MTZ Belarus

Pa što da ne, 1500o/min, zavisi ne samo od zemljišta, već i od broja plužnih tela, zahvata pojedinih, podešenosti pluga, dubine i sl. Ja nikad nisam bio pristalica velikog gasa, već sluh i osećaj. Stalno pratiti zvuk motora i prema opterećenju šaltati i dodavati gas!!
 
Treba koristiti najaci obrtni moment sto sigurno nije pun gas ali nije ni 1400-1500 niste svi mehanicari motoristi pa da po sluhu orete ima svaki motor svoje fabricke performanse i tome se treba drzati prema ovim postovima i kombajni bi mogli 1500 pa da se nemuce na 2000 i vise obrtaja.Ako rus ima 2200 obr. bolje je voziti sa 2000 nego 1500obr min.:ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Dok sam orao i tanjirao sa 892 terao sam ga pun gas,racunam da to nisu neki obrtaji 1800,dok sada sa 1221 orem na 1900-2000,mislim da cu ga preko preforsirati
 
to je tacno da se neda forsirati odma uzme vise nafte ja sam sa mojim 952 radijo oko 1500 to je granica cim predje odma se i poveca potrosnja
 
Jel ti stvarno mislis da sa 1500 obrtaja u oranju cuvas masinu?


Da a sto mislis da ne??? Sa 820 orem na 1500-1600,sporija brzina i eto nema da dimi nema nista... Rakovicom nikada nisam orao sa jacim gasom od 1700 tako i moji godinama rade evo ima skoro 4000rs i sve je na njoj orginalno sem lamele... Ja mislim da upravo tako cuvam masine... Svako ima svoje misljenje moje je tako... :ppozdrav:

Zavisi i od pluga i od zemljista,ja imam plug sa kim se 820 igra ne vidi ga uopste bolje viska snage nego manjka...
 
Moja R 65 je nom stop na punom gasu ima isto 4000 rh ni lamela nije dirana:off_topic:
A 1221 potrošnja 15-16-17l po kj ove jeseni. Mada i gas je bio na 2000 o.
 
Jeste :off_topic: ali sam naveo da je moje misljenje da se ipak tako cuva masina a ne odvrtati pumpu i stalno u patos ali dosta :off_topic:.. Svako ima svoje misljenje ja moje zadrzavam za sebe :cao:
 
Universal, овде се сви жале на земљу, тешка земља. Шта је то тешка земља? Колико видим овде је сваком своја земља најтежа. Ја се на моју не жалим, можда зато што сам млад или сам навикао са тиме да живим.
Баришић код нас у селу ради 500 хектара земље, па ту буде и Џон Дирова и Класова и Фендова... Па ако је то неко мерило за тежину земље, када се буразер возио у Класовом Ксериону, приметио да трактор иде мало укосо. И питао га зашто, каже ова ваша земља му дошла главе, пуко трактор на пола. Можда то и није неко мерило тежине земље...

ida uljma, ја нисам приметио да мом трактору за ових 9 година рада и 5000 радних часова ишта фали. А да је вукао, вукао је и те како. До пре пар година то ми је био једини трактор у авлији и само са њим сам обрађивао 70-80 КЈ + услужно. Није тих 5000 радних сати стекао возикајући се по селу.

Evo mog pitanja za tebe kolko ks kod vas treba po brazdi ??
 
Све је то релативна ствар. Сложићеш се да није исти захват на свим плуговима, тако да се не може на то гледати.
Ево, на оваквој години, где се скоро сви хвале да орање иде релативно лако, ја са Русом 1221.3 вучем Леопард 3 бразде. Захват по бразди је 35цм. У зависности од дела атара, ове године сам орао 3. ранг 3. брзина, а негде 3. ранг 2. брзина. Ето неког поређења, пошто и ти имаш истог Руса.

Или нпр. мој стриц са Волвом од 170 коња вуче четворобразни плуг. Скоро сви русеви 820 вуку двобразни итд...
 
ja sam sa 82 orao na oko 2000,nekad malo ispod oko 1900 bas kad ide a nekad i 2100 ili retko pun gas 2300...to je kao kad bi ti trcao a ja da ti zapusim nos....gas je kod rusa neminovan..
kod motora bez turbo punjaca-da!ali motore sa turbom terati u maksimalne obrtaje nema smisla,rus oko 1800...a gledajuci tako da treba gas do patosa,onda bi veliki ursus trbao da ore na 2600-2800 obrtaja?mnogo bi bilo.
 
Ja imam rusa od 160 ks i mogu ti reći da je dosta jači u poređenju sa masseyom od 175 ks i vučemo isti broj brazdi 4 brazde ja oko 10 km/h dok mf ide 7,5 a zahvat pluga po brazdi se kod nekih traktora može lako promeniti sem domaćih i nekih starijih plugova a neki kažu da na nekim mestima kod 820 ako ne daju pun gas prosto im se traktor ugasi tu kod nas 40 ks po brazdi treba otprilike kod mene 892 u tuluzište zamalo ukopao pa sam išao sa univerzalom od 77 ks sa 2 brazdnim plugom da orem a ti meni reci kolko ti uopšte ideš na sat jer kod mog rusa od 160 ks nije isti raspon brzina kao kod tvog od 136 ks imaš brzinometar
 
Јбг, на слици ми се учинило да је 1221.3.
Искрен да будем, не сећам се баш најтачније, али чини ми се да је било око 8 км/х. Сад 0.5 км/х горе, доле, нисам сигуран.
 
Meni se sa mojim 1221.3 najvise svidja brzina od 9.2 - 9,5 km\h, a broj obrtaja na 1800, to je iz treceg ranga treca brzina, kada je zemlja laksa, u tezoj zemlji idem drugi rang cetvrta brzina i tu ide oko 8,5 km\h
 
Nazad
Vrh