MTZ Belarus

lik iz sela uzeo 1021 proletos sa klimom, vozi ga vec odavno bez maske-komplet masku nema.
jos ja reko to mu stari 892, kad cujem posle da je to nov 1021, greje se traktor i nemogu da rese do cega je, moz lako da se desi da mu zamene motor...

a drugar 2011god. uzeo 1025 i sad nije orao sa njim nego sa starim 892, nisam stigao da ga pitam sta se desava, a video sam da mu stoji u dvoristu sa podignutom haubom...

sta reci KANTE belaruske...

Da nije zbog klime ? Mozda mu je hladnjak od klime priljubljen uz hladnjak, pa nema dobar protok vazduha.
 
Igore taj filter se menja na 700 mč po knjizi a može i 1000mč mada ako nepraviš puno sati sa njim npr. 700 mč za 5g onda ga treba i ranije menjati pošto su to kartonski filteri i hoće da se raspadnu pa onda oće da pravi problem oko hudraulika (uđe u sistem i pravi začepljenja).
Na 82ci je bio žičani,a na 920 nisam ni menjao na 7000 rs,išao je ruja sve u 16,u oranju 3smene,min 22sati,al mi je skoro svaki dan priređivao iznenađenja,te ovo,te ono
 
možda ima malo i do majstora (šofera)dešavale su se i kod mene sitnice ali za 6 godina nisam još promeno ni auspuh ni alternator jedine izmjene koje su bile jesu druk ležaj prednje gume(nisu se izlizale nego sam ih iskidao tovareći po raznim sranjima)i one plastike i gumice na razvodniku ali kažem sve zbog prednjeg utovarivača.mislim da je dosta bitno održavanje evo jednostavno pitanje:koliko vas jepromenilo ulje u mjenjaču i koliko puta za života tog traktora
 
Jel komplikovano menjati te gumice na ravodniku ?...meni ove godine bas puno ulja gubi, samo tokom tanjiranja sam 3 puta dolivao ulje ::lose::
 
lik iz sela uzeo 1021 proletos sa klimom, vozi ga vec odavno bez maske-komplet masku nema.
jos ja reko to mu stari 892, kad cujem posle da je to nov 1021, greje se traktor i nemogu da rese do cega je, moz lako da se desi da mu zamene motor...

a drugar 2011god. uzeo 1025 i sad nije orao sa njim nego sa starim 892, nisam stigao da ga pitam sta se desava, a video sam da mu stoji u dvoristu sa podignutom haubom...

sta reci KANTE belaruske...

Kod nas ima isto takav primer sa 1025, stalno se grejao coveku od kad je stigao iz fabrike i dolazili serviseri i svi se majstori izredjali ,menjali i hladnjak i sve redom ali dzabe. Ne znam sad kakvo je stanje sa tim traktorom da li je prodat ili ne ali prosle godine sam cuo da ga prodaje
 
Jel komplikovano menjati te gumice na ravodniku ?...meni ove godine bas puno ulja gubi, samo tokom tanjiranja sam 3 puta dolivao ulje ::lose::
nit je problem niti je skupo ,uzmeš set za remont razvodnika skineš oblogu ispod volana otpojiš ručice razvodnika odvrneš osam šarafa i to sve ide van uglavnom se plastike pojedu ako puno koristiš istim postupkom sve ide nazad i to je to
 
pa šta je bilo tako strašno da nije moglo brzo da se popravi i da se toliko najediš
 
Rus je posebna vrsta traktora, uvek neke sitnice crkavaju, al na svakom, ko puno radi s njim puno se i jedi. mi u oranje necemo krenuti bez 2 3 alternatora, jer je to tako napravljeno da crkava, (a oremo 24 h u dve smene).
 
Što više ovu temu čitam sve me veća muka i panika hvata.Ja juče konkurisao kod pokrajinskog fonda za 82.1.Kad dođe biće posla tu izgleda za razne vidove majstora.
 
Što više ovu temu čitam sve me veća muka i panika hvata.Ja juče konkurisao kod pokrajinskog fonda za 82.1.Kad dođe biće posla tu izgleda za razne vidove majstora.
druze ja sam ga vec uzeo,nisam znao za taj konkurs,od kada je otvoren?inace ne brini traktor je mrcina,ima ga komsija skoro 2 godine i 820 takodje,prezadovoljan je sa njima,82.1 mu je malo bzi 35kmh dok 820 32kmh....e sad vreme ce pokazati,imam oko 30h i sve je u redu
 
Samo ti malo povedi racuna o njemu i neces imati puno jeda. Ja sam moju 82-ku proletos prodao (kupio kineza) jer je imala dosta godina i sati i kod mene je radila samo oranje i spremanje i povremeno transport i za tih 15 godina jednom sam morao otvoriti motor jer je izgoreo dihtung (stavili drugi i nastavili sa oranjem) i odvrnula mi se matica na menjacu pa je isao na pola da se to namesti i promenio 2 hidraulicne pumpe, 2 puta radio razvodnik i 1 promenio gumice na hidraulicnom klipu. A jedino cega sam se namenjao (redovno jednom u dve godine) lezajevi u prednjim tockovima. Sobzirom da ti nece biti jedini veliki traktor onda ce dugo i dobro i da sluzi.
 
ti kinezi su ravni katastrofi,bar oni koje sam imao priliku da vozim,eoropard 82 i yto 554,odmah su imali ozbiljne kvarove i to ne bas jeftine,lamele, kvacila,menjaci,covek se kaje sto nije uzeo rusa pa neka ga popravlja ceo zivot,prodaje ga vec godinu bez uspeha ..554
 
Dosta se i kod nas zale na njih i 90ks, 120ks i 130ks, ili im zvekne diferencijal prednji ili zadnji i to nekima u garanciji ,a nekima nakon 2000 sati. Sve je to lepo ali sto dalje to bolje i ti YTO i Belarus sto se mene tice. Pre bi uzeo neki polovnjak zapadni dobro ocuvan nego ove nove
 
Nazad
Vrh