MTZ Belarus

Vuce li neko tesku tanjiracu sa MTZ-82 ?
Ја сам пре, док сам имао само Руса, Ферокопова 24 тањира и око 1900кг. Пар година сам вукао ту тањирачу са њим док нисам узео мало јачи трактор.
 
Pa normalno kad sam kupio moj traktor isao sam da orem 5,5kj u tabli i nasuo 50 litara nafte u rezervoar pre toga ga ispraznio i poneo jednu kantu na njivu,kad sam izoravao uvratine ugasio se plug imt757 3*30 zemlja nije teska za oranje! dubina oko 27cm.U nekoj tezoj zemlji bi trosio i 20 15 kako god sve je to relativno
 
Ljudi,sipamo u nase ruse(moj je 1025) sta stignemo,loz ulje,D2,evrodizel,pa sta jos hocemo vise..Delove kupujemo po vasarima.Ko god ima nedoumicu nek izvoli i kupi neku zapadnu masinu i neka vozi(od 15 do 20 hiljada evrica skuplju).Ali neka se nezali posle na servis i ostale drangulije.Rus je bogom dana masina za nase podneblje.
 
Može jedno pitanje za stručnjake?,a možda je neko imao takav problem,naime od kad sam kupio mtz 52 pre 3 godine od samog starta mi se to dešava, kada prikopčavam crevo od hidraulike na primer od prikolice dok radi traktor ne mogu da prikopčam znači uđe crevo i kada treba da se zaključa ili klikne to neće navirem ko budala i opet neće ,ugasim traktor uđe kao od šale, nije mi to nešto smetalo sve do danas kad sam probao da berem sa njim i priključujem crevo od berača opet neće,ugasim traktor hoće,ali ne lezi vraže kada završim kipovanje pri spuštanju praznog bunkera dođe do pola to jest vrati se u položaj da se spusti niz klizače,ili vođice( pošto teleskopski kipuje bunker),e tu stane i ni makac ,ugasim traktor spusti se bez problema,da naglasim da mi se to na prikolici nije dešavalo , e sad kontam da ima veze sa težinom ,prikolica ima veću težinu pa lakše vrati ulje u traktor.a bunker nemože ,da li neko možda ima ideju o čemu se ovde radi ,da me uputi.
 
Jel na ručici hidraulike imaš i kontra položaj, da pumpa vuče nazad? Ako ima lakše ćeš uključiti hidraulik ako ti ručica u tom položaju (trebalo bi ka napred) kad uključuješ hidraulik.
 
Jel na ručici hidraulike imaš i kontra položaj, da pumpa vuče nazad? Ako ima lakše ćeš uključiti hidraulik ako ti ručica u tom položaju (trebalo bi ka napred) kad uključuješ hidraulik.

To govoriš o ručici u kabini kojom inače i dajem komandu za kipovanje ,nju kad stisnem skroz dole onda počine kipovanje ,a kad je podignem skroz gore onda se spušta prikolica ili bunker zavisi šta kipujem,a u sredini je neutralni položaj, i to nisam probao kada priključujem crevo, ali sam je podigao skroz gore kad sam završio kipovanje sa bunkerom i nije hteo bunker da se spusti skroz do kraja,a to isto sam radio sa prikolicom x puta do sad i uvek se spuštala do kraja.Pa me to sad buni.
 
kada priklucujes crevo ostavi polozaj rucice za spustanje (t.j na gore) bez problema ces prikljuciti crevo
 
@marko ako pričaš o starom tipu 52 -ke ima tu još nekoliko stvari nije samo ručica u pitanju proveri dali ti je otpušten ventil od hidraulike onaj veliki crni šraf ispod ručica i dali ti je ispravan ublaživač udara hidraulike to je ona boca ispod kabine na levoj poluosovini nemora da znači ali može biti i to u pitanju jer po tvojoj priči on tebi nevrati svo ulje iz klipa nazad u sistem .
 
@marko ako pričaš o starom tipu 52 -ke ima tu još nekoliko stvari nije samo ručica u pitanju proveri dali ti je otpušten ventil od hidraulike onaj veliki crni šraf ispod ručica i dali ti je ispravan ublaživač udara hidraulike to je ona boca ispod kabine na levoj poluosovini nemora da znači ali može biti i to u pitanju jer po tvojoj priči on tebi nevrati svo ulje iz klipa nazad u sistem .

E upravo o tome pričam nije meni neki problem priključiti crevo kad je ugašen ili kad dignem ručicu,problem je što neće da mi spusti bunker do kraja to jest neće da vrati ulje,juče kad sam završavao berbu probao sam da smanjim gas malte ne da se traktor ne ugasi i onda kao malo bolje krene ali opet neće do kraja,kao da neki ventil ne zatvori do kraja i uvek postoji određeni pritisak koji je jači od prirodnog spuštanja u ovom slučaju bunkera,to je neki moj zaključak,a ovo ću proveriti,pa javljam šta sam rešio.
 
Evo jedan MTZ slikan negde u jugo zapadnoj Bačkoj kod jednog obožavaoca Rusića!
img0004.jpg
ma voli on rusice samo nece da prizna :)
 
Pozdrav za sve, dali mozda neko ima ili zna gde bi mogao naci shemu elektro instalacije za belarusa stariji model mislim da je MT3 50 (model iz 60-tih godina ima zaobljenu masku i kabinu.
Traktor je kupljen u rashodnom stanju, upalili smo motor uz slepanje, a instalacija mu je malo pocupana. ::traktor1::::traktor1::::traktor1::
 
Pozdrav za sve, dali mozda neko ima ili zna gde bi mogao naci shemu elektro instalacije za belarusa stariji model mislim da je MT3 50 (model iz 60-tih godina ima zaobljenu masku i kabinu.
Traktor je kupljen u rashodnom stanju, upalili smo motor uz slepanje, a instalacija mu je malo pocupana. ::traktor1::::traktor1::::traktor1::



Evo ako budeš išta video,to je od tog modela.




2hpm0js.jpg
 
Otprilike slutim al, ajd da pitam. MTZ 82, blokada razvezana, kada skrecem cuje se neprijatan zvuk kao da nesto napregnuto popusta "puca" (uglavnom u desnu stranu).To je bio prvi simptom koji se povremeno pojavljivao lane u oranju, i do skoro se nije javljao.Danas se pocelo ucestlije javljati i poceo se traktor pod teretom ponasati kao da mu je ukljucena blokada, pogotovo kad proklizne, motas al on oce samo napred.Pre nego sto poskidam sve, 'el ima neko ideju da li je nesto drugo sem sklopa krstaka diferencijala?
 
Nazad
Vrh