MTZ Belarus

Misli sam da su dvadeske,trebaju mi dvadeske da na njih ide guma 11,2-12,5 20 jer ove sto imam su mi za uze gume,a imam sire gume pa mi ruzno trosi, a konto da je od belorusa naj lakse naci felge.,
 
Evo nekoliko slika koje sam nasao u kompjuteru,a slike su sa proslogodisnjeg sajma poljoprivrede u Bijeljini.
bl1.jpg

bl2.jpg

bl3.jpg

bl4.jpg

bl5.jpg
 
Na Mtz-a kada idem mali brze i prikocim levom kocnicom nesto zakrci unutra,a kada idem malo sporije i pipnem je ona odma blokira.Sada sam je malo popustio ali kada je stisnem cuje se kao neki blagi udar,sta to moze da bude?Jel blokada nema veze sa tim?
 
Belorus 1025.3 i kverneland zahvat 3x50cm. Jel bi mogao ovaj rus da radi sa setvospremacem od 4.5 metra? Ako ne koliki bi trebao da bude setvospremac tezak i koliko sirok za 1025.3 ?
10122011454.jpg
[/IMG]
10122011455.jpg
[/IMG]
26092011421.jpg
[/IMG]
 
pre dva dana sam menjao ulje i filtere na 820-tki. Pustio sam ulje da se fino iscedi,rastavio i oprao centrifugu, oprao cev usisa i zamenio one filceve u filteru za vazduh. E ovo je sada zanimljivo. Traktor je kupljen nov 2002 godine i ima 2080 radnih sati. Pre svake sezone (na otprilike 200 r.s) smo mu menjali ulje i uvek smo sipali Belix-ultra long. Znam da ulje nije bas neki kvalitet ali na ovako mali interval mislim da je ok. I sada zadnji put naspem ja Ininu peticu i ne mogu a verujem koliko je traktor tisi,kako na leru tako i u radu!!! razlika je bas primetna! Da li je to od ulja ili sam ja umislio?

P:S problem sa ukljucivanjem prednje vuce je sredjen kako su clanovi foruma i savetovali, sa malo tavat masti!!
hvala
 
Sipao sam isto ulje kao i u motor i nesto mi je gusto i volan teze ide podesavao sam da lakse ide volan i opet slicno.Mozda treba redje ulje sipati
 
Nazad
Vrh