MTZ Belarus

nije do filtera sigurni, jer prekjuce malo cackao oko neke poluge koji sam mogao dohvatiti , i odjednom poceo da dize, ali posle opet nista...nesto stvarno zeza!!! :sta:

Skini desni zadnji točak, prati poluge i nađi gde ima lufta. To isto se meni desilo na 105, nema kvara samo otkloni,pritegni gde se olabavio.
 
nije do filtera sigurni, jer prekjuce malo cackao oko neke poluge koji sam mogao dohvatiti , i odjednom poceo da dize, ali posle opet nista...nesto stvarno zeza!!! :sta:

Rekao sam vam kolega da se i meni tako nesto desilo, skinite desni tocak kao sto kolega Abro kaze i vidite da li vam poluga udara u rezervoar, ako udara otpustite ga i pomerite skroz nazad koliko mozete, ako ne, onda trazite dalje jer se tako najbolje vidi.
 
Belaruskih 300 konja

2nan0qq.jpg


24eq1co.jpg
 
Imam problem na Belarusu 820 ujutru tesko pali znaci verglam 10-15 puta po 2-3 sekunde a posle upali al neprima gas i tako jos oko 4-5 puta pa posle upali kako treba, menjao sam mu filter goriva pa isto, ima 2500 sati. Da li liniska pumpa ima sito? Ili mozda treba da se uradi pumpa?
 
A koje gorivo sipas? probaj diretno spojiti na kantu 10l eurodizela pa ces biti pametniji,po meni to prvo bi trebalo da probas,a posle ako nije do goriva neko ce ti rec neko pametnije resenje.
 
Miroslave, vidim da si bio u AP. Taj veliki tu stoji više od 2 godine, čeka kupca!!!:sta: Jel još uvek izložen podrivač sa 3 radna tela ?
 
nije do filtera sigurni, jer prekjuce malo cackao oko neke poluge koji sam mogao dohvatiti , i odjednom poceo da dize, ali posle opet nista...nesto stvarno zeza!!! :sta:

Zeza te ventil razvodnik zameni ga sa novim.Ja sam jednom drugaru menjao na 820 ravan most postao je ocajan svaki dan okretao agropanonku da pita sta je dolazili cackali navodno neka prlavstina usla zaglavila posle su novu hidraulicnu pumpu kupili isti problem malo dize ali uglavnom nedize a tad mu vec istekla garancija.Slucajno ga pitam kako ide ruja i on mi se zalio na problem i odem da mu to odradim vozi ga vec 3 godine bez problema.Pokazao sam mu kako se menja bas je jednostavno sad moze sam da promeni kad god hoce.
 
@igordulic
Ako mislis da je do parafina nije jer to je pocelo jesenas zadnjih 5-6 dana oranja...
@mladenmaso
Izbacuje crni dim...
 
izvadio sediste i onaj poklopac, nije od rezervora(zaglavio) sigurno jer moze onaj mali kardan lako da se pomeri, koji je vezan sa polugom. Najverovatno ce biti "ventil razvodnik", zvao kolegu donece mi drugi nov iz madjarske do kraja nedelje, samo hoce da vidi jer nisu isti sadasnji modeli i oni od pre dvadest godina. Hvala svima! Pozdrav!


Ona poluga koji "ambro" pominje , koji dolozi od drzaca toplinga do "ventila razvodnika" nekako mi jako labavo deluje, kao da se pomera u prazno to hocu sutra da vidim!
 
izvadio sediste i onaj poklopac, nije od rezervora(zaglavio) sigurno jer moze onaj mali kardan lako da se pomeri, koji je vezan sa polugom. Najverovatno ce biti "ventil razvodnik", zvao kolegu donece mi drugi nov iz madjarske do kraja nedelje, samo hoce da vidi jer nisu isti sadasnji modeli i oni od pre dvadest godina. Hvala svima! Pozdrav!


Ona poluga koji "ambro" pominje , koji dolozi od drzaca toplinga do "ventila razvodnika" nekako mi jako labavo deluje, kao da se pomera u prazno to hocu sutra da vidim!
koliko ti traktor ima sati možda moigu pomoći
 
Nazad
Vrh