MTZ Belarus

Zanima me da na Mtz 82 starom tipu uradim blokadu diferencijala, pa me zanima koliko bi od prilike kostali majstori?
zavisi sta radite...ako su zamena lamela i gumica-to je posao koji mozete sami uraditi,bez nekog narocitog znanja,uz pogled na katalog.inace mi je ne koristimo od kada imamo rusa,a vidim da je kod svih probilo ulje,tako da pretpostavljam da nema funkciju.
 
A ima li u ponudi polovnjaka 820 sa ravnim mostom, ili je to skoro nemoguce naci.
Mnogo mi je za novog ako drzava ne da povracaj, a nece ga biti ove godine izgleda. Kupio bi 820, drugar koji je prodao 892, koji sam pogadjao, kaze da bi mi ipak bolji bio 820, a ja bi hteo sa ravnim mostom, cini mi se da je to dobra kombinacija, bolja od eurolux varijante. Obicni 820 i ne gledam, a do sada iskustva sa voznjom rusa i nemam. Normalno da ih ima u selu, i svi su zadovoljni. Hteo bi ja MF, ali se bojim skupih i iznenadnih popravki
 
Hvala Srdjane, tu blokadu cu uraditi kada budem opet radio generalnu i kardan, inace nemoj mi persirati stariji si od mene i to dosta :D

---------- Poruka napisana 09-05-12 u 14:14 ---------- Prethodna poruka je 08-05-12 at 13:03 ----------

Evo ga moj Rujan kad je izvlacio kultivator, inace tad jos nije bio ofarban i nije imao tegove nazad .
http://www.youtube.com/watch?v=GEop4FtYHhU
 
A ima li u ponudi polovnjaka 820 sa ravnim mostom, ili je to skoro nemoguce naci.
Mnogo mi je za novog ako drzava ne da povracaj, a nece ga biti ove godine izgleda. Kupio bi 820, drugar koji je prodao 892, koji sam pogadjao, kaze da bi mi ipak bolji bio 820, a ja bi hteo sa ravnim mostom, cini mi se da je to dobra kombinacija, bolja od eurolux varijante. Obicni 820 i ne gledam, a do sada iskustva sa voznjom rusa i nemam. Normalno da ih ima u selu, i svi su zadovoljni. Hteo bi ja MF, ali se bojim skupih i iznenadnih popravki
Ubaci ravan most umesto grbavog i gotovo

---------- Poruka napisana u 14:41 ---------- Prethodna poruka je at 14:37 ----------

Zanima me da na Mtz 82 starom tipu uradim blokadu diferencijala, pa me zanima koliko bi od prilike kostali majstori?
Ako ces da radis blokadu ubaci mehanicku od MTZ 52 ja sam ubacio na starom tipu
 
pozdrav svima ! Imam jedno pitanje.Da li neko zna da li moze sa 1025 da se vuce dvoredni berac ali na brzom kardanu?Vec neko vreme sa 82.1 sejemo sa brzim kardanom ali na 1300 obrtaja motora (540 kardana) i potrosnja je mala.Pa me zanima da li je neko probao i sta mislite jel bi imao dovoljno snage da na 1300 obrtaja motora vuce berac? Mislim da bi bila velika potrosnja ako bi radio na max obrtaju
 
pozdrav svima ! Imam jedno pitanje.Da li neko zna da li moze sa 1025 da se vuce dvoredni berac ali na brzom kardanu?Vec neko vreme sa 82.1 sejemo sa brzim kardanom ali na 1300 obrtaja motora (540 kardana) i potrosnja je mala.Pa me zanima da li je neko probao i sta mislite jel bi imao dovoljno snage da na 1300 obrtaja motora vuce berac? Mislim da bi bila velika potrosnja ako bi radio na max obrtaju

Bez problema. Samo kvalitetno ulje, da ima dobro podmazivanje na malim obrtajima gasa. Mi vucemo sa 820 na 1000 obrt. kardana sa 1250-1300 obr. gasa.
 
Poslednja izmena:
fotografija0095x.jpg
 
@ zokib
ja sa 1025 vucem zmaj 223 na 540 obrtaja i potrosnja je oko 18 l /ha. Sa 1000 obrtaja bi strogo moralo da se pazi na obrtaje motora,jer velika brzina kardana(preko 540) brzo moze dovesti do ostecenja na beracu
 
Pankin,Lala iz banata
Pisali smo pre par stranica o pumpi za hidraulik i razvoniku za 820,danas zamenjana pumpa (stavili smo istu tj nismo uzeli vecu jer onda se moraje i reduciri drugi uzeti a iovako je sve zapakovano i jako tesko prici i staviti nazad) i radi super i na malom gasu utovarivac podize pod teretom tj. na 1000 obrtaja motora tako da je ipak sve bilo do pumpe.
 
e baš mi je drago da neko uspije iz prve da riješi problem .koliko je cijena te jače pumpe?
 
Samo malo otpumpaj prednje gume i problem resen ja sam tako radio na moj 820 ravan most,kad je stigao samo je skakutao po putu pa sam otpumpao malo sve 4 gume...
 
Moze li neko da mi kaze za cega sluzi ovaj uredjaj sto je povezan sa vazduhom, prvi put ga vidim i pretpostavljam da sluzi za doziranje pritiska vazduha u sistemu.
2it6lhu.jpg
 
Nazad
Vrh