MTZ Belarus

Prošle godine 1.10 sam uplatio 1221 3200000 sada je 3800000 poskupeo celih 600000 din.Previše!
 
Probaj da skines crevo sa slavine i tu nabi crevo sa cesme i pusti vodu,pa vidi da li prolazi do hladnjaka.

Mogu to da probam,ali ne znam da li cu time nesto postici kad je vec sve prohodno,nema nikakvog zacepljenja.
Moram jos nesto probati,jer u kabini moze da bude mnogo hladno jer je izolovana od motora.
 
Poslednja izmena:
proveri ti da nemas u uglu kabine gore jos jednu slavinu za otvaranje grejanja,posto neki traktori su to imali,tako da iz kabine mozes podesavati protok vruce vode,tako da ventilator moze uvek raditi,a da se postigne temperatura u kabini zbog koje se nece morati otvarati bocna stakla...
 
Данас сам тањирао са Русом 1221.3 и тањирачом радног захвата 2.8м (око 2 тоне). За 7 сати сам потањирао 17 јутара, а просечна брзина кретања је била 8,3 км/час. Тањирао сам у брзини: доњи мењач 3, горњи 3 брзина.

Питање за оне који имају овај трактор, какву тањирачу користите за њега(радни захват и тежина)? Који плуг користите(колико бразда)? Такође, којом брзином обављате ове две операције?
 
Ja sa istim traktorom vucem tanjiracu MBV Vrsac ali ne znam koliko ima kila,moracu da je otezam i vucem je mali menjac na 4 ,a velika 1. prosek nekih 10 km/h, a sto se pluga tice vucem Hudjikov 3 brazde na 35 cm po brazdi
 
Pozz svima...imam mtz 82.1 pre godinu dana mi crko pokazivac temperature i posle toga sve ostalo sem pokazivaca ulja do sad sam terao tako a sad ce uskoro zimsko oranje pa ne bih da orem a da nzm kolka je temp ...Zna li neko moze li se ovo nekako popraviti ili da kupim taj novi pokazivac ?...mada taj kosta oko 150 eura ili mozda ima negde jeftinije?

>

Uploaded with ImageShack.us

>Na slici se vidi pokazivac ulja onaj mali od imt-a u sredini taj je servis ugradio josh kad je traktor bio nov kao da tacnije pokazije pritisak ulja ...e sad i taj je crko pa bih umesto tog stavio pokazivac temp od imt-a ...jel bi to moglo da se uradi tako?
 
Pozz svima...imam mtz 82.1 pre godinu dana mi crko pokazivac temperature i posle toga sve ostalo sem pokazivaca ulja do sad sam terao tako a sad ce uskoro zimsko oranje pa ne bih da orem a da nzm kolka je temp ...Zna li neko moze li se ovo nekako popraviti ili da kupim taj novi pokazivac ?...mada taj kosta oko 150 eura ili mozda ima negde jeftinije?

>

Uploaded with ImageShack.us

>Na slici se vidi pokazivac ulja onaj mali od imt-a u sredini taj je servis ugradio josh kad je traktor bio nov kao da tacnije pokazije pritisak ulja ...e sad i taj je crko pa bih umesto tog stavio pokazivac temp od imt-a ...jel bi to moglo da se uradi tako?

naravno da mozes skini elektronski, pa na njegovo mesto stavi na zivu tj obican. ja sam postavio super je i po meni je puno bolji....
 
Dali moze nekako da se smanji luft u rucici menjaca na belarusu 820,i na onoj srednjoj kornajca zec?

Zec kornjaca sam ja skoro namestao,pojela se opruga pa nije gurala kuglicu u kanalice,samo je samaralo levo desno.Skini to,ima 4 ili 6 srafova i vidi do cega je,nije komplikovano,samo pazi kada vracas da ubodes viljusku tamo gde treba.
 
Pa imas umetak od struje da se kupi mozda nije ni 300 din samo skini da znas kupiti jer ima vise vrsta,jer najcesce je problem to cudo sto se uvrce na motor,a ne pokazivac u kabini,tj tabla.
 
Treba mi savjet kako da rijesim curenje goriva na Belarusu 820 ,lijevi rezervoar serviser mijenjao ali ponovo curi na mjestu gdje se gorivo ispusta tj odozgo odnekud dolazi.
Vidim na sajmu u bijeljini da vecina ima taj problem.Jedna velika glupost proizvodjaca rezervoara.Traktor je mnogo dobar ali treba proizodjaca obavijestit da tu glupost rijesi. Traktor je odradio 60 h.
 
Na licu mjesta uplata 26 000,00
Podsticaj radio preko banke.

- - - - - - - - - -

Isto i mene iritira rezervoar tacnije cep koliko god ga krvinicki stegao opet curi :/
Ja sam rijesio pitanje čepa sa dodatnim gumenim dihtungom ali problem je rezervoar gdje treba hitno obavijestiti agropanonku da je to problem kod većine,tako dobar traktor da glupost nečija ne nanosi zabunu kod kupaca oko navedenog problema.
 
Da li je neko rešio problem curenja ulja na razvodniku . Poručio u Agropanonci , majstor promenio oring 3 kom. ( izmedju ostalih gumica ) i još više mi sad curi ulje . Da li je kvalitet samih gumica problem i gde kupiti ako jeste .

Uploaded with ImageShack.us
Ulje izlazi na spoju ove pravougaone pločice i tela razvodnika .
 
kupi drugu plocicu,ta je verovatno kriva pa ne dihtuje ili jos bolje kao mi napravi kod strugara od jaceg materijala i resio si problem.
 
Nazad
Vrh