MTZ Belarus

A koji smo to MI rekli da je krš?
 
Poslednja izmena:
Najzad sam stigao da operem traktor od setvospremiranja, traktor do sada ima 220 rs, oranje jesenas i teskom drljacom jedan prohod, proletos. Dobro sto nisam slusao svog oca da uzmemno nesto od 60000evra, isto bi tako stajaoooo.

2012-08-05-4.jpg
 
Pozdrav svim dobrim ljudima sa foruma.....Poceo sam da koristim ovaj forum i bas mi se dopada, a u nadi da cete mi pomoci.... Zivim u okolini Lazarevca i nemam traktor a posto nemam dosta zemlje nije mi ni prekopotreban. Ne mogu vise da molim ljude da mi odrade neophodan posao,i zato sam resio da kupim traktor. Najveci problem mi predstavlja sneg jer ne mogu da izadjem kolima do kuce.... Pre par godina je bio glavni problem sto u krajeu nismo imali cistac za sneg , a kada sam ga iz sopstvenih sredstava napravio niko nece da upali traktor i ocisti sneg... Jedan moj drug je kupio belarusa 52 i prezadovoljan je, a posto mu i cena nije velika resio sam da kupim taj rtaktor..... Zamolio bih vas ko ima taj traktor ili ko je cuo nesto o njemu da mi kaze kakva je to masina kakav je za pripremu zemlje ,kako se ponasa u sumi i kako ide po snegu , jednostavno zanima me sve o njemu........
Unapred zavalan vas drug Sale sa foruma....

- - - - - - - - - -

Druze kakav je belarus 52 hocu da ga kupim ako ti nije tesko napisi,verovatno imas nekog iskustva ili si cuo nesto o tom traktoru.... poz
 
Dobar je i za pripremu i za oranje,sto se tice šume neznam jer tamo nije isao.
Takodje sneg cistim rucno pa neznam kako to radi.Cene rezervnih delova su dosta povoljne,hidraulika mora da pusta ulje a ne retko i sve ostalo(makar da zamasti malo).Ako ga budes kupovao obavezno gledaj da radi prednja vuca,i ne nasedaj na bilo kakve price fali samo ovo ili fali samo ono.Rus sa prednjom vucom i Rus bez prednje vuce su kao nebo i zemlja.Zimi pali bez problema na jakim minusima ako su grejaci i PVP dobri.Menjac mu je mozda malo slabija tacka ali ako se vodi racuna i ne siluje nema problema.Sve u svemu zavisi na kakav naletis a na odlican ces tesko jer ih godine gaze.
 
Pitanje za poznavaoce mtz.
Kolika je cena donje poteznice za Belarusa 820, ona koja sluzi za vucu tanjirace.
Zna li neko gde bi bila dobra polovna za pristojnu svotu novca.
O drugim informacijama obavesticu clanove foruma kada za to dodje vreme, zahvaljujuci Lali iz Banata i ja se upisujem u ovaj klub.
 
Tesko je naci i polovno, jedino po nekim licitacijama valjda. Prosle godine smo je metli, kupovana duzi period dok se nisu skupili delovi, ali sam moro i nesto novo da kupim.
 
Farmer,meni ce izgleda trebati samo ruda za vucu jer ima ona kuka za vucu jednoosovinke, kada dodje masina onda cu tacno znati, do tada samo jurim informacije, a i kupujem ako nadjem nesto. U svakom lucaju hvala ti za info.
 
Nova je 60000 u Agropanonci,ja zvao.
Ispravka...nova je 750 eura u protivvrednosti. ja sam kupio za 20000 rsd=polovnu,sa dva nova dela,eno pre neki dan sam je namontirao na 82...kacio sam berac i kamionku na nju,a treba da sluzi i za rasturivac vuceni,tanjiracu...i morao sam da premestim kacenje utega spolja,tu sam kupio nosace koji se kace na trube poluosovina...ako nekom zatreba slika,slikacu.
 
Dobar dan treba mi pomoc kod mtz 82 ima malu kabinu,dali moze da se menja obrtaj kardana i gde na novijim ima 540 i 1000 ako se ne varam dali ima i kod starog?
 
Tu nije ništa menjano od kad je 82-ka izašla.Ima mogućnost promene brzine kardana kao i novi tip.Mesto gde se menja brzina je ispod traktora .Legneš ispod stepenica i gledaš ,gde ima jedan veliki šraf i jedan mali .Uslikao bi ali mi je rus u drugu kući.Ako ne nađeš javi pa ću slikati.
 
Nazad
Vrh