MTZ Belarus

Najmerodavnije merenje brzine bi trebalo da bude sa navigacijom, u automobilu nisu bas precizni, pogotovo ako je stariji auto i merac na sajli, kod mene na citroenu c4 je digitalni pa opet dodaje 2-3 kmh u odnosu na navigaciju, a ja sam u mom rusu merio navigacijom i koliko pokaze u traktoru toliko i na navigaciji!
 
@ bubu dao si mi ideju, ja cu to sledece nedelje probati, imam 180 km puta pred sobom, rus 820 je u pitanju. pa javljam rezultat.


ja mislim da je sat na autu merodavniji od navigacije.
 
Ako imate na cestama kontrolu brzine (displej) vidjet će te da svi auti pokazuju cca 10 % više. Navigacija je isto neprecizna ali nekoliko dionica pa onda prosječan rezultat je možda riješenje.
 
kad je pritisak preslab ili prejak onda glavni ventil ne funkcionira kako treba i zato se to dešava ili zbog toga što taj isti ventil zaglavljuje.to je u 99% slučajeva i pogledaj da ti se nije otpustio šaraf na šipki koju pokreće ručica hidraulike
 
@ Bubu jesam, pazario sam pre dva dana. icu u utorak sredu po njega, dok ga vlasnik odjavi. masina je 2005 godiste, na oko super izgleda. samo dosta je daleko. kod kikinde jedno selo. pa cemo ga terati na tockovima. bice slika kad dodje u dvoriste.
 
navigacija merodavnija od sata u autu. vecina satova pokazuje vise (2-5kmh) sa 3 navigacije smo merili sve su radile jednako, a drugar je uvozio automobile pa smo skoro svaki auto testirali i svi su pokazivali vise na satu.
 
@ Bubu jesam, pazario sam pre dva dana. icu u utorak sredu po njega, dok ga vlasnik odjavi. masina je 2005 godiste, na oko super izgleda. samo dosta je daleko. kod kikinde jedno selo. pa cemo ga terati na tockovima. bice slika kad dodje u dvoriste.

e nek si ga vise kupio..........kaci slike kad stigne da vidimo taj sporet
 
@ danger Tvoj komentar sam ocekivao :D ajde pisi na PP sta je s tvojom kupovinom?ostao si mi to duzan s onih predavanja. bice slika tog Sporeta, i prikljucaka koji treba da stignu do sezone kao prateca oprema za njega :)
 
@ Bubu jesam, pazario sam pre dva dana. icu u utorak sredu po njega, dok ga vlasnik odjavi. masina je 2005 godiste, na oko super izgleda. samo dosta je daleko. kod kikinde jedno selo. pa cemo ga terati na tockovima. bice slika kad dodje u dvoriste.
Није то једно село него Руско Село,Кикинда је код Руског Села а не обрнуто,шалим се ха,ха,ха...
 
pic1214.jpg

pic1212.jpg

pic1211.jpg

pic1213.jpg
 
onda je moj najbrzi kad-tad pise na satu 99 km/h :osmeh:

pitanje za sve vas, imam problem sa dizanjem hidraulike 1025 zakacen plug hteo bih da dignem rucice pomeram gore ono nista , dole nista, kod oranja sam morao da idem u rikverc prema brazdi da bi se plug pomerao, ono kad plug malo pomera gore ili dole hopp odjednom dise sve kao da nista nije se desilo. Gde da cackam mada jos nista nije dirano!?
zameni filter hidraulike i resen problem
 
Tako je jedan bio siguran u "MILIJUNASU" i posle izgovorenog "moj konacan odgovor" pao na prvom pitanju(a da nepisem kako je glasilo prvo pitanje)
 
Meni se to desilo na 2 traktora i zamenom filtera sam resio problem pod uslovom da do tad nije nista dirano na hidrauliku kao sto je rekao opet ponavljam da uvek kazem iz iskustva sta znam a ne cuo sam pa reko mi Mika molim bez komentara mojih postova jer ja ne komentarisem tudje odvale.
 
neco kakve su to foljie na staklima na tvom belarusu? przi li sunce u kabinu a nemas klimu ili zbog cega si ih stavio?
 
nije do filtera sigurni, jer prekjuce malo cackao oko neke poluge koji sam mogao dohvatiti , i odjednom poceo da dize, ali posle opet nista...nesto stvarno zeza!!! :sta:
 
Nazad
Vrh