MTZ Belarus

Posto nisam dobio odgovor u temi auspusi,da probam ovde
Koji auspuh predlazete za mtz 1025,da li klasican kao fabricki ili onaj u oblku cevi? Taj u obliku cevi, (lepse mi izgleda) da li u sebi ima neke komore ili ne i da li bi bio bucniji traktor sa njim? Kakva iskustva imate?
Hvala unapred! :ppozdrav:
 
Pucanje se obicno desava kod ruskih turbo motora,ja imam MTZ-892,posle tri promenjena standardna auspuha i neznam koliko varenja i ojacavanja istih,odustao sam,otisao na otpad i kupio cev,namontirao i teram vec 1500rc,nema nikakve blokade,samo krivinu u gornjem delu,[traktor nije nista bucniji nego standardni]
 
Posto nisam dobio odgovor u temi auspusi,da probam ovde
Koji auspuh predlazete za mtz 1025,da li klasican kao fabricki ili onaj u oblku cevi? Taj u obliku cevi, (lepse mi izgleda) da li u sebi ima neke komore ili ne i da li bi bio bucniji traktor sa njim? Kakva iskustva imate?
Hvala unapred! :ppozdrav:

druze uzmes jednu najobicniju prohromsku cev i stavis i miran si jer turbo ti prigusuje zvuk tako da nema razlike a vise nece pucati.
 
Puca auspuh i na standardima, treba ih malo olabaviti na šelni pošto ih ubija vibracija.
puca ako pustis da traktor radi na obrtajima koje prouzrokuju vibracije...npr na 82 ler mi na 800 ob,a na 1025 na skoro 1000,vibracija nema,a auspusi celi...ali znam da mnogi imaju muke sa njima,prijatelj je na 1021 za pola godine zamenio 3 komada...pukne po svim mogucim savovima i cev gornja na 2 mesta.a kada se selna otpusti,rizikujete da ga u radovima pregazite-ili imate neku caku da ne moze da se svuce?
 
Ako mislis na mog prijatelja-nije,kaze nece da se zeza sa tim...njegova volja,ali znam kada moj zakaze ili progori,stavljam prohrom cev fi 70.
 
Slažem se Srđane sa tobom na novom je sav popucao a na starijem rusu mi je nov auspuh i nekako nemogu nikako da ga stegnem do kraja, kad se ugreje pomalo se mrda ali nemam problema da će ispasti i on nema nijednu pukotinu a nemam nikakvu caku jednostavno je tako kako je.
 
Da,mislim na tog sto ima 1021.Ja cu prvo da nadjem neku obicnu cev koja odgovara,pa ako budem zadovoljan,kupicu prohromsku.Kad vec kazete da moze obicna bez komora.
Hvala na odgovorima! :ppozdrav:
 
@brankovic bez problema možeš stavit cijev, samo gledaj da su iste dužine kao i stari auspuh. Ako možeš zavrni cijev malo gore da ti ne pada kiša kada je ugašen traktor, ili neku klapnu stavi.
Ja imam cijev, ima malo prduckav zvuk izvana, ali nisam baš primjetio da je bučan u kabini.
 
Citam te vase komentare i cudim se kolko belorus ima brzine,te neke kornjace te neki zecevi:osmeh:,jer tesko da se to ukapira,Posto najverovatnije kupujem 892 interesuje me kolko on ima brzine?a cuo sam da je od brzih rusa.Napominjem da sam ruse gledao samo na sajmu,posto su kod mene i dalje zastupljeni samo domaci,pa ja cu da promenim nadam se.
 
ja imam taj 892 i zadovoljan sam sa njime ima 2645 rc i 2008 god samo viljuska menjaca je menjana i to u garanciji. ide 42 km|h ....
 
Ipak se moze reci da 1025 i 1221 imaju malo komplikovane menjace.Naravno,covek se navikne,ali meni se i sad ponekad desi da malo razmislim u kojoj sam brzini ili u koju treba da ubacim
 
@pujol
Nije komplikovano. Meni je bilo zeznuto kad sam prvi put vozio 820 (isti menjac kao 892). Posle ide jednostavno i bez krkrkr:osmeh:
 
Nemoj da te zbuni ima isto ko na zastavi 101 sa pet brzina pa to kombinuješ brzospori ko kod IMT samo što je reduktor na istoj palici a kornjača i zec ti je pored volana sa kojim skidaš 1.5 brzinu npr. ako ideš 6-tom i prebaciš u kornjaču to ti je sporije od 5-te ali brži od 4-te ništa komplikovano u praksi samo jedno da vidiš
 
Ja mislim da je ovo raspored brzina od 892
2ecdp8w.jpg
 
Nazad
Vrh