MTZ Belarus

Aha drug vuče sa 1221.3 trobrazdni obrtač zahvata kako on meni kaže 3x45 to jedino kod njegovog pluga je tako naštelovano da se ore i ide 10 km/h al ponekad kaže da mu se desi da mora ubaciti u nižu jer mu počinje da dimi al kaže to mu se desilo i kod 82.1 na toj istoj parceli sa 2 brazde tu ore Massey Ferguson 8160 sa 4 brazde ravnjač al to ide ipak je to 50 ks po brazdi a da ne idem više off ja mislim da sam ti lepo pokazo kolko je kod mene u okolini teška zemlja .
 
Вероватно му је гас до патоса када иде са тим плугом 3х45цм 10км/х, пошто је у мене 3х35цм или вам је ипак лакша земља од наше.

Како си задовољан са тим Русом од 160 КС? Је л' исто мењач као и код 1221.3?
Ја могу само рећи да руке поломих са тим мењачем. Јбг ко га измисли. На малом(820) Русу је песма. А за Масеја да не причам, само гурнеш мењач напред или назад у зависности од потребе.
 
Jel i ima neko Belarusa 820.2 ? Moj drugar ga ima, a osim kod njega nisam vise ni jednog video, niti cuo da ga neko ima...

Ima ih mali milion, 820.2 je oznaka traktora sa ravnim mostom.
@Nele001
1221 i 1523 su tehnicki jako slicni, motori su 260, menjaci identicni, zadnji most takodje. Jedina ozbiljnija razlika je u hidraulici jer 1523 ima EHR. Kabina je ocigledna.
 
Вероватно му је гас до патоса када иде са тим плугом 3х45цм 10км/х, пошто је у мене 3х35цм или вам је ипак лакша земља од наше.

Како си задовољан са тим Русом од 160 КС? Је л' исто мењач као и код 1221.3?
Ја могу само рећи да руке поломих са тим мењачем. Јбг ко га измисли. На малом(820) Русу је песма. А за Масеја да не причам, само гурнеш мењач напред или назад у зависности од потребе.

Pa dosta se lako salta ,a u oranju samo radis sa reduktorom i to je to ,dal ces rikverc,spore brze sve je tu
 
Ja se mucim prilikom saltanja brzina, neki put moram da izbacim u ler oba menjaca, pa onda ponov u rikverc, i jedan i drugi menjac, bildovanje ruku sa ruskim menjacem je i kod mene.
 
Вероватно му је гас до патоса када иде са тим плугом 3х45цм 10км/х, пошто је у мене 3х35цм или вам је ипак лакша земља од наше.

Како си задовољан са тим Русом од 160 КС? Је л' исто мењач као и код 1221.3?
Ја могу само рећи да руке поломих са тим мењачем. Јбг ко га измисли. На малом(820) Русу је песма. А за Масеја да не причам, само гурнеш мењач напред или назад у зависности од потребе.

Pa lala šta je reko je u pravu ali raspon mi nije isti kod tebe kad teraš najvećom ti ideš oko 36 km/h a ja 32.3 km/h i video sam i razliku kod njih u potrošnji je drastična u transportu moj je veliki potrošač u odnosu na tvog u ostalim moj manje troši u setvospremiranju jer moj kolega ima mali setvospremač za taj traktor.A za menjač to je od vozača kad tera moj mali onaj krrrrrkrrrrrr nema a ja kad teram onaj ko sluša kako radi ima da kaže da sam spreman da otkinem menjač sad mi je nastao problem oko diferencijala pošto mi tarup nije radio kako treba išao sam po netarupiranom suncokretištu i razbio prenosnu cev od menjača i zamenio ju je pa nisam mogao naći dobre cevi za to jedna mi je eksplodirala i ceo motor mi je pokvasila uljem i još prednje staklo a za hidrauliku to po meni je besmislena stvar poludeo sam dok sam ga štelovao nije kao kod univerzala trebao bi da mu zamenim transimisiju i da mu stavim onu sa powershift jer nameravam da kupim mnogo veći kombajn pa za 2 kamionske prikolice da zakačim njega a u tanjiranju vučem consumovu od 36 diska i kad tanjiram drugi put skakućem po kabini ko ekstremista sve dok nisam mu skinuo jedan red prednjih tegova tj. 450kg onda je išao brže i skakutanja je i dalje bilo ali znatno manje trebalo bi da mu nabacim prednju hidrauliku jer bi trebao da skinem i drugi red pa bi došla muka oko toga uostalom zadovljan sam jer ja sam dao za njega 48000 evrića i imam snagu a ostali traktori nisu mu ni do kolena jeste to da massey je komfortan ali nijedan u selu mu nije mogao ništa slabi su to traktori od njega i skuplji su za održavanje za razliku od njega toliko od mene za njega.A to što ti kažeš za 1221.3 gas je do kraja ali bolje to tako nego da ide još više i više puta jer taj traktor ore sam oko 160 jutara jedino u tanjiranju ne vozi pun gas jer bi pali delovi od lake tanjirače za njim a za kabine jeste to da je moja veća i tiša al zato leti smrtna iako imam klimu slaba jer ima mnogo staklene površine dok 1221.3 koji ima istu kabinu kao 892 hladi ko zamrzivač.:osmeh:
 
Ajd da kazem i ja nesto.Moj 1025 je 2007. godiste.Godinama orem sa plugom koji sam dobio uz traktor(3*35)ove godine mi se potrosnja kretala od 14 do 16 litara po koje kakvim zemljama,sporija brza u 3. brzini,prosecno 30 cm,na obrtajima oko 2200,a moze da ode i do 2500 o/min.Od zamene do zamene(180rh) netrosimo gram ulja,osim piva.Turbina lepo zuji,motor se negreje,a prednja vuca radi svoje.Po meni netreba gusiti motor na oko 1500 o/min zarad manje potrosnje.Ni moj traktor nedimi,a dnevni ucinak je zadovoljavajuci.Brzinometar mi neradi.Godisnje izorem oko 140 kj + druge obrade.Po meni je usteda na :delovima,D2,I naravno pocetna cena.Consum tanjiracu od 3 m u tezoj varijanti vuce dosta lako,ali uvek trazi jos gasa,i da mu ugradim klimu.Menjac nije najsavrseniji,mada sam ga naucio dobro i samo iz zgloba se salta bez krr ,ali na tu cenu moramo malo i misice da ukljucimo.:haha:
 
Evo jednog pitanja za malo iskusnije,imam utovarivac na traktoru i neki veci prikljucak na njemu i nisam bio zadovoljan radom iako je pumpa menjana,danas smo uzeli opet stavili novu jacu.i opet nisam zadovoljan za nijansu je bolje ali nije to to,nema onu zustrinu da dize kao lud ,sto je bilo pre,pa me interesuje koliko utice ravodnik na to,jer on nije jos diran nista ,jer sto se pumpe tice vise ne moze bolje neg sto jeste(sem da se napravi neka pumpa na tri tacke jos veceg kapaciteta i sa nekim svojim drugim razvodnikom i da se ne koristi od traktora u tu namenu vise njegova pumpa i razvodnik ali to je pod nekim krajnjim resenjem) ili je nesto trece u pitanju?
 
evo nasao sam na netu sliku
348o70p.jpg

zavrni za 1 krug pa onda probaj
 
probaj za pocetak po pola kruga da dotezes zato sto zna da nekad bude previse i pola kruga. rus je osetljiva i precizna masina :haha:
 
Nazad
Vrh