MTZ Belarus

Pa bar da smo...al reko ajde stavljena je slabija pumpa pa reko kad se stavi jaca to je taman to,al ocigledno ne toliko bolje kolko sam ja mislio da ce biti,ali nije problem sto sam ja kupio opet novu samo da ovo sa tim srafom uspe ja cu biti zadovoljan.
 
Pozdrav, drugar je uzeo 892 pre par dana, na leru se cuje nesto u menjacu da cangrlja i to u brzom reduktoru, kad se malo podigne gas to prestaje, a i cuju se malo diferencijali u kabini u voznji, ima ulja u menjacu ali je vrlo retko. Sta li moze biti ili to tako treba nemamo ni jednog rusa u blizini da uporedimo?
 
Ljudi jer ima garancija na novog ruju i ako ima kolika je.i da li serviseri dolaze odma po pozivu ako slucajno nesto nije u redu,konkretno ja se bojim da kod mene na jugu bas im se i ne dolazi.
 
Garancija je 6 meseci ili 1000 radnih sati tako bar pise na ugovoru. Sto se tice servisera ovde u banatu dodju odmah, jer ruseva ima koliko hoces pa su non stop na terenu. Kad su kod mene dolazili (dosli odmah sutradan ujutru u 9h, a zvao sam ih negde popodne predhodni dan) isli su jos kod njih 5-6 usput. E sada kakava je situacija sa jugom Srbije to iskreno ne znam.
 
Nisi napiso jel novog uzo jel polovnog,podmazte mu druk lezaj i to jedno 10 tak puta stiskanja mazalicom a ne 5 ko sto kazu serviseri a ulje znam da za hidrauliku ide sae30 ,a za menjac neznam koje ide.pise negde odnazad u forumu samo nadji.
 
ulje u mjenjač u agropanonci sipaju mabanolov hipenol 85w140 a ja sam nekidan kupio fam iste gradacije
@igordulic što se tiče pritiska na traktoru mora biti prilično tačno pdešen 190-200 bara jel u slučaju da pojačaš pritisak previše što je bio slučaj kod mene kod novog traktora radi još gore nego kad je mali pritisak( znači nema čačkanja napamet).
 
Pozdrav, drugar je uzeo 892 pre par dana, na leru se cuje nesto u menjacu da cangrlja i to u brzom reduktoru, kad se malo podigne gas to prestaje, a i cuju se malo diferencijali u kabini u voznji, ima ulja u menjacu ali je vrlo retko. Sta li moze biti ili to tako treba nemamo ni jednog rusa u blizini da uporedimo?
rus je to cangrljanje nece nikad prestati samo ce biti sve jace i jace a on ide sve bolje i bolje
 
Evo ovako danas smo se malo iznervirali pa smo rastavili razvodnik kolko se moze iz kabine kad se poskidaje tapacirunzi i promenili gumice,za pola kruga zavrnuli onaj sraf i mogu reci da sam zadovoljan radom,radi cak bolje nego pre.Hvala svima koji su pomogli.
 
@grunt Ja sam imao isti problem na 1025 ali ispostavilo se da je klip na obrtacu upustao.Uradio sam klip i sada drzi normalno.
 
Pozdrav, drugar je uzeo 892 pre par dana, na leru se cuje nesto u menjacu da cangrlja i to u brzom reduktoru, kad se malo podigne gas to prestaje, a i cuju se malo diferencijali u kabini u voznji, ima ulja u menjacu ali je vrlo retko. Sta li moze biti ili to tako treba nemamo ni jednog rusa u blizini da uporedimo?
isto s i meni desava na 1021(mislim da je isti menjac u pitanju)...serviseri kazu da je to normalno e sad **greška li ga,po meni nije,nije ni po nijednom majstoru koga sam pitao vec je u pitanju spojnicka osovina.....serviseri kazu jedno ostali drugo..........a ulje u menjacu je retko zato sto je sipano obicno motorno ulje 30-ka a treba da ide cini mi se 90-tka,sami su priznali serviseri,na oko 1000rc kazu da se promeni da bi navodno opiljci od zupcanika mogli da padnu na dno menjaca(napominjem da je to prica servisera iz agropanonka,meni to nije struka tako da.....),,,garancija je 6 meseci sto nije po zakonu vec 12 meseci tako da oni priznaju svaki veci kvar na menjacu ili motoru u tom periodu - opet prica istih servisera!
 
Nazad
Vrh