MTZ Belarus

Branko da ti se nije kuciste popustili sto je izmedju dva kardana to su mi serviseri rekli da se moze desit da popusti kada se ore tvrdo i teska zemlja
 
U pondeljak, ću lepo sve to proveriti.
Moguće da je nešto popušteno, ali isto tako i krstaci. Dosad, za 8 godina, nisam prednju vuču pipnuo, osim redovnog održavanja, tj podmazivanja.
 
@attila jesi znao da je 2rang 4 brzina brza od 3 rang prva brzina ? to je kao medju brzina kad je druga brza a prva spora... ja je cesto koristim kad je teze oranje
 
Pa znam, ne znam kako je kod tebe ali kod mene 4 brzinau svakom rangu kao da cviji pa ga ne koristim u teškim poslovima ja pitao servisere kažu da to tako mora da bude to se tako čuje od prvog dana
 
Imam problem sa menjacem na MTZ 82 prosle godine je zamenjen jedan zupcanik i jedan lezaj neznam koji,"majstor" je menjao.Kada ga je sastavio menjac je bio dosta bucniji a kada smanjivam gas u transportu jako je zvizdao.I evo posle 10 meseci popravke u oranju mi se desilo da je menjac jednostavno zablokirao i kao da je pomesao brzine morali smo da mu skinemo poklopac i viljusku,ispod viljuske se nalazi osovina sa zupcanikom i lezajem.E sad otkrili smo da je odlivak pukao gde se lezaj nalazi pa je lezaj iskocio i osovina nije bila vise u svom mestu i zakocilo setanje zupcanika ispod viljuske."Majstor" je rekao da smo navodno silili traktor pa se desilo to a traktor je svega nekih 200 sati radio od popravke menjaca."Majstor" mi je predlozio da mi od zavari gusanim elektrodama taj odlivak i to ce biti to nista po njemu nije osteceno.Zanima me dali neko zna dobre mastore za menjace na MTZ posto sam digao ruke od ovog mog "majstora".
 
U starom Agrotehničaru iz 1981. godine sam naišao na zanimljivo testiranje o snazi i potrošnji goriva Belarus MTZ 50-52 i MTZ 80-82. Bilo bi dobro kad bi se i danas provodila i objavljivala slična testiranja novih i rabljeni traktora, al to je izgleda prošlost.

dg5gg5.jpg


20acg88.jpg


2nanw9c.jpg


66c9lf.jpg
 
Ma samo mi to fali dodje do neke vanredne situacije oma ce da te angazuju posto znaju da imas .

u pravu si stevo i to oni sto te znaju "ajde caskom sta je to tebi 5 min"
i kod mene tako op zaglavio a ovi iz sela idi kod steve(cale moj)
a ja krsine matore imam tolko staro da se i talozna casa pojela pa sam imo take muke uvlaci vazduh a ne vidim odakle sve sam creva pretresao a ono tackica ko od igle e a kad sam zagrebao farbu rupa 6 mm original farba ruska 30 god je drzala
a ne salju kod baje 120 konja novo tako da te alate za vremenske nepogode u siroki krug zaobidji
:ppozdrav:
 
Eo ovako:
Standard ima lomljeni most i male tockove
mtz_belarus_820.jpg

Euroluks malo veci tockovi i lomljeni most
0.jpg

Ravan most veliki tockovi
0.jpg
 
Evo moj 952 ima 3000 r. s. i nista mu nismo dirali za sada, a voze ga i radnici. Samo menjac nesme da zakrci.
 
- - - - - - - - - -

Imam problem sa menjacem na MTZ 82 prosle godine je zamenjen jedan zupcanik i jedan lezaj neznam koji,"majstor" je menjao.Kada ga je sastavio menjac je bio dosta bucniji a kada smanjivam gas u transportu jako je zvizdao.I evo posle 10 meseci popravke u oranju mi se desilo da je menjac jednostavno zablokirao i kao da je pomesao brzine morali smo da mu skinemo poklopac i viljusku,ispod viljuske se nalazi osovina sa zupcanikom i lezajem.E sad otkrili smo da je odlivak pukao gde se lezaj nalazi pa je lezaj iskocio i osovina nije bila vise u svom mestu i zakocilo setanje zupcanika ispod viljuske."Majstor" je rekao da smo navodno silili traktor pa se desilo to a traktor je svega nekih 200 sati radio od popravke menjaca."Majstor" mi je predlozio da mi od zavari gusanim elektrodama taj odlivak i to ce biti to nista po njemu nije osteceno.Zanima me dali neko zna dobre mastore za menjace na MTZ posto sam digao ruke od ovog mog "majstora".






stevo ja vam se izvinjavam sto upadam ovako kao sa neba ali ja sam nov na ovom forumu a mozda mogu nekako da ti pomognem.
Ako sam dobro svatio iz price kuciste ti je puklo kod sekundranog vratila gde ide konusno valjkasti lezaj,kuciste je najverovatnije puklo iz razloga sto su lezajevi nisu dobro nastelovani i ostali su pretegnuti i cim su se u radu ugrejali morali su nesto da slome a kuciste je tu najslabije.
A sto se tice kucista ako ikako mozes bolje je naci polovno za neku normalnu cifru nego variti to tvoje jer tesko cete vratiti kuciste u centar i mozete da imate problem posle prilikom stelovanja lezajeva.
Ja se inace bavim mehanikom i radim ruske traktore tako da ako nekako jos mogu da pomognem nije problem.
 
Nazad
Vrh