fondu za razvoj poljoprivrede.Tačno tako se zove i eno na traktoru tako i piše.Pa da odgovorim na neka pitanja:
Opredelio sam se i uzeo 82.1 isključivo zbog niske cene i potrebe za takvim traktorom.Ja u njemu ne mislim da provodim mnogo sati i namenjen je mom radniku.Sedište u YTO904 je Gramer ali čije proizvodnje ne bih znao kasti.Ipak i kao takvo daleko je bolje nego ovo što dolazi sa 82.1.Kada budem malo radio sa rusem moću da neke stvari potvrdim ili opovrgnem ali za sada ću dodati na prethodno izneseno samo neke stvari:Kada traktor radi u mestu iz menjača se čuje jako zujanje i brundanje.U vožnji se to nečuje zbog jačeg rada motora ali je vrlo neprijatno u suštini.Ulje već curi na mestu gde kardan prednje vuče ulazi u prednji most.Ulje mi je curelo i na meraču ulja u menjaču i podlivalo skroz ispod traktora.Problem je bio što od dve gumice koje idu na merač jedne nije bilo ,a druga je bila bez jedne trećine.To je naravno rešeno i ulje više ne curi.Jedna strana kočnica se pregrejala jel ista nije bila dobro naštelovana.Sijalica prednjeg levog fara je bila u spoju tako da je radilo i srednje i dugo svetlo u isto vreme.To je rešeno novom sijalicom........znači već sam se naradio na novom traktoru.Ja pišem onako kako jeste i nemam šta da krijem.
sve u svemu lakse je reci "made in serbia"
 
Diklofen ulje na prednjem mostu curi verovatno zato što oduška ne propušta pritisak koji se stvara u kućištu prilikom teranja pa najpre propusti semering na ulazu kardana.Proveri posle vozikanja na čepu za dolivanje ulja u prednji most da li se stvara pritisak u kućištu.
 
Diklofen ulje na prednjem mostu curi verovatno zato što oduška ne propušta pritisak koji se stvara u kućištu prilikom teranja pa najpre propusti semering na ulazu kardana.Proveri posle vozikanja na čepu za dolivanje ulja u prednji most da li se stvara pritisak u kućištu.
Pa ima li onda negde taj mali ventilčić za odušak pa da prvo pogledam njega?
 
Ajd prvo ću to sutra da pogledam jer imao sam slučaj na renou da mi je zbog zapušenosti tog oduška isto curilo ulje iz bočnih zadnjih reduktora.
 
Radi se o Pokrajinskom Fondu za razvoj poljoprivrede.Tačno tako se zove i eno na traktoru tako i piše.Pa da odgovorim na neka pitanja:
Opredelio sam se i uzeo 82.1 isključivo zbog niske cene i potrebe za takvim traktorom.Ja u njemu ne mislim da provodim mnogo sati i namenjen je mom radniku.Sedište u YTO904 je Gramer ali čije proizvodnje ne bih znao kasti.Ipak i kao takvo daleko je bolje nego ovo što dolazi sa 82.1.Kada budem malo radio sa rusem moću da neke stvari potvrdim ili opovrgnem ali za sada ću dodati na prethodno izneseno samo neke stvari:Kada traktor radi u mestu iz menjača se čuje jako zujanje i brundanje.U vožnji se to nečuje zbog jačeg rada motora ali je vrlo neprijatno u suštini.Ulje već curi na mestu gde kardan prednje vuče ulazi u prednji most.Ulje mi je curelo i na meraču ulja u menjaču i podlivalo skroz ispod traktora.Problem je bio što od dve gumice koje idu na merač jedne nije bilo ,a druga je bila bez jedne trećine.To je naravno rešeno i ulje više ne curi.Jedna strana kočnica se pregrejala jel ista nije bila dobro naštelovana.Sijalica prednjeg levog fara je bila u spoju tako da je radilo i srednje i dugo svetlo u isto vreme.To je rešeno novom sijalicom........znači već sam se naradio na novom traktoru.Ja pišem onako kako jeste i nemam šta da krijem.



- - - - - - - - - -

ulje na prednjem mostu pusta zato sto ga ima malo vise od potrebne kolicine i u transportu kad se zagreje visak se odliva na odusak....proce posle par duzih voznja...to sto krlja u menjacu to bice krlja kod svih-serviseri ce ti reci da je to normalno......bice tu jos problemcica ali serviseri resavaju u hodu....to su bar moja iskustva za prvih 4 meseca!!! neka te sluzi dobro
....ulje je u menjacu 30-tka 100% to je u svim bez obzira na model.....menjanje posle 1000rc po serviserima
 
Poslednja izmena:
koi god da je made in nevalja, prosle jeseni kupili ovde neki likovi 820 i kad je prosla garancija radilica pukne, drz nedaj panonka ne priznaje, on bio uporan zvao svaki dan ovi na kraj rese da mu izadju u susret i odrade mu, imao je samo trosak prevoz...

sad kad ih vidim da oru sa njim i sa starom 820, stara ni da zadimi a ovaj novi dimi, ne mnogo al dimi...
inace su zaljubljenici u MTZ-a, imaju 892 i 1021 nov(proletos kupljen) koi se greje i nemogu resiti...
nesto im ni same super titan190 ne ide ove jeseni, mozda bude da su neki specijalci za masine...
 
A meni samo sto nisu ovde na forumu rekli da sam blesav kada sam rekao da kljucaju. Problem je sto je hladnjak od ulja pribijen uz hladnjak od motora i ovaj nema dovoljno vazduha da bi se ohladila voda u njemu a ima i one maske sa strane koje dodatno otezavaju stvar. Cista glupost, ali ocigleno neki ne obracaju paznju na to.

@diklofen Taman sad da imas zanimaciju za svaki dan da nesto cackas oko traktora. :) Ja sam ga samo iz tog razloga prodao jer nisam vise mogao to da radim, mada moram priznati u pocetku mi je to bilo super. :D
 
Ove jeseni čoveku na 70 radnih časova traktor zablokirao u tanjiranju.
Serviseri pronašli kvar i uradili generalnu.Vratili čoveku traktor i kako kaže sada dimi nenormalno.
Mislim da je greška što nije tražio nov traktor jer ipak je i pod garancijom a on dobio traktor koji ima urađenu generalnu.
Ako ovako nastavi Agropanonka će polako početi da gubi mušterije. U pitanju je 1025.
Još jedan kolega ima problem sa grejanjem u pitanju je 1025.3
 
Nazad
Vrh