MTZ Belarus

to je kod novijeg modela, kod mene nije tako......ima jedan šaraf, al s njim ispuštam ulje, ako ga odvrnem........a kada ju uguram unutra i malo udaram čekićem, onda zvoni onako, kao da je poluga došla do kraja i izlaz kardana mogu rukom okretati, s tim da je kardan uključen i traktor ugašen.....a kada polugu izvučem, onda imam samo 1000 obrtaja
 
Da li je neko otvato onaj ventil sto pusta vazduh na izvod za kocenje prikolica, meni je poceo malo da steka, tj radi kontra radnju, pa da znam u sta se upustam.
 
to je kod novijeg modela, kod mene nije tako......ima jedan šaraf, al s njim ispuštam ulje, ako ga odvrnem........a kada ju uguram unutra i malo udaram čekićem, onda zvoni onako, kao da je poluga došla do kraja i izlaz kardana mogu rukom okretati, s tim da je kardan uključen i traktor ugašen.....a kada polugu izvučem, onda imam samo 1000 obrtaja
proveri ti bolje ja sam imao isto godiste i menjalo se odoydole to to dodje u pravcu de su stepenice za ulazak u kabinu mozda jos malo napred ispod traktora i drugacije ne moze da bude:ppozdrav:
 
pogledao sam, samo taj dio.......sada sam još i pogledao u uputstvo u teh. dokumentaciji, imao sam za 820, al ne i za moj model......i to bi se trebalo mjenjati na takav način, al onda nešto kod mene neštima, ili je pokidano.......ili da skinem poklopac, onaj od dolje i na taj način prebacim zupčanik na 540
 
Da li se neko seca koliko je kostao traktor Belarus 82.1 ili 820 na sajmu u Novom Sadu? Neznam kolika je razlika u ceni od sajamske do obicne kupovine...Kupio bih jedan od ova dva modela, neku svotu novca u kesu a nesto putem kredita ili mozda celokupnu sumu pokrio nekim povoljnim poljoprivrednim kreditom. Koji od ova dva modela je bolji,prakticniji? Da li je Agropanonka najpovoljnija sa traktorima???
Pozdrav
 
MTZ 82.1 cena 18990
MTZ 820 standard 19690
MTZ 820 euroluks 20790
MTZ 820 ravan most 22490
Cene su po cenovniku koji je dobijen prosle nedelje od strane Agropanonke.
Cene su sa uracunatim pdv-om.
 
Dobro vece imam jedno pitanje danas sam oprao traktor mtz 82 i nasaosam jedan sraf na usisnoj grani i jedan cev ide negde samo neznam gde jer je puklo pa neznam za cega sluzi pa zato mi treba pomoc.
img1051.jpg
img1050.jpg


- - - - - - - - - -

img1052.jpg
 
Evo i kod mene problem pa ako je netko imao neko iskustvo neka posavjetuje.
Traktor MTZ 952 oko 2000 rh. Procurio na izvodu kardana. U katalogu vidim da su semerinzi 80x105 i to 2 kom. (čini mi se da su na 82-ojkama manji). E sad ako je neko to radio , mogu li traktor prednjim krajem natjerati u kanal i onda "iz vana" promijeniti semeringe ili moram ispuštati ulje i vaditi kompletan kardan van i onda promijeniti semeringe.
 
Da li se neko seca koliko je kostao traktor Belarus 82.1 ili 820 na sajmu u Novom Sadu? Neznam kolika je razlika u ceni od sajamske do obicne kupovine...Kupio bih jedan od ova dva modela, neku svotu novca u kesu a nesto putem kredita ili mozda celokupnu sumu pokrio nekim povoljnim poljoprivrednim kreditom. Koji od ova dva modela je bolji,prakticniji? Da li je Agropanonka najpovoljnija sa traktorima???
Pozdrav

Ako me secanje dobro sluzi sajamska cena bila je niza za 500€ za sve modele. Jesenas sam kupio u agropanonci 820 ravan most za 21490€, na ovogodisnjem sajmu mu je cena bila 21000€. Po cenovniku iz agropanonke i coric agrara vidim da mu je cena skocila za hiljadarku. 82.1 je najogoljeniji model od 82-jki. Ja bi pre uzeo bilo koji od 820 (sto sam i uradio). :)
 
pozdrav svim po\navaocima i vlasnicima belorusa a i sam sam vlasnik jednog,imam jedno pitanje da li na belorusu moze da se nasteluje da kardan kad se iskljuci ne stane odmah-da bude kao kod imt-a berem sa njim pa mislim da prilikom stajanja trpe kajle na beracu...posto odma cim ugasis stane istog momenta
dosta njih mi je napisalo da moze a niko detaljno da objasni gde i kako se podesava ili da postavi neku sliku.hvala
 
@ Leka Kad gledas traktor od nazad,tacno ispod gde se klip kaci za poluge,ima kao neka limena kapa i drze je 3-4 srafa,skines nju i imas kao dve polugice i jedna od njih ti je za stelovanje zaustavljanja.
 
E,to druze stvarno me znam,ja posedujem 820 i tako je kod njega.Hteo sam da pomognem,ali za taj model stvarno ne znam.
 
jel to isto ko i kod mene ja posedujem model 1025 ? hvala
jeste prijatelju na svima se isto vrši podešavanje kad skineš poklopac ispod klipa imaš dve šipke koje su na vrhu spljoštene na njima imaš jedan kao lim koji služi kao osigurač njega skineš i onda okrećeš šipke da pojačaš kočenje ili da ga oslabiš tako isto radiš i sa drugom šipkom kad počne kardan da ti proklizuje obično je dovoljno dotezanje ili otpuštanje samo jedan krug. znači kad budeš to radio kočnicu otpusti za jedan krug a pogon kardana dotegni za krug i biće ok.
 
pa neznam gde vodi taj cev jer se pokidalo i samo jedan parce je ostalo gore na usisnoj grani a dalje nema nigde.
 
nije jer od one posudice ide celicni cev,to je nesto drugo

- - - - - - - - - -

tosam ja tako stavio gore taj cev jer je pukla pa je pala dole,da ne bude zabune taj cev ide negde dole
 
Nazad
Vrh