MTZ Belarus

Imam jedan problem sa menjačem na 82-ci.
Jedva se ubacuje u 6-tu, dok u 9-tu treba "gađati" a kad je ulje zagrejano i to gađanje ide teško.

Šta nije u redu?
 
ili je "viljuska"za biranje brzina ili je otisao lezaj na osovini od 9i6 pa je pala dole i nece da ubacuje.skini poklopac i sve ce ti se kazti.
 
Da ali pre nego to izvadi da nebi nešto pokrivio unutra prvo treba da skine poklopac ispod klipa hidraulike i da izvrne ona dva šrafa što šteluju kvačilo kardana bez toga nemože ostalo to prvo.
Tako je to sam zaboravio.

brankovicu proveri da se nije kandja(4 velika srafa na poluosovini) otpustila,kad se to desi hoce da se cuje identicno kao kad je otpusten tocak.
 
Izvinjavam se gogo-u,nisam stigao danas da slikam,ali dosta dobro je i john to objasnio.brankovicu,nebi da te plasim,ali to su prvi znaci.Krckanje i ulje,jer polako semering popusta.Patio sam dva puta na 1025,i obavezno valjkasti lezaj,a ne kao original, kuglicni.Kuglicni ima desetak retkih kuglica koje nisu trajale ni godinu dana od zamene(1800 din)sada sam stavio neki nemacki(nije fag,4000 din)valjkasti sa puno valjcica,jedan do drugog.Nadam se da ce bolje podneti opterecenje,logicno je..Jednostavno digni traktor na dizalicu i probaj da cimas,sve ce ti se pokazati.
 
Hvala na savetima! :ppozdrav:
@ddragan
prvo cu probati da dotegnem te srafove,bilo bi dobro ako je to u pitanju
@Neli
ako moze oznaka tog valjkastog lezaja i broj,mozda ce zatrebati
 
Imam jedan problem sa menjačem na 82-ci.
Jedva se ubacuje u 6-tu, dok u 9-tu treba "gađati" a kad je ulje zagrejano i to gađanje ide teško.

Šta nije u redu?
Branko napamet nemožeš ništa prvo otvori poklopac od menjača pa vidi osovina na kojoj ti je 6/9 brzina je iz dva dela u prednjoj imaš kuglični ležaj koji je najverovatnije propao pa ti je druga osovina pala a tu kod tog ležaja se uzubljuje 9 brzina probaj rukom dali ima lufta i proveri ima li aksijalno šetanje jer se možda odvrnula matica koja drži tu osovinu (matica se nevidi iz menjača)
 
nemojte nista na silu,stavite vecu polugu na rucicu menjaca,ili uzmite veci cekic...........

Znam da je šala, al' ja sam zaista hteo da produžim ručicu menjača na Rakovici jer se šalta dosta teže nego na IMT-u pa mi to smeta, (a povrh svega ima onu spljoštenu kuglu na vrhu ručice i kad radim više dana skoro da izgulim dlan)... :osmeh: :off_topic:
 
Dali neko moze da mi pomogne?
Imam Belarus 820 (50h) ,prosipa mi gorivo na čepu od rezervoara,nemogu nikako da riješim.Dali ima neki fazon a ja ga neznam?
 
Kod mene na 1221.3 isto, ako ga napunim do cepa, curi negde gore na rezervoaru, cim malo potrosi goriva, sve bude ok, znaci, ne sipati skroz do vrha.
 
belarus-820.jpg
Zaboravi sam napomenuti da prosipa na čepu sa vrlo malo goriva u rezervoaru.naročito kada idem uzbrdo.
Zahvaljujem na savjetima.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

slika012.jpg
 
Poslednja izmena:
Procito sam da ove 532 stranice sve, i nikako da odlucim dal je bolji 892 ili 952 vidim da je razlika samo u menjacu 952 ima sinhrone,a i cena im je priblizna.Sada agropanonka daj popust od 1000 evra pa 952 izlazi u fulu 23500 a od oktobra ce biti 25000.Neznam kako su se pokazali ti sinhroni,kod nas je na jednim1025.3 zaglavio u brzini i mora da ga rastura.Znam da nije gledati po jednom traktoru ali,,,.Zato i pisem vise ljudi vise znaju ,kad bi vi kupovali za koji bi ste se opredelili.
 
Ja se opredelio za 820 sa ravnim mostom, polovan. Kada sam u selu razgovarao sa vlasnikom 952 zalio se da mu u oranju ne odgovara menjac tj. fali mu brzina ne drzi me za rec mislim da rece 4 mu spora a 5 mu brza.
Mislim da je na forumu vec dosta puta pisano da je za rad zahvalniji menjac na 892.
Sretno sa kupovinom.
 
Na 460. strani je ova slika. To je raspored brzina na 952.

photo0299.jpg


Inace i ja imam 952 sa ravnim mostom i moj je savet ako ga uzimas za teze poslove da uzmes sa ravnim mostom.
 
Nazad
Vrh