MTZ Belarus

Imam i ja jedno pitanje vezano za ruse, Danas smo skupljali traktore, i stavljali siroke tockove, jer jesen je pred nama. Usput smo proveravali i lezajeve na poluosovinama na zadnjem mostu. Na jednom lezaju se raspo kavez koji drzi kuglice da budu ravnomerno rasporedjene, pa bi ga menjali, sad me zanima kako izvaditi lezaj, tj celu poluosovinu napolje? ako neko ima sliku iz radionickog, i to moze da posluzi, da vidim kako to sve unutra izgleda. hvala.
 
Imam i ja jedno pitanje vezano za ruse, Danas smo skupljali traktore, i stavljali siroke tockove, jer jesen je pred nama. Usput smo proveravali i lezajeve na poluosovinama na zadnjem mostu. Na jednom lezaju se raspo kavez koji drzi kuglice da budu ravnomerno rasporedjene, pa bi ga menjali, sad me zanima kako izvaditi lezaj, tj celu poluosovinu napolje? ako neko ima sliku iz radionickog, i to moze da posluzi, da vidim kako to sve unutra izgleda. hvala.
povadis ona 4 srafa na poklopcu od trube gde ide semering i gumica,i vadis komplet poluosovinu napolje,zatim dalje skidas lezaj...a moze i samo je malo izvuces vani,i lezaj isterujes prema glavcini,i onda skidas i komplet glavcinu na koju se srafi felna.
 
znaci mogu odmah vaditi poluosovinu napolje, jer je taj poklopac skinut. Hvala, sutra cu probati, udaracu cekicem po glavcini, da izvucem ju napolje.
 
Nemoras druze sa cekicem,probaj sa malo jacim cimanjem i sve ide napolje(ali odmah odvi 4 srafa od glavcine gde se kaci felna da se nebi kilavio).Unutra ce ti ostati trkaci,imaces malo zanimacije sa kad budes trebao da ubodes poluosovinu,ali sa malo strpljenja ide.Ja sam kod mene na 1025 dva puta menjao taj lezaj(kuglicni)sada sam po preporuci (trgovca sa vasara u Debeljaci) ubacio valjkasti lezaj (isti su precnici,a vise valjcica)bio je oko 4 000 din,ali je sada opterecenje mnogo bolje rasporedjeno.:ppozdrav:
 
povadis ona 4 srafa na poklopcu od trube gde ide semering i gumica,i vadis komplet poluosovinu napolje,zatim dalje skidas lezaj...a moze i samo je malo izvuces vani,i lezaj isterujes prema glavcini,i onda skidas i komplet glavcinu na koju se srafi felna.
a ako je otisao i unutrasnji a verovatno jeste sta cemo onda
 
Promenut je lezaj danas, do unutrasnjeg nismo ni planirali ici, nemamo vremena za to. kad se raspadne, onda cemo. hvala svima za pomoc.
 
Kada unutrasnji dobije lufta cuje se kako poluosovina udara u njega,tako da ne moze on tek tako da se raspadne a da se ne primeti.Ja sam menjao oba jer su imala lufta,a mogli su jos da idu,ali me nerviralo jer lupa.
 
Cena traktora nije strasna,u Rumi na vasaru je moj drug kupio za 50e celu plocu(polovnu) sa izlaznim vratilom i trkacima komplet samo da se skine stara(par srafova) i montira ova.Sve ovo nije strasno pod uslovom da nije nesto dublje unutra.Mozda taj covek nezna za ovu foru.Ima tamo delova da se sklopi mnogo ruseva.Samo za nove trkace su mu trazili 35e(isto na vasaru).Jedino tebe zeza kilometraza do Rume.:ppozdrav:

a najvjerovatnije da ne zna,nisam ni ja znao, taj je kao neki majstor,ima knjigu od toga rusa,i u njoj ima sve ali nema vratilo,ja gledao.I uvjeravao me da se mora kabina skinuti pa onda odozdo da se mijenja vratilo,hm..sta se konkretno tu odvija,koji srafovi?Hvala.Imam drugara koji ide u rumu svaki puta kad je vasar,nebi mi bio problem doci.
 
Slikacu danas pa cu da postavim slike.Opet kazem samo pod uslovom da nije dalje neki cirkus,ali kad skines plocu videces sta ima unutra i u kakvom je stanju.Mozda stvarno treba da se odvaja,a od gore mu nemoze nista.
 
E hvala ti puno.Mislim da cu ga najvjerovatnije uzeti,jer sam se ZALJUBIO u taj traktor na prvi pogled.Mada mi brzine nisu najjasnije,ali skontacu...
 
Gogo juče sam bio u Temerinu na vašaru i baš sam pitao čoveka iz Čuruga što prodaje polovne delove za rusa i rekao mi je da komplet srce sa vratilom košta 50 eura ali ima dve vrste na jednoj je vratilo celom dužinom kroz srce a na drugom je samo 10 cm unutra i na tom da promeniš vratilo nemoraš vaditi srce već se razdvaja sa spoljne strane i menja kraj vratila. Sad tebi zavisi koja je vrsta a ako je druga vratilo je samo 15 eura što i nije neka cena.
 
Da ali pre nego to izvadi da nebi nešto pokrivio unutra prvo treba da skine poklopac ispod klipa hidraulike i da izvrne ona dva šrafa što šteluju kvačilo kardana bez toga nemože ostalo to prvo.
 
@mucobieno
Da li ste nesto primetili pri kretanju traktora ili ste samo proveravali pa videli kvar? Pitam,jer se kod mene ponekad pri sporom kretanju cuje zvuk slican kao kad je otpusten tocak. Cuje se samo ponekad i bez obzira da li ide unapred ili unazad. Da li i ja da proveravam taj lezaj? Inace,na desnoj strani kod ona cetiri srafa,kane po neka kap ulja
 
Nazad
Vrh