MTZ Belarus

LJudi takva je i kod mene nalepnica na 892 sa ravnim mostom, samost je to konbinacija brzine sa gumama16,9r38 kod mene su zadnje gume 18.4 r34 a prednje 360,70 r24, sad me zanima jel on prati tu brzinu sto je na nalepnici jel dok samga vozio nisam obraco paznju.
 
Kod mene brzinometar prati brzinu dosta precizno po meni.Meni je rečeno da on kaže kolko ide na sat u toj brzini na tolko i tolko obrtaja i da ne pokazuje više od toga što ide makasimalno,ali ja sam to hteo da vidim pa sam se s mosta spustio pod punim gasom dostigao sam 43 km/h znači da on ne meri po obrtajima motora nego po kretanju točkova a kod mene ne prati te brzine što piše na nalepnici uvek imam od 0,5 do 1,5 km/h više nego što piše da treba da ide na nalepnici jedino četvrta zec brzi hod mi je tačna a ostale ne.
 
Једно питање за вас, на колико обртаја мотора обављате операцију орања и тањирања?

Питам јер сам водио полемику са једним пријатељем око тога. Ми око 1500-1800 обртаја. Он ме убеђује како Рус воли гас. Па реко на колико обртаја ти радиш, каже на 2500-3000 :udri:
Реко, мој трактор (820 2003.) је 2 године млађи од твог (820 2001.) и има 5000 радних часова, а твој 1500. Па он би се јадан распао када би стално тако радили са њим. Ја моје машине не силим јер имам у плану да са њима још радим.
 
Poslednja izmena:
Ja sa mojim 820 nikada nisam orao sa vecim obrtajima od 1700,i to sam probao samo jednom,stalno orem sa 1500 obrtaja,a u transportu ne prelazim 1500.. Tako sa svim traktorima cuvam ih maksimalno jer od njih zivim... :ppozdrav:
 
Једно питање за вас, на колико обртаја мотора обављате операцију орања и тањирања?

Питам јер сам водио полемику са једним пријатељем око тога. Ми око 1500-1800 обртаја. Он ме убеђује како Рус воли гас. Па реко на колико обртаја ти радиш, каже на 2500-3000 :udri:
Реко, мој трактор (820 2003.) је 2 године млађи од твог (820 2001-) и има 5000 радних часова, а твој 1500. Па он би се јадан распао када би стално тако радили са њим. Ја моје машине не силим јер имам у плану да са њима још радим.
Koji to MTZ ima 3000 obrtaja ?
 
Ма на сату пише 3000 обртаја, али то није ни битно да ли Руја има толико, већ да трактор ради скоро увек под пуним гасом. По мени, ван сваке памети.
 
Ма на сату пише 3000 обртаја, али то није ни битно да ли Руја има толико, већ да трактор ради скоро увек под пуним гасом. По мени, ван сваке памети.

Kad bi ti došao kod mene da oreš orao bi s njim pod punim gasom 100% jer bez punog gasa ništa nećeš uraditi
 
Universal, овде се сви жале на земљу, тешка земља. Шта је то тешка земља? Колико видим овде је сваком своја земља најтежа. Ја се на моју не жалим, можда зато што сам млад или сам навикао са тиме да живим.
Баришић код нас у селу ради 500 хектара земље, па ту буде и Џон Дирова и Класова и Фендова... Па ако је то неко мерило за тежину земље, када се буразер возио у Класовом Ксериону, приметио да трактор иде мало укосо. И питао га зашто, каже ова ваша земља му дошла главе, пуко трактор на пола. Можда то и није неко мерило тежине земље...

ida uljma, ја нисам приметио да мом трактору за ових 9 година рада и 5000 радних часова ишта фали. А да је вукао, вукао је и те како. До пре пар година то ми је био једини трактор у авлији и само са њим сам обрађивао 70-80 КЈ + услужно. Није тих 5000 радних сати стекао возикајући се по селу.
 
Poslednja izmena:
Diskutabilna je ova prica!Relativno je sve ali mislim da rus ima veliku prednost samim izborom brzina u odnosu na druge traktore samim timi manje opterecenje motora,mislim da nema potrebe u bilo kakvoj operaciji prelaziti 1900min,bolje i sporije nego reparacija!E sad imai onih koji misle da je rus svemocna masina pa po gasu ali ne ide to tako...
 
Nazad
Vrh