MTZ Belarus

Da probam ja da pomognem,imam T 40,ali je pumpa spolja ista,na gornjem srafu se sipa ulje,srednji (na slici donji zaokruzeni) je kontrola nivoa kada se sipa,cime krene da preliva ne sipa se vise,a na dnu pumpe ima sraf za ispustanje starog ulja.
Tako je bar na T 40,ima predvidjen interval zamene.
 
moja slika sa pumpom-1025. slicno izgleda linijska pumpa na imt-u,ona se tako podmazuje,pa zato pitam.inace,od skoro imam belarusa,pa nemam nesto puno iskustva
 
Poslednja izmena:
pritisak ulja

pritisak mi je otisao u crveno (gornje) od kada sam sipao kvalitetnije ulje. Kako da ga spustim u zeleno? spominju mi neki saraf za stelovanje , ali ne znam gde se nalazi. traktor je 820 Belarus
Hvala
 
eto vidis,rusu smeta suvise kvalitetno ulje...nisu naviknuti na takav tretman...malo sale naravno-a imas na desnoj strani motora na centrifugalnom filteru ventile kojima podesavas pritisak...
 
hmmm gledah juce i nasao sam samo dva velika sarafa ispod kojih se nalazi opruga sa desne strane kucista centrifuge, a sa leve ima jedan isti takav ali njega nisam dirao. Ne znam da li je to to ali cisto sumnjam...Traktor je 2002 godiste.
 
kada imas mali pritisak pod tu oprugu podbacis platnu,a ako je visok,onda izvadis...a koliko ti pokazuje manometer kada se ugreje pritisak?

---------- Poruka napisana u 13:12 ---------- Prethodna poruka je at 13:09 ----------



Uploaded with ImageShack.us
za ovu godinu setvu je zavrsio.
 
da li vadim oprugu ili ne? i na kojem sarafu to da uradim na onom gornjem ili donjem?
Ne diraj ti tu nista.Kakav je sat na kom pratis pritisak ulja,mehanicki (crevo sa uljem ide u njega) ili elektro (samo zice idu na njega)?Koliki ti je pritisak kad je hladan motor a koliki kad se ugreje?
 
ako je na struju,izmeri na mehanicki,posto su nepouzdani ti elektronski.ako je do 5 kada je hladan,nista ne diraj.
 
Pa nista posebno, samo da ne prelazi 6, ja sam pre neki dan uradio generalnu na 52-ci i dosao mi pritisak na 5,5 u crneno, nesmeta mu nista, samo da ne okrene sat pa ne dodje do nule ali sa kontra strane.
 
Pumpa volana 82-ka,koji smer ima,jel kao na silci
2ps1w6x.jpg
 
Ovo je desni smer??Neznam sad sta da trazim a treba mi pumpa zupcasta za neki hidro volan radim ugradnju, a ova je jeftina 25 eura.
 
Meni treba ovaj smer kao na slici,kako sam gledao po netu ovo bi trebalo da je desni smer,e sad koliko varijanti ima 82-ka sa smerom????
 
bio sam u pravu našao sam kutiju od pumpe i piše lijevi smjer.oznaka nš10l je lijevi a nš 10 z je desni (normalno na pumpi piše na ćirilici). a evo ti stranica od proizvođača pa vidi http://www.hydrosila.com
 
Nazad
Vrh