MTZ Belarus

Worm jasam prosle godine uzo na kredit novog 1221.3 kostao me 35000e za te pare sam mogao da kupim dobar zapadni traktor ali ovi sto uvoze traze kes ja imo samo 9500 a ono resto na 5 godina,kada bi davali iste uslove na polovne onda je to druga prica.
 
To jeste al zato postoje banke i krediti pa se digne kredit isplati masina i onda se oplacuje na rate :)
Ima kod nas jedan 1221 koji se posteno naradio, bilo je kvarova cak mu je i diferencijal stradao i stavljen nov komplet ali je radio kad nije zatajio i klas i masej al da trosi trosi samo sto isti gazda ima ovog rusa i klasa 105ks sa John deer motorom i kaze da klas sije rusa u potrosnji i to dobro. Prednost ruseva je velika u tome sto delova ima svuda da se nabavi i relativno su jeftini u odnosu na druge traktore, takodje i majstora za njih ima na svakom cosku
 
@bojcetic Izgleda da ljudi za male pare zele da dobiju svemirski brod. Imao sam rusa, sad imam kineza pa prestanite sa tim rekla-kazala pricama. Ako imate licno iskustvo napisite a ne kako ste culi od komsije da je njegove tetke komsija iz druge ulice kupio kineza ili rusa i puko mu traktor na pola.

Nego, je l' se ti zapadni polovnjaci nikad ne kvare? Ili su im delovi keftini i dostupni kao za yuga i golf 2???
 
Malo naduvavate tu pricu o kvarovima, ne branim beloruse ocito je da su popustili u kvalitetu ali kupis i auto pa se pokvari, ali sigurno i do 80% slucajeva kada su u pitanju kvarovi ima do samog vozaca i odrzavanja traktora, gledam samo u svom okruzenju to se vozi, ne zali se, a kad stane onda mu se spominje majka beloruska i ostalo sto ide uz to... Recimo moj drug ni ne zna kako se proverava ulje u menjacu, iz auta ulje kada se manja ide u rusa za dolivanje...i da ne nabrajam dalje.. A da ne spominjem da nema sanse da primeti da drugacije radi motora menjaca ili slicno
Ima ovde nekoliko clanova foruma koje sam zapazio, da ih ne prozivam sada, prepoznace se, koji se bas domacinski ophode prema traktoru, posle zavrsene sezone opere, pazljivo vozi, redovno odrzavanje i td pa neka oni kazu da li su imali nekih problema vecih problema..
 
Ja sam mislio prodavati rusa. Kad sam vidio šta je radio za vrijeme sjetve pšenice. Oduševio sam se i odustao od prodaje.
Traktor me služi i nimalo ga ne štedim. Ako se pokida, odem preko kupim djelove na kilu popravim ga i teram dalje. Nemam vremena za plakanje i jadikovanje.
Svakakve gluposti sam imao s njime, altenator, prednja vuča, menjao sam lamelu jednom,(komplet korpa za kvačilo, lamela, ležaj izašao me oko 120 eura a za mali torpedo samo dvije lamele koje su manje izašlo me samo 150 eura i to bez ležaja i bez ravnjanje korpe ) radio menjača. Ali samo par zupčanika. ( 2 zupčanika za 3 i 2 brzinu, dva ležaja, tanjurasti zupčanik i stožasti za diferencija, to se u paru kupuje i to me koštalo 200 eura jbt di toga ima :sta: ? ) ) Motor i hidraulika za sada valja.
Boshc pumpu sam radio zbog lošeg goriva. I to da sveukupno izračunam u tih 9 godina koliko ga imam u grubo
Garantiram da mi djelovi nisu izašli preko 1,500 eura.
Kupovati nekog zapadnog traktor ? Pogotovo polovno ? Ne hvala.

Budi vi bez brige, ne kvari se samo rusevi.
Ako budem jednom kupovao rusa, kupit ću ga opet, i to novog i istog kao mojeg.
 
Da ima tih sitnica koja idu na živce ima,ima i previše. Ali isto tako ima i prednosti a to je jeftino održavanje i pristupačni delovi.
Tako da sam se i ja odlučio za rusa a verovatno ću za manje poslove isto uzeti jedan grbavi od 80 ks.
 
Nisu ni baš tako kvarljivi ako se održava redovno i bar svakog drugog meseca da se pregleda ulje u prednjoj vuči i menjaču. Nije ni sve u pranju jer ima i takvih domaćina da mu je najvažnije održavanje pranje traktora a ne pamti kad je proveravao ulje u menjaču.
 
1221 mi se svidja zbog male potrosnje u max.opterecenju i stvarno ima snage kao mazga...
za godinu dana je otislo na njemu, zglob tocka-u garanciji, rotacija, jedan osigurac cvetla, hid. crevo-na prednjem mostu i nista vise, i nije tako losa ta KANTA 1221
cim isplatim 1221 i ja cu uzeti 82.1 za te sitne operacije, jes da je sranje al za bolje nemammm, da imam uzeo bih case jx 95. a polovno! za to tek nemam!
svi mi znamo sta je dobro, al jednostavno nema se para i MTZ nam je jedna od solucija za naprednu proizvodnju...
 
ja gledo tu jednog sa 1221 ore 4 brazde obrtac mislim kvereland il kako se zove vec ali dimi rus ko onaj imt sto vuce tanjiracu e sad jel malo trosi ili trazi 5-tu brazdu svaki trosi pa i ovaj isto jos nisu izmislili na stuju
nego jel duvalo danas u banatu:ppozdrav:
 
A ja gledo jednog 1221 s obrtacem lansberg 4 brazde, orao je tanjirano kukuruziste, njiva je bila ravna, nije nigde zadimio, a i brazda je bila duboka. jedino neznam na koji je zahvat orao. Na uvratinama prilikom okretanja je morao polako, posto je plug bas ljuljao trakor.
 
belorus je masina prava,kakvi ovi zapadni traktori,a narocito polovni traktori imaju najmanje 8000 h pa ti nadji onda ocuvan .
 
imam problem sa belarusom 82 ..u oranju desi mi se da izbaci iz cetvrte,ide ide i cim mu malo teza zemlja naidje on izbaci ...:sta: sta to moze da bude ?
 
Pricao sam da sam imao problema sa českim anlaserom na rusu evo sta se desilo jako tesko je okrecao novi akumulatori stavljeni prosle godine on ima cetiri cetkice ,e kod mene na jednoj nije bilo opruge koja ide ispod iste sad za neverovati kako vrti i pali
 
imam problem sa belarusom 82 ..u oranju desi mi se da izbaci iz cetvrte,ide ide i cim mu malo teza zemlja naidje on izbaci ...:sta: sta to moze da bude ?
Sa MTZ82 ores 4?Kod mene se paucina uhvatila na cetvrtu.Najblazi kvar koji moze da mu se desi je to da su slabi fiksatori brzina,tj oprugice koje guraju kuglicu.Ako je to ok onda unutra nesto.
PS.Ubaci ti njega u sestu i peglaj.
 
Nazad
Vrh