MTZ Belarus

@zombie
Koliko sam procitao na forumu radis ispod 10ha zemlje. Cak i da imas pare za to, zar ti zaista treba nov traktor od 80ks?
 
Teren mi je jako težak, sad imam traktor od 65KS i ima parcela gdje mu oranje nije nimalo lako. Traktor od 80KS bi mi idealno odgovarao uz sve priključke i ako mi narednih godina krene malo bolje (ako nadjem posao) planiram mijenjati traktor. Kao što sam već rekao, kod nas u brdskim predjelima se ne može snaga traktora stavljati u direktnu vezu sa površinama koje se obradjuju jer je kod nas za svaku operaciju potrebno mnogo više snage nego kod vas u ravnici. Ja npr sa IMT 539 nikako više ne mogu da orem, sem bašte koja je nekih 1000m2. Ako budem mogao, mnogo radije bih dao 12.500E za nov Belarus nego isto ili približno toliko novca za dobar i očuvan ali i 20 godina star zapadni traktor uz koji dobijam i problem održavanja, servisa, dijelova...Sve je to "šta bi bilo kad bi bilo" priča, dakle neke moje želje ako nekad dodju bolja vremena.
 
Ima ih u mom kraju i dosta se koriste baš u najgorim uslovima za šumske poslove. Naš nekadašnji član Savoris sa jednim MTZ 52 i jednim LTZ T40 godinama radi u najgorim zamislivim uslovima bez prevrtanja a ja ipak nemam tako loše uslove na parcelama. Žao mi što sam propustio Belarusa čije sam slike ranije postavio, on je imao 18.4R30" gume nazad i bio je mnogo pogodniji za brdski teren od ovih sa standradnim gumama ali siguran sam da ne bih imao problema čak ni sa njima.
 
Kad sam ti napisao da uzmes onog rusa,ti si se neckao...sad se kajes...znali neko tezinu kabine?ima li preko 800 kg?
 
evo malo slika moje ruske ergele. usput imam pitanje za sve poznavaoce istih. na jednom od 820-ki mi nepokazuje brzinu na onom satu, vec samo radne casove. od kad dam kontakt tako stoje radni sati. a kad traktor ide trebalo bi da prebaci na kilometre on nece. sta da mu pogledam, jel neka zica u pitanju? gde on to u stvari i skida brzinu?




 
Pa ako kupi traktor od 80 ks onda može da poveća površine...
I u mom kraju ima dosta brda, možda ne baš kao kod člana zombie, ali ima. Negde je zemlja jako teška, a negde laka. Primera radi na najvišem terenu u selu, nadmorska visina oko 300 i nešto metara, zemlja je tako laka, da IMT 539 u extra uslovima, uzbrdo, može da ore drugom brzom sa plugom 755, sa dubinom 20-ak cm, dok u nekim nižim delovima muči se i u trećoj sporoj.
Mi smo pre nego što smo kupili Case jx 60, nekoliko godina bili zagrejani za kupovinu belarusa 920. Ali, nekako mi njegova visina smetala, činio mi se da nije baš za brdovite terene. Bilo je tu i dosta drugih stvari, pa smo odustali. Kupili smo manji traktor za pare za koje smo mogli kupiti rusa 1025.
Medjutim, ja svake godine povećavam površine za po par hektara. Ako tako nastavim, biće mi potreban jači traktor od 60 ks. I ako tako bude sigurno ću se opredeliti za 1025.
zombie)
da sam na tvom mestu isto bih razmišljao, jer imam dosta teške zemlje gde se i case 60 sa plugom 756 poprilično muči (mislim na oranje oko 30 do 35 cm). A kad ti se u garaži nadje 820, onda svake godine po 2-3 ha više, i traktor se polako isplaćuje...
 
A šta ćeš, pogrijesio sam i to mnogo. Nije bio mnogo skup, nešto više od 6000E čini mi se, zadnje gume mu je trebalo mijenjati (oko 700E obje) te morao bi kupiti i kuku za jednoosovinku i to je to, bio je na prvi pogled sasvim ispravan (imao je doduše tu neku turbinu ali nju bih uvijek mogao da skinem i da mi opet ostane dovoljn snage). Ne mogu nikako da ga prežalim, kako je lijepu kabinu imao, Grammer sjedište, onaj zanimljivi mjenjač što se okreće, servo volan sa orbitrolom, odličnu preciznu hidrauliku. Šta ćeš, čak je i otac koji je uvijek bio protiv Belarusa priznao da bi ona mrcina bila bolji izbor. Evo jedan zanimljiv detalj, taj traktor je kupio neki čovjek iz susjednog mjesta, Teočaka (nekih 10km od mene), koje se nalazi na vrhu planine Majevice (straaaaaaaaašno težak teren, ovo moje je Vojvodina spram strahota na kojima ljudi žive i rade gore) i to za izvlačenje drva iz šume.
 
E narode moze te li da mi pomognete? nasao sam povoljno traktor mtz 52. problem je u tome sto ama bas nista ne znam o tom traktoru, ustvari i o "rusima" posto ih na mom kraju malo ima. Pa ako bi neko mogao da mi kaze nesto vise o toj 52-ci, koje su mu mane i vrline.

---------- Poruka napisana u 20:03 ---------- Prethodna poruka je at 19:59 ----------

E narode moze te li da mi pomognete? nasao sam povoljno traktor mtz 52. problem je u tome sto ama bas nista ne znam o tom traktoru, ustvari i o "rusima" posto ih na mom kraju malo ima. Pa ako bi neko mogao da mi kaze nesto vise o toj 52-ci, koje su mu mane i vrline.<br><br>
 
mucobieno i u mene je crko sat pod garancijom i mijenjali su mi nema tu nekakvi zica sat je elektronski i moze se popravit u agropanonki tako mi je reko serviser ili kupi novi
 
E narode moze te li da mi pomognete? nasao sam povoljno traktor mtz 52. problem je u tome sto ama bas nista ne znam o tom traktoru, ustvari i o "rusima" posto ih na mom kraju malo ima. Pa ako bi neko mogao da mi kaze nesto vise o toj 52-ci, koje su mu mane i vrline.

---------- Poruka napisana u 20:03 ---------- Prethodna poruka je at 19:59 ----------


Mana baš i nema a vrlina koliko hoćeš ja sam ga kupio pre par godina i prezadovoljan sam,kod njega pazi samo na menjač da li je dobar tj. da ne iskače iz brzina i da se lako šalta,baci pogled na pritisak ulja kad je zagrejan ,i naravno temperaturu da se ne pregreva ,i to je to otprilike ,sve ostalo je neuništivo ,e sad gume i sam izgled traktora ćeš sam videti.
 
kolika je njegova snaga i kakav mu je prednji most,moze li rucno da se ukljuci? a da koliko ima brzina i ima li brzine na kardanu?
 
Mtz 52 to ti je neunistiv traktor ja imam jednu 52s moj deda je kupio novu,pa vozio cale pa sad i ja,taj traktor ne zna se kvariti,on ima 52kw i nema 52 konja kao sto neki kazu posto je daleko jaci od nekih traktora te konjaze,malo je slabiji od 820,ima 9 brzina,prednji most se rucno ukljucuje...
 
Snaga se vodi 50 KS , prednji most se može uključiti ručno i automatski ,brzina ima 9 + 2 rikverca ,jedan spori i jedan brzi ,brzine se dele sa reduktorom jedan položaj reduktora su 1,3,4,5 a drugi položaj reduktora su 2,6,7,8 ,deveta brzina je i u jednom i u drugom položaju reduktora, brzina kardana je 530 obrtaja,
 
znam sta si reko a u sat ulaze samo 3-4 kabla koji se uklucuju đekom i povezani su sa malom kutijom u kojoj je elektronika i parametri za podesavanje obrtaja motora, kardana,radni sati, kilometraza.
koja se nalazi u istrument tabli odma ispod sata. skini tapacirung sa desne strane i vidjet ces sve.
koje je godiste rujo?
 
Nazad
Vrh