MTZ Belarus

Otprilike slutim al, ajd da pitam. MTZ 82, blokada razvezana, kada skrecem cuje se neprijatan zvuk kao da nesto napregnuto popusta "puca" (uglavnom u desnu stranu).To je bio prvi simptom koji se povremeno pojavljivao lane u oranju, i do skoro se nije javljao.Danas se pocelo ucestlije javljati i poceo se traktor pod teretom ponasati kao da mu je ukljucena blokada, pogotovo kad proklizne, motas al on oce samo napred.Pre nego sto poskidam sve, 'el ima neko ideju da li je nesto drugo sem sklopa krstaka diferencijala?

sta podrazumevas pod blokada je razvezana......
 
kod nekih je raskacena sajla pa kazu raskaceno,a tockic na ventilu ostao u polozaju ukljuceno pa blokada i dalje radi i stvara probleme koje clan sasa22 navodi,zato sam i pitao sta je reskaceno...............
 
Zna i toga bit. Kod mene je sve novo stavljeno u blokadu, al je sajla skinuta jer sa njim gotovo da i neradim teške poslove pa mi blokada netreba.
 
Danas ajd da podmazem druk lezaj na 952 prvi put kad ono, drma se sisica za mazalicu gore dole a ne levo desno ,nazovem servis oni kazu dotegni, je ja dotegnem ,ono isto ,opet otpustm opet dotegnem kad ono opet isto,dali je to i kod vas tako sto sto imate taj sistem za podmazivanje druk lezaja ili je ta sisica cvrsto fiksirana. Meni se cini da se drma taj deo za koji je fiksirana..
 
Ljudi treba mi vasa pomoc. Nisam dosad imao iskustva sa tim. Kako se menja krst kardana na Belarusu, tj ne znam kako se skida ona zastita kod segera?
 
vrlo jednostavno jasam pre neki dan meno za 20 min skines onaj ceger osigurac tj ima ih 4 i onda lepo cekicem udaras levo pa desnio dok neizbijes one caure sa rolnicama bar sam ja tako uradio i sveje ok i na kraju izvadis taj krst i sve novo po istom postupku polako vracas
 
Ma nije problem krst kardana promeniti, znam to, nego kako da dodjem do seggerovog osiguraca ima sa sve cetiri strane ima neka okrugla zastita. e tu zastitu sto treba da se skine da bih dosao do segera ne znam da skinem.
 
Segeri su sa unutrasnje strane ruskog krsta kardana, koliko sam ja video, poskidaj ih srafcigerom, ili nekim drugim pomocnim alatom, pa se krst onda izbija. Pitanje glasi da li znas kako se krst skida, tj rastavlja?
 
pa ne znam kako se krs skida. Jel vam nije p[roblem da mi odjasnite posto prvi put skidam na rusu krst. nego mi nije jasno kako do segera da dodjem od te kao zastite?? ja probam Sravcigerom i nece?? jel ima neka caka ili tako nesto?

- - - - - - - - - -

Kako sa unutrasnje strane kardana moe biti seger?? pa na si kardanima je sa spoljasnje strane seger..
 
Poslednja izmena:
Imam problem sa donjom vucom. Traktor je 820, kupljen prosle godine, a do sada nisam koristio donju vucu koju sam dobio uz traktor, nego sam tanjiracu kacio na vucu koja se kaci na poluge. Posto je za traktor bolje koristiti donju vucu, ja probao da je stavim i vidim da mi fali deo koji spaja zadnji kraj vuce sa donjim delom traktora (ima ulozak za bolcnu). Ovaj deo nisam dobio sa traktorom, a video sam ga kod koleginog rusa. Da li znate gde bih mogao da to kupim (mislio sam da probam kod Macara). Malo je reci da sam jako razocaran poslovnoscu Agropanonke::lose::
 
Pozz svima ..danas cale kupio neki indijski sat za merenje temp na rusa ..i sad sve lepo pase kao i onaj prikljucak na glavi motora,e sad upalim ja motor reko da vidim hoce li mrdnuti kazaljku dali radi i tako pustim ja motor nekih 10 minuta da radi a kazaljka ni da mrdne...pipnem blok motora ono mlako pa nzm jel treba motor bas da se ugreje ili ne radi pokazivac ?...prilikom montiranja nisam nista lupao niti nzm sta da bi se pokvario a ni ona zica sto vodi od bloka do pokazivaca nije nigde prikljestena ili uvrnuta...a taman sam se ponadao konacno nakon godinu dana cu imati pokazivac temp kad ono ::lose::
 
Od 40c ...verovatno nesto nije u redu jer trebao je barem malo pomeriti kazaljku nije valjda da mu treba toliko vremena nzm ..sutra tanjiram pa cu videti
 
Nazad
Vrh