MTZ Belarus

znaci onda moze ali gde i kako?isto kao na novim traktorima dole na menjacu ima jedan sraf i to treba okrenuti i tako moze 540 ili 1000,i to me interesuje dali ima 82 blokadu?
 
Za kardan si objasnio ,blokadu ima ako je ispravna i radi na ulje.Kod starijih tipova ulje dobija sa stuba volana a kod novijih je malo drugačije ali u suštini je isto.
 
ali na novim ima mala pedala za blokiranje diferencijala a kod starog nema.

- - - - - - - - - -

aha znaci na ulje radi ali onda on to automatski ukljucuje?ili ima posebno neki sistem?
 
ahha sve sam pogledao pa videcemo dali radi treba sajlu da namontiram,havala vam puno za pomoc momci.
 
Retke su stare 82-ke na kojima funkcionise blokada tako kako su fabricki predvideli...ali ipak ,zelim ti srecu u pokusaju,daj bože da treba samo sajla da se namontira. Ja sam na mom rusu ubacio mehanicku blokadu od 52-ke...
 
Zakaci ga za drvo.

Jel ima neko br. tel. od cigana koji po vasarima prodaju polovne delove za Rusa?
 
Poslednja izmena:
Hvala ti puno potrazicu ostale informacije koje mi nedostaju... u svakom slucaju HVALA...

- - - - - - - - - -


Druze kakav je belarus 52 hocu da ga kupim ako ti nije tesko napisi,verovatno imas nekog iskustva ili si cuo nesto o tom traktoru.... poz
 
ljudi treba mi vase misljenje: ima jedan MTZ82 lik ga cijeni 1900e,stari tip mala kabina,kao sve mu extra,skoro radjena generalka motora,kvacilo,tj lamela i korpa,ima jedan kvar-iskrivio je vratilo pozadi,kaze kacio je neko vtlo od imt-a,pa nesta zeznuo hidrulikom,i zbog toga skinuo kabinu-mislio da to popravi ali kao nije imao vremena,pa ga prodaje ovako.Sta kazete,dal da uzimam taj traktor ili ne,koliko bi kostalo popravka,tj zamjena tog vratila?
 
cek imam pitanje ja sa mojim rusom 1025 tanjiracu vucem na poluge tj skinem poluge i stavim onu poteznicu ili treba da stavim donju poteznicu
 
druze kakav ja traktor mtz 52 ,mozes li mi nesto blize reci o njemu ,planiram da ga kupim....???? unapred hvala...
Ja sam imao tog rusa jedno 5-6 god. , posle sam ga prodao ,malo doplatio i uzeo mtz 80...sta da ti kazem,pre nego sto ga kupis,ako si u mogucnosti da ga isprobas u oranju tu bi se videlo sve. Mogao bi da vidis kako ide u opterecenju u svim brzinama(odn. da vidis da li mu je menjac ok),pa tu mozes da vidis i motor,dal dize temperaturu (ako dize,mozda je otisao dihtung glave),mozes da vidis dal duva pomalo motor,radi li blokada i prednaj vuca..itd...ma,u oranju ce ono glavno da se pokaze. Na sitnice i ne obracaj paznju jer to su traktori 70 i neko god. i normalno je da sporedne stvari i ne budu u najboljem redu.
Eh,jos i da dodam,da ipak zavisi na sta naletis,ali u principu ja sam bio zadovoljan sa ucinkom og traktora...jeftin je,jeftino odrzavanje i snage ima vise nego sto mislis(bar tako stices utisak dok ga vozis)...s druge strane je neudoban i grub,ali odradi posao.
 
ljudi treba mi vase misljenje: ima jedan MTZ82 lik ga cijeni 1900e,stari tip mala kabina,kao sve mu extra,skoro radjena generalka motora,kvacilo,tj lamela i korpa,ima jedan kvar-iskrivio je vratilo pozadi,kaze kacio je neko vtlo od imt-a,pa nesta zeznuo hidrulikom,i zbog toga skinuo kabinu-mislio da to popravi ali kao nije imao vremena,pa ga prodaje ovako.Sta kazete,dal da uzimam taj traktor ili ne,koliko bi kostalo popravka,tj zamjena tog vratila?
Cena traktora nije strasna,u Rumi na vasaru je moj drug kupio za 50e celu plocu(polovnu) sa izlaznim vratilom i trkacima komplet samo da se skine stara(par srafova) i montira ova.Sve ovo nije strasno pod uslovom da nije nesto dublje unutra.Mozda taj covek nezna za ovu foru.Ima tamo delova da se sklopi mnogo ruseva.Samo za nove trkace su mu trazili 35e(isto na vasaru).Jedino tebe zeza kilometraza do Rume.:ppozdrav:
 
Fali njemu jos nesto cim je taj kabinu skidao,ali sve jedno nije puno para sta god da mu fali,jer remont kompletnog traktora nije skup.
 
Nazad
Vrh