MTZ Belarus

mtz-001.jpg



da li se na ovim obelezenim mestima podmazuje pumpa ? na imt-u se odvrnu oba srafa,onda se sipa ulje u gornji i kad pocne na donjem da ide ulje,onda se zavrce. da li se tako radi i ma mtz? hvala!
 
Мислим да је повезано са ручном кочницом, кад повучеш ручну, испусти ваздух и укочи приколицу.
 
ljudi potrebna mi je vasa pomoc! Sta uzeti? 1025 ravan most ili 1021 monoblok? Uzeo sam vec predracun za 1025 ali sam me nesto Lala iz Banata bacio u razmisljanje... Razlika u ceni je 1000 evra.Aj sad da cujem vase savete :)
 
Ja bi uzeo 1021 zbog jace diferencijala i spoljne hidraulike to jest pojacanom ima dva klipa kao 1221...
 
ako mislis koristiti u transportu u sezoni,ukljucujuci cestu voznju po prometnim raskrscima sa mnogo semafora,bolje je 1021...a ako je vecinom rad u polju(mada ni transport-bar meni nije bauk) 1025.
 
U krugu od 30km imam 3 semafora :) Najvise ce se koristiti za teske poslove u polju i malo transport.Cuo sam na par mesta probleme na 1221 sa hidraulikom...Pa zbog toga izbegavam 1021.
 
ja imam 1025 i nikako nisam zadovoljan sa menjacem.sto je komplikovan,nije toliko strasno.ima i velik izbor brzina,sto je dobro za rad u njivi.ali,za transport nikako nije.tesko ga je prebaciti u one najbrze 4 brzine.pokusavao sam na sve nacine i uvek mora da zakrci i skoro da stane.prvom od najbrzih brzina ne moze da krene sa vecim teretom.vozio sam i kamione sa nesinhronizovanim menjacem,ali ipak moze da se lepo presalta.ovo nikako nece. ostalo(osim menjaca) je sasvim zadovoljavajuce. tako da,iako malo znam o 1021,mislim da bi on bio moj izbor kad su ova dva modela u pitanju
 
Kolega Brankovic probajte kad ga zaletite u 4 brzini treceg ranga da reduktor zadrzite dve sedunde pre oba prebacivanja, meni uspeva tako bez krcanja.
 
Jasno mi je,nego sam bas pitao jer znam da su te sporohodne brze od brzohodnih.Tim sporohodnim i idem,pa onda u najbrze.Ali,eto,tako,krrr,krrr.Bas cu probati onako kako ste rekli sa tim zadrzavanjem reduktora. Hvala!
 
Jasno mi je,nego sam bas pitao jer znam da su te sporohodne brze od brzohodnih.Tim sporohodnim i idem,pa onda u najbrze.Ali,eto,tako,krrr,krrr.Bas cu probati onako kako ste rekli sa tim zadrzavanjem reduktora. Hvala!

Probaj sa duplim kvacilom al bez gasa. Meni tako uspeva da mi nekrci menjac..
 
malo posla od danas......po savinoj preporuci sam stavio šire gume.....

lijeva 7,50-20, desna 11,2-20








 
ajd ja cu........ispod tog oznacenog sarafa se krije 20 gremlina,niposto ga neodvrtati jer ce se gremlini osloboditi i napasce nas pa ce amerikanci morati opet da spasavaju svet kao u svakom njihovom filmu........ili u prevodu.....pumpa ima podmazivanje od motora tako da se tu nista nesipa i nedira
 
Nazad
Vrh