MTZ Belarus

savet za clanove koji imaju stub volana,a teze im ide motanje...stavite VECU pumpu,mislim da je oznaka 12 ili 14 i problem resen...takve pumpeidu na nove ruse,a knap pase u predvidjen prostor.vecinom su ukrainskog proizvodjaca hidrosila.
 
Ja još nigde nisam video polu hidro volan, a nisam ni u literaturi našao da postoji.Možda grešim, ako grešim onda se izvinjavam što znači da sam malo knjiga pročitao i malo mehanizacije obišao.
 
Ja kupio 820 a oklop skino a desne stepenice nisu neophodne jer se nemoze ulaziti na njih od komandi jedino poteznica ako ti je neophodna uzmi taj ali najbolje sam razmisli.
 
Bolje nek ima sve lepse i kompletnije ce da izgleda
Kad ti dodju serviseri na prvi servis reci ce ti skidaj oklop,pod hitno samo sanjim rizikujes pregrevanje motora.Ja sam moj vec digo na tavan a donja poteznica ,neznam kolko kosta al sigurno nije 700 evra.Za tu razliku mozes kupiti polavan setvospremac od 2,9.Moj ti je savet uzmi tog jeftinijeg,ovo ti je samo bacanje para ali ti odluci.
 
Ako je 82.1 polu hidro(kao nekadasnji stari 82) jel ima ulje u njemu
Ima ulja do srednje crte na onom meracu kod kabine ...odatle vuce ulje za volan ?.Traktor je kupljen nov 2005 i isao je volan lako mogao sam prstom da pomeram.Ali pre skoro 2 godine sam se zaglavio sa njim i nisam ga mogao iscupati pa je traktor nocio celu noc u vodi do kartera motora i od tada posle nekog vremena meni je volan poceo tesko da ide.Dali bi mogao ovo biti razlog jel mozda nesto zapeklo kod tockova?
 
To je ulje za hidraulik ispred kabine,pogledaj u stubu volana(ispred hladnjaka stoji,dugacko okruglo) da li ima ulja.
 


Uploaded with ImageShack.us

>Joj ja to okruglo ne vidim kod mene evo slika ...
Ovo je jedina slika u upustvu za rukovanje koju sam nasao o meracu za ulje ...a verujem da je to za starije modele dok noviji koriste isto ulje i za hidraulik i za volan...


Uploaded with ImageShack.us
 
Poslednja izmena:
Mtz 820 posle generalne ima 110 rh,od toga 50 bez veze u mestu i voznja po selu,a 60 oranja,koskildiranja i tanjiranja...Svaki dan kada radi po 4-5 sati potrosi oko 300-400 grama ulja..,Prvo sam mislio da ce stati dok se ne razradi,pa sam mislio da je 15-40 retko,pa sam sipao 20-50 ali i dalje trosi...Temperatura motora je od 60 do 80..Iberlauf je masan i bali ulje na uzduvnu granu oko brezona,ali nema da dimi i kada ga bas opteretim malo dima ima,normalno nista preterano...Cudno mi je sto trosi ulje i sto ne dimu na auspuh? Razmisljam da kupim druge sklopove,jer stvarno ne znam sta da radim?!
 
Pre neki dan je stigao prvi Belorus u moje selo i to kako mi brat objasnio 100ks sa nvijim tipom motora. Juce je moj brat navratio kod tog domacina sto je kupio traktor , i covek ne moze da sakrije razocarenje. A zasto je to tako verovatno znaju oni sto imaju Belorusa.
 
al ti znas da lupis da je to stvarno..sta to on ga kupio na slepo pa se razocarao kad je doteran kuci..ili je za nekoliko dana video da je to los traktor..ili je on neki krkan pa nesto skrljao na traktoru...
 
Trenutno samo se vozaju po selu snjim. Oni misleli da za 30 000 kupuju Fendta ali promasili firmu.
 
i na osnovu vozanja je razocaran,sto da ne duva promaja kroz njega.ili je jedna guma manja a druga veca...i od kad se to traktor kupuje bez prvo da sednes u njega i probas,raspitas se...svakavih ljudi u tom tvom selu.....trebao si im uvezati nekog 15 god starog fenda za te para pa da uzivaju..
 
U mom kraju Belorusi ne postoje, ovaj lik je jedini iz cele okoline koji je zeleo kupiti nov Belorus ili Zetora jer nije imao poverenja u polovnjake, ali posto je Zetor bio skuplji covek je kupio Belorusa. Kaze da mu mnogo krci menjac dok menja brzine.
 
U mom kraju Belorusi ne postoje, ovaj lik je jedini iz cele okoline koji je zeleo kupiti nov Belorus ili Zetora jer nije imao poverenja u polovnjake, ali posto je Zetor bio skuplji covek je kupio Belorusa. Kaze da mu mnogo krci menjac dok menja brzine.
Menjac kod rusa je nzm valjda dobar to krcenje zavisi od vozaca ...moj slucaj prve godine kad sam orao sam mojim rusom izbacivao mi je iz 5 brzine ponekad a to je brzina za oranje a posle je prestao valjda nije se razradio ...a sad vec 3 godine ja vecinu brzina menjam bez kvacila znaci jednostavno izbacim i ubacim u drugu brzinu a menjac samo sklizne nema krcenja uopste ma cudan menjac strasno :osmeh:
 
Nazad
Vrh