MTZ Belarus

To je nezavisni rad 530 obrtaja a sinhroni je vezan za brzine i on je brzi ali ne znam maksimum koliki je.
 
Nemoj razmisljati 52 ti je bolja i jaca o t40,ja sam imao i t40 ali bez prednje vuce ne moze da se izmeri sa 52...Naravno na tebi je da odlucis,ali samo pazi kad gledas 52 posto su vecina bile u zadruzi...
 
Ja ti toliko mogu reci da 52 za mene je neunistiv traktor,ova moja nezna se koliko ima sati,samo znam da je ovo 3 par zadnjih guma na nju,sad vec 8 godina je kao u malu penziju vuce 2 redni berac,cisternu i ide u sumu za drva,zahvaljujuci 52 sam stekao dobro iskustvo o ruskim traktorima i imam 820 i 1221 koji su je zamenili,za mene su ruski traktori broj 1,a delove za njih imas svuda i po smesnoj ceni...
 
Hteo sam da se ukljucim ranije,ali nisam stigao od obaveza.I ja sam na 1025 imao iste simptome,nagadjanja su trajala skoro 2 godine.Ja sam se snasao tako sto sam pomerao rucicu za kipovanje istovremeno sa rucicom za dizanje i to je radilo ali imao sam posle neke druge havarije.Ali kada je napokon dosao majstor iz AP,resio je iz mesta,pravo na taj kardancic.Odsekli smo parce cetvrtaste osovine od sejalice,izbusili 2 rupe 6 mm u kontra smeru,ubacili dva srafa i simulirali kardancic.Dobra fora,jer ovo je trajno resenje tog problema.
Meni nije problem na kardančiću već mije otišlo ono plastično kućište što kroz njega prolazi osovinica sa tim malim kardančićem za regulacioni ventil.Dali ima u AP dase kupi to plastično kućište sa onim neznam kako da ga nazovem klikerom i dali neko ima kataloški broj.:ppozdrav:
 
šta ti nije jasno ? prvo grijač bez petroleja ili d2 ne smiješ uključivati jel odmah crkne .ako imaš žarnicu na tabli uključiš grijač i čekaš da se zažari i onda pališ a ako imaš lampicu uključiš grijač i kad lampica zatreperi još držiš prekidač grijača i u isto vrijeme pališ traktor.to ti je sva nauka oko grijača ,ako ima još nešto pitaj slobodno
 
sad si me bacio u dilemu. da li je bolji t40 ili 52?

Nemoj da se dvoumiš T40 je bolji od 52 samo po potrošnji ,ali i to nije drastično evo ja sam u najtežem oranju na dubini od 27-28 cm trošio 13 litara.A što se tiče delova ne postoji nijedan traktor jeftiniji za održavanje ,delova imaš na svakom ćošku .Na primer pošto sam ja nedavno kupio dihtug glave jer treba da menjam on košta 500 din,a za golf 2 auto košta 1400 din.Pa ti sad vidi
 
Poslednja izmena:
šta ti nije jasno ? prvo grijač bez petroleja ili d2 ne smiješ uključivati jel odmah crkne .ako imaš žarnicu na tabli uključiš grijač i čekaš da se zažari i onda pališ a ako imaš lampicu uključiš grijač i kad lampica zatreperi još držiš prekidač grijača i u isto vrijeme pališ traktor.to ti je sva nauka oko grijača ,ako ima još nešto pitaj slobodno

mozeli sta da crkne u grijacu ako griac vuce struju ,mislim kod mene kad grijem povuce struju uzari se ona zarulja a on pali kao da nisam ni grijao u boci ima petroleja
 
Pre 2 dana sam palio Mtz-a koji nije paljen 4 meseca,pre toga smo skidali onaj hladnjak od ulja i svo ulje iz njega je iscurelo.Pre paljenja na meracu je bilo vise od pola i radio je jedno pola sata.Danas kada sam izvadio merac ulje je na minimumu,jel moguce da je toliko povukao u mali hladnjak?
 
nemoguce i da je potrosio toliko,uradjena je generalna.Mora da je povukao u hladnjak jer mislim da je toliko i iscurelo.
 
Rasklopio sam prednji trap jer mi je pukla kolevka od prednjeg trapa i pritom je propeler motora zapeo i unistio hladnjak pri ukljucenju prednje vuce.Zanima me jel postoji mogucnost ugradnje ravnog mosta umesto grbavog na tu istu kolevku?
 
meni ssu bile otisle bolcne na prednjem trapu,pa mi stradao krst kardana prednje vuce i malo hlaadnjak,ali sve sam zamenio.
 
Nazad
Vrh