MTZ Belarus

Filter se nalazi u rezervoaru gdje se sipa ulje. Podigni haubu i vidjeces odmah do kabine metalni rezervoar za ulje. Odvij veliki čep i izvuci ga zajedno sa filterom pa pogledaj u kakvom je stanju.

2vdshmc.jpg
 
gore se izvuce lonce metalno u kojem je filter,pa se na vrhu tog lonceta nalazi matica koja se odvrne,skine se opruga i dekli i ispod je filter kojeg treba menjati jednom godisnje........
 
82.1 sa 28 sati,da li kaciti plug ili cekati 50 sati i prvi servis,inace u agropanonci mi rekose da mogu odmah da radim sve pa i oranje ali *polako* cetvrtom,inace traktor je stvarno dobar,za te pare i u toj klasi..
 
Danas sreo ganjc novog rusa iz agropanonke,nije mu radio desni far,jebeš traktor kad problemi počinju dok ga isteraš iz salona-na mom onomad 3. dan menjali glavu
 
i ja sam morao da menjam osigurac prvi dan,neka bude sve u tome i tim farovima,masina je najbitnija,delovi su toliko jeftini da te kvarovi ne ljute bas toliko kao kad bi popravljao neki case,clas,masey...
 
Nebih se složio,na 920 za 7god sam promenio 6auspuha i 4alternatora,2uljne pumpe,3 garniture kardana sa osloncem od prednje vuče,a o milionima sitnica da nepričam,ništa nije stavka,ali je dovoljno da onako skupa osediš od njih
 
tek da ja pocnem da pricam o 1021 sa 104 radna casa.......jos je u garanciji malo malo pa dolaze iz servisa...pitam se kako i koga zvati posle isteka garancije....
 
ma ne sekiraj se prijatelju imat ćeš manje problema poslije garancije ,moraš da se navikneš da kod njega neke stvari moraju da funkcionišu kako moraju i da ponegdje mora da bude mastan kad se sa tim pomiriš biće sve u redu. zato teraj ga što više dok je u garanciji da ode šta mora što ne treba da odpane a ne sad da ga čuvaš pa poslije sam da ga popravljaš
 
MTZ jedino sto je jeftin (mada svakih pola godine dizu cene) u startu, posle ti presedne koliko vidim.
 
I moj baćuška je ko pijan,malo mu radi levi malo desni migavac a ponekad sva četri a ponekad neće nijedan.Ima 320 rh a rotacija se ne vrti već pola godine.
Sitnice ali idu na živce.
 
Ljudi nemoj te da me razocaravate ja taman mislio da kupim ganc nov belorus neki,a ono:),dajte neke lepse informacije,ili da kupujem ja nase domace :)
 
lik iz sela uzeo 1021 proletos sa klimom, vozi ga vec odavno bez maske-komplet masku nema.
jos ja reko to mu stari 892, kad cujem posle da je to nov 1021, greje se traktor i nemogu da rese do cega je, moz lako da se desi da mu zamene motor...

a drugar 2011god. uzeo 1025 i sad nije orao sa njim nego sa starim 892, nisam stigao da ga pitam sta se desava, a video sam da mu stoji u dvoristu sa podignutom haubom...

sta reci KANTE belaruske...
 
Poslednja izmena:
zombie_666
Hvala na drugoj slici se jasno vidi :) iskreno ulje smo x puta dosipali,a taj filter nikad jos nismo menjali,bice da je u katastrofalnom stanju.

Igore taj filter se menja na 700 mč po knjizi a može i 1000mč mada ako nepraviš puno sati sa njim npr. 700 mč za 5g onda ga treba i ranije menjati pošto su to kartonski filteri i hoće da se raspadnu pa onda oće da pravi problem oko hudraulika (uđe u sistem i pravi začepljenja).
 
Nazad
Vrh