MTZ Belarus

Banecurug svakako sa ravnim mostom nego jel si imao problema sa menjacem.Meni treba za oranje i kultiviranje.
 
rus1.jpg
[/IMG]
Eto napravi bar jednu sliku.
Moja ponova 2008 godiste, ravan most sa 496 radnih sati.
Nadam se da ce trajati i sluziti kako ocekujem.
Pozvani svi na cast.
Jos jednom zahvaljujem clanu Lala iz Banata, jer bez njegove pomoci nebi doslo do kupovine.
 
Moj glas ide 892 ...idealan menjač za rad u polju, a i za transport je vrlo dobar. Jedino treba paziti kod šaltanja i neće biti onog poznatog krrrrr.
 
pozdrav svim po\navaocima i vlasnicima belorusa a i sam sam vlasnik jednog,imam jedno pitanje da li na belorusu moze da se nasteluje da kardan kad se iskljuci ne stane odmah-da bude kao kod imt-a berem sa njim pa mislim da prilikom stajanja trpe kajle na beracu...posto odma cim ugasis stane istog momenta
 
ravan most sa 496 radnih sati...Aca 74,svaka cast na kupovini,ali te male sate nema,gume su mu dosta potrosene,a rm ne trosi gume kao grbavi most...nas 1025 sa preko 1000 sati ima jacu saru nego tvoj sa slike,a navozao se i transporta ihahaj.neka te posluzi dobro ubuduce.
 
Mislis da bi neko lazirao sate na belarusu? to zvuci smesno bar meni,vidi se da je dobro ocuvan traktor.
leka
mozes da nastelujes,moras otpustiti kocnicu kardana mada ja sam radio to ali onda ne daj boze da se nesto desi dok se ne zaustavi kardan...a i nemoj odma spustati skorz do dole pokusaj naci stepen de pocinje da iskljucuje i na malom gasu i gotovo,ili se treba mustrati se sa stelovanjem ako moze da se odradi onako taman da bude.
 
pozdrav svim po\navaocima i vlasnicima belorusa a i sam sam vlasnik jednog,imam jedno pitanje da li na belorusu moze da se nasteluje da kardan kad se iskljuci ne stane odmah-da bude kao kod imt-a berem sa njim pa mislim da prilikom stajanja trpe kajle na beracu...posto odma cim ugasis stane istog momenta

Leko ja sam stavio kardan sa kvačilom i više nemam problema a inače hoće da razloka kajle sa klasičnim kardanom pošto ga ukopa prilikom zaustavljanja.
 
treba da se moze nastelovati iskljucenje kardana na mome 952 lagano se zaustavlja bez kocenja naglog a u komsije na 82 ukoci obadva su kupljena nova sad imaju malo vise od godine dana ili je mozda do modela razlika
 
Pitanje za vlasnike 1221 modela.Kako se kod vas mota volan lako ili tesko?kod mene nekako teze .dok ga motam nekako ide pa malo lakse pa opet malo teze kao da je nesto zapuseno

Kod mene ide malo teze (skoro neprimetno) kad krenes da ga vrtis a posle ide lako pod uslovom da ga ne vrtis brzo, to jest majstor iz agropanonke mi je pokazao da ako hoces naglo da okrenes jednostavno volan ide tesko i ne mozes to da uradis. Ako vrtis istom brzinom onda se okrece veoma lako. Primetio sam da i oni kraci nisu u uvek u istom polozaju iako idem strogo pravo, ne znam kako je kod drugih
 
Na starom tipu de nema elektronike nego rucno kada vuces rucicu tacno se oseti stepen kad se iskljucio kardan,naravno ako trgnes do kraja zaustavi momentalno,treba se ispraksirati,no ja sam dosta radio silokombajnom jednorednim,pa sam se naucio kako treba.
 
pozdrav svim po\navaocima i vlasnicima belorusa a i sam sam vlasnik jednog,imam jedno pitanje da li na belorusu moze da se nasteluje da kardan kad se iskljuci ne stane odmah-da bude kao kod imt-a berem sa njim pa mislim da prilikom stajanja trpe kajle na beracu...posto odma cim ugasis stane istog momenta
Berem godinama sa 820 belarus jednostavno vodim racuna smanjim gas i polako pustam u pogon kardan tako i kad hocu da stanem,nisam imao nikad problema niti sam nesto stelovao!Nesmes iskljuciti kardan ako je motor pod velikom turazom.
 
hitno mi je potrebna pomoć!

na mtz 82 iz 77 godine, nemogu da dobijem kardan 540, sada mi je na 1000 obrtaja........kako da ga prebacim na 540

ja sam probao onu polugu ispod kabine, sa donje strane, da utjeram unutra, al onda se kardan nevrti, a kada ju izvučem, onda radi sa 1000 obrtaja......
 
imas ispod traktora tu se menja brzina odvijes onaj mali sraf i posle okrenes cinimise onaj veci sraf levo ili desno i blokiras onim manjim srafom
 
Nazad
Vrh