MTZ Belarus

Sa MTZ82 ores 4?Kod mene se paucina uhvatila na cetvrtu.Najblazi kvar koji moze da mu se desi je to da su slabi fiksatori brzina,tj oprugice koje guraju kuglicu.Ako je to ok onda unutra nesto.
PS.Ubaci ti njega u sestu i peglaj.
To kad vas gde je pesak. Kod nas ja idem 5. ili 6 u kornjaci istim brzinama i tanjiram.
 
Gde molim te kod nas ima peska?Kod Vas je nenormalno teska zemlja pa si i sam rekao da moze i 6 u kornjaci,a zamisli na laksoj.
 
cetvrtom sam orao ledinu(detelina 7 god. ) a zemlja smonica....a ovako laksu zemlju orem petom..a probacu i sestu nisam do sad probao
 
Ja sam bio ubedjen da je kod vas pesak,ali dobro,izvinjavam se :ppozdrav:Kod nas je bas teska,ima mesta gde je lagana ali vrlo mali procenat je takav.
Taj deo prema vama,Omoljici,B.Brestovcu je kao i kod vas,a ova druga strana je osetno laksa zemlja.Radio je drugar kod vas do prosle god one drzavne parcelice,i par puta sam isao da mu pomognem.Tu ne daj boze da se ore u prolece,pisi propala godina.
Vlado sa kojim plugom ores?
 
Veliki je njemu trobrazni plug osim ako nije bas,bas laka zemlja.Moj predlog ti je plug 2x35cm,a ti odaberi koji proizvodjac.
 
ne bi mogao da vuce 3x30 :sta:
Moze kod tebe 3 x 30 , za 5-6 dana mozes da dodjes kod mene da probas da vidis kako se ponasa , samo nemoj da se palis na tanjiranje .
Za oranje sa 3x 30 5-6-7 ( ja koristim samo kornjacu) za tanjiracu V24 tesku - za posteni rad 5 i ponegde 4 al retko , nijemi jasno kako neki sporije oru a brze tanjiraju .
Evo jedno moje oranje po suvom
 
Jedno pitanjenije,nije vezano za temu ali kad je Rale vec pomenuo da ne zaboravim.
Nisam orao se plugovima 10 i 12 coli pa mi nije jasno kako ti plugovi oru kukuruzovinu,kako zaorava capur od kukuruza,jer 14 coli je tacno od vrste do vrste a ovi manji da li izbacuju capur gore ili ukosajete plug da dobije zahvat od 70cm...ili sta:sta:.
izvinjavam se za:off_topic:.
 
Ja cu verovatno u ponedeljak da odnesem prijavu u NS za 820 r m.
Diklofen da li si predracun uzeo u Agropanonci ili su ti poslali.
 
Moze kod tebe 3 x 30 , za 5-6 dana mozes da dodjes kod mene da probas da vidis kako se ponasa , samo nemoj da se palis na tanjiranje .
Za oranje sa 3x 30 5-6-7 ( ja koristim samo kornjacu) za tanjiracu V24 tesku - za posteni rad 5 i ponegde 4 al retko , nijemi jasno kako neki sporije oru a brze tanjiraju .
Evo jedno moje oranje po suvom

A sto si stavi tegove na plug?
 
@bane_kosovar
Vidi datum snimka i sveceti biti jasno , tad sam bio jedini u polju koji je orao .
Nisam hteo da pritiskam pug hidraulikom , nije bas zdravo i lose kopira teren ovako tegovi sluzili samo da plug lakse uhvati na pojedinim njivama , ova je bila preszadnja koju sam tad orao
 
Ja cu verovatno u ponedeljak da odnesem prijavu u NS za 820 r m.
Diklofen da li si predracun uzeo u Agropanonci ili su ti poslali.
Pa ja sam išao do njih i uzeo.Nisam hteo da čekam da mi šalju poštom jer mi je bilo dugo.Imam informaciju da su sredstva fonda ograničena i da će se od prijava koje ispunjavaju uslove prvo puštati one koje su prve pristigle.Zato sam gledao da što pre konkurišem.
 
Da,i
prase_na_raznju.gif
....i....
4uytjk.jpg
 
Nazad
Vrh