MTZ Belarus

Ja imam takav 952 sa toniranim staklima i ide preko cetrdeset ali sa gumama 15.5 -38 i napred 11.2 -20. Koliko bi isao sa originalnim gumama nemam pojma
 
Ja imam takav 952 sa toniranim staklima i ide preko cetrdeset ali sa gumama 15.5 -38 i napred 11.2 -20. Koliko bi isao sa originalnim gumama nemam pojma
na koliko ide taj obrtaja motor onda 3000 obrtaja????????????? ja imam 952. 18 gume tik uz blatobran otvoren na 2250 pa ne ide 40 pričate gluposti.možda ide ali nizbrdo sa 2 vagona tereta.
 
na usisu 820-tke imam neke dve 'budze'. Jedan aje sigurno dekompresor (vidim po sajlici) ali ne znam sta je druga. Vidim da ima neke dovode od struje ali nemam pojma sta je. Ako neko zna neka me prosvetli.
Hvala
:osmeh:
 
to ti je nesto kao kontrola protoka vazduha ili kako se vec zove ja kad zaverglam traktor sa povucrnim dekompresorom za par sekundi upali mi se nekakva lampica koja je najvjerovatnije spojena na taj kontrolor. i jos mislim da ako se puno zaprlja zracni filter da taj kontrolor pali tu lampicu
 
oltovac u srcu

Zašto misliš da čovek priča gluposti? Pa lepo je napisao da su na njegovom 952 zadnje gume 38 coli i još ako je malo PVP otvorena ide 4 banke ko iz puške!!! Prvo skoči pa onda reci HOP !!!!!
 
danas video jednog lika kako se hvalisa sa novim belarusom ,neznam koji je model bio nov ugl a za njim je kapljalo ulje po asfaltu,sramota za nov traktor, a covek se fali kao da je kupio novog Johna Dira, a rus je samo najobicniji zastareli ruski traktor,netreba se hvaliti novim rusom,nije to nista novo isto kao i lada vozila proizvode se vec 40g a nista ne usavrsavaju! nemam gore kad vidim lokvu ulja pod traktorom a na sajmu sam cesto vidjao lokve ulja pod novim rusevim,a nije to slucaj ni kod novih imt.
 
Poslednja izmena:
Clan lazarrunjevac je merio brzinu kad smo ga doterival iz Beceja.Obilazio sam 1025 rm bez ikakvih problem na ravnom putu bez nizbrdice ... 892 i 952 su izuzetno brzi traktori i ako im je pvp na 1800 obrtaja. Pisalo je ranije u temi o njihovoj brzini.
 
oltovac u srcu

ja imam 952. 18 gume tik uz blatobran otvoren na 2250 pa ne ide 40 pričate gluposti.

ti se nauči čitati ljepo sam objasnio i moje su 18 4 38 još višlje od njegovih

Ja sam lepo pročitao tvoj 1. post i u njemu se nigde ne spominje da su tvoje gume od 38 coli, izneo si samo profil gume 18. Moj 952 sa gumama 18.4/34 i PVP na 2000 o/min ide ravno 33km A sa gumama kao tvoj pa sve to na 2250 o/min nemoguće da neide 40!!!!!! Možda ti je neko čačkao parametre elektronskog traktometra pa ti neočitava stvarnu brzinu kretanja ! :sta:
 
onda je moj najbrzi kad-tad pise na satu 99 km/h :osmeh:

pitanje za sve vas, imam problem sa dizanjem hidraulike 1025 zakacen plug hteo bih da dignem rucice pomeram gore ono nista , dole nista, kod oranja sam morao da idem u rikverc prema brazdi da bi se plug pomerao, ono kad plug malo pomera gore ili dole hopp odjednom dise sve kao da nista nije se desilo. Gde da cackam mada jos nista nije dirano!?
 
izmjeri pritisak ulja u hidraulici.kod nepravilnog pritiska se takve stvari dešavaju
 
Jeste li kolega farmer proverili sve vidne delove hidraulike, meni se slicna stvar desila, udarala mi poluga hidraulike od rezervoar desni, pomerio se o tpustio rezervoar.
 
onda je moj najbrzi kad-tad pise na satu 99 km/h :osmeh:

pitanje za sve vas, imam problem sa dizanjem hidraulike 1025 zakacen plug hteo bih da dignem rucice pomeram gore ono nista , dole nista, kod oranja sam morao da idem u rikverc prema brazdi da bi se plug pomerao, ono kad plug malo pomera gore ili dole hopp odjednom dise sve kao da nista nije se desilo. Gde da cackam mada jos nista nije dirano!?
nije to verovatno do hidraulike,cim nekad dize,nekad ne...proveri sve veze od rucice,preko sajli,prenosnika,nesto je mozda otkaceno-kako ti stoji podesavanje onog "finog" razvodnika ispod nogu i kabine?postoji mogucnost da nije nabacalo zemlje na neki deo i ispomeralo ili iskrivilo neki deo.
 
Nazad
Vrh