MTZ Belarus

Rastavili smo 82-ku i trebao bih menjati Lamelu .
MOže li neka preporuka .Pošto je srce same lamele načeto nitovanje otpada .
Mogu li pipci na korpi da se kupe posebno . U pitanju je stari tip .
Za druk mi majstor predlaže da stavim od 577 , kakva su vaša mišljenja .
 
nije jer od one posudice ide celicni cev,to je nesto drugo

- - - - - - - - - -

tosam ja tako stavio gore taj cev jer je pukla pa je pala dole,da ne bude zabune taj cev ide negde dole


da nepisem 5 minuta cemu to sluzi(trenutno nicemu a inace ide u kabinu)skini to crevo i blindiraj tu rupu da motor nevuce tu prasinu,ubaci u 1 sporohodnu i pun gas......::traktor1::

Sale,lamelu stavi od 1221 skuplja je samo oko 600 dinara a druk lezaj uzmi original i to s kucistem koje moze da se podmazuje,podmazes 3 put godisnje i taj lezaj ima da traje ihaj.....mani se munducenja,da si podmazivao nebi ni crkno....

- - - - - - - - - -

to je kod novijeg modela, kod mene nije tako......ima jedan šaraf, al s njim ispuštam ulje, ako ga odvrnem........a kada ju uguram unutra i malo udaram čekićem, onda zvoni onako, kao da je poluga došla do kraja i izlaz kardana mogu rukom okretati, s tim da je kardan uključen i traktor ugašen.....a kada polugu izvučem, onda imam samo 1000 obrtaja

najbolje ispusti ulje iz menjaca i skini taj donji dekli,verovatno se tu nakupilo svacega kao naprimer kavez od lezaja, spene,komad od nekog zupcanika i slicno i od tih opiljaka i komada nemoze viljuska da ti uzubi na 540
 
Dane

Hvala na preporuci .
Može li preporuka gde da kupim lamelu od 1221 ? Reći mi za te pipke ,dosta su se potrošili .Trebao bih i njih menjati .
Može i na pp .
 
budem probao skinuti taj dekl, pa ako treba polugom ili šarafcigerom ću ga uzubiti unutra.....

sada sam radio, i funkcionira sa 1000 obrtaja berač, samo traktor tjeram sa 1000 ili 1100 obrtaja, ravnica je, pa može gurati bez problema, kukuruz slab, nije blato, zemlja suha ko barut........i koš nepunim do kraja, nego do pola, da ga što manje opteretim.....
 
Uzeo sam delove u Agropanonci . Hvala na preporukama. Ja njih ne bih ni zvao ,mislio sam da su preskupi ali sam pogrešio . Sutra sastavljamo mašinu .
 
Kuplen juce 952 izlazi 23,630 zbog kursne razlike ,i oma u putu se otkacio onaj sraf sa polugom na gramerovom sedistu ,za stelovanje tezine sad neznam da dal da ga sam popravljam probo sam ali nikako da mu ubodem navoj ili da cekam kad dodju majstori na 50 sati za prvi servis ,sediste se spustilo skroz dole .Imao bi jos jedno pitanje dali da li rotaciono svetlo moza da funkcionise kad se okrene naopako prema dole,posto mi samo tih 5 santimetera smeta da udje u supu.I sta mislite da mu skinem koji teg od napred posto neplaniram nista preterano tesko da nosim.
 
dobar dan imam jedno pitanje na mtz 82 sa malom kabinom igraju prednji tockovi danas sam vozio na asfaltu i pocelisu da igraju uplasiosam se trebaosam da stanem pa ponovo da krenem i samo polako jer ako idem malo brze odma pocne da se setaju sta je problem?
 
dobar dan imam jedno pitanje na mtz 82 sa malom kabinom igraju prednji tockovi danas sam vozio na asfaltu i pocelisu da igraju uplasiosam se trebaosam da stanem pa ponovo da krenem i samo polako jer ako idem malo brze odma pocne da se setaju sta je problem?

Meni se to desilo na Vladimircu.Promenio sam krajeve spona i rešio problem.
 
dobar dan imam jedno pitanje na mtz 82 sa malom kabinom igraju prednji tockovi danas sam vozio na asfaltu i pocelisu da igraju uplasiosam se trebaosam da stanem pa ponovo da krenem i samo polako jer ako idem malo brze odma pocne da se setaju sta je problem?
I meni se to desava u pitalju je mtz 82 sa sirokom kabinom menjane spone i opet igraju kolega ako saznas sta je pisi:ppozdrav:
 
Na stubu kucista volana imate jedan zavrtanj sa kontra maticom,ok27 i ok 22mm olabavite kontra maticu i dotegnite zavrtanj pa kontra maticu dotegnite.Ta operacija za prvu pomoc pomaze, ali ako ne ondak slede slozenije radnje,blago majstoru:osmeh:
 
Ako se dobro sjećam to je na vrhu stupa volana i služi da se bolje uzube zupčanici. To pomaže ako imaš previše praznog hoda na volanu. Ako točkovi "šamaraju", kod mene je uvijek bilo potrebno dotegnuti centralnu sponu na dnu stupa volana. Mislim da je ključ 41 i poluga od cca 2 metra i krvnički dotegnuti. Neće preskočiti jer ima sitan navoj.
 
Kuplen juce 952 izlazi 23,630 zbog kursne razlike ,i oma u putu se otkacio onaj sraf sa polugom na gramerovom sedistu ,za stelovanje tezine sad neznam da dal da ga sam popravljam probo sam ali nikako da mu ubodem navoj ili da cekam kad dodju majstori na 50 sati za prvi servis ,sediste se spustilo skroz dole .Imao bi jos jedno pitanje dali da li rotaciono svetlo moza da funkcionise kad se okrene naopako prema dole,posto mi samo tih 5 santimetera smeta da udje u supu.I sta mislite da mu skinem koji teg od napred posto neplaniram nista preterano tesko da nosim.

Čestitam na kupovini i ni slučajno da to nisi uradio uništićeš unutrašnje gume (tj. slomićeš ventil) komšiji se to desilo sreća moja što sam video šta je uradio
 
dobar dan treba mi jeda savet u vezi MTZ 552, hocu da ga kupim a traze 4800 za taj koji mi se svidja godiste 1992, jer to jeftino ili skupo? A neke ljude koje sam pre pitao trazili su oko 5500 do 6000... Jer nemam iskustvasa ruskim traktorima pa mi treba neka konslutacija... :) :) .. Hvala unapred
 
Nazad
Vrh