MTZ Belarus

Da, do 2005. je menjac bio kao i na 1025, te je bilo tih problema.

---------- Poruka napisana u 09:54 ---------- Prethodna poruka je at 09:39 ----------

Imajte u vidu da je dijagram brzina u opsegu obrtaja motora od 1400-2100 u minuti. 1221 na leru u 1. stepenu 4, opsega ide 6 km/h. Evo šaltanje u četvrtoj grupi, od prve do četvrte:
 
Cak u kilometar imaju istu max brzinu 1025 i 1221...Lalo ja sam pitao mladog majstora Ivana iza AP,a posle i onog matorog,obojica kazu da je isti menjac...cak sam pre dve godine terao u tanjiranju 1221,i ne secam se da je bilo neke razike kada sam ga vracao kuci u 4 rangu-a to za pre i posle 2005 prvi put cujem,majstori mi nista spomenuli nisuma bas smo se bili zapricali.a koja razlika za prvu brzu moze biti...verovatno samo promenjen prenosni odnos dva zupcanika?
 
I kad krecu onda im traje lamela jednu sezonu? Ja recimo sa velikim teretom u meksoj podlozi sa 82, 820 krecem izmedju 3. i 5. u zavisnosti od terena. Mislim da ovom 1221 tom 1. brzom nije nimalo prijatno ni na asfaltu da krene sa 20 tona a pogotovo iz njive..
 
1221 krece prvom putnom bez problema, evo dijagrama za pneumatike 18,4 R38:
11skn0w.jpg

pa ovde ima dosta razlike, da ne poverujes i stepei prenosa imaju drugi raspored:sta:

attachment.php


dal je i u praksi tako ili samo ovde pise bezveze, ja cu proveriti cim pre dal je 4-1 sporija od 3-4, a za stepene je ovako kao sto pise 1-3 gore, a 2-4 dole.
 
I sta sad...ko je u pravu?ja sam napiso jos pre godinu dana da je isti menjac,lala i neki jos kazu nije...ja prihvatim(reko znaju bolje 2 nego ja 1),a sad vidi ovo...sad pogotovo mi nije jasno-da li znaci da imaju dva tipa menjaca,ili je neko brljao sa tabelama?inace meni tabela ide kao kod lale.
 
sigurno ima razlike, kod vas su stepeni 1-3 dole, a kod mene kontar, i da je kod mene 3-1 sporija od 2-4 jeste, jer u ta dva ranga sam orao, za ostale neznam nisam obracao paznju, al ako tako pise verovatno je tako..
 
Dragane, taj dijagram sto si ti postavio vazi za 1221 pre 2005., to je iz uputstva na srpskom koje mozes okaciti macku o rep, takav je menjac na 1025. Dijagram koji sam ja postavio je iz ruskog originalnog uputstva i na staklu je identicno, a i u praksi je tako. Mozda stvarno uporedo rade sa obe varijante. :sta: Meni je prva brzina dole, nije gore. Kod tebe je kontra? Jel i na staklu takav dijagram kao sto si postavio? Ponavljam jos jednom, moj 1221 krece sa 20 tona tereta na tvrdoj podlozi prvom iz 4. ranga ko od sale, skoro ko da je prazan.

---------- Poruka napisana u 18:18 ---------- Prethodna poruka je at 18:13 ----------

Videh tablicu i pomislih-da li onda i sa 82 krecete 7. ili 8. brzinom i 10 tona tereta u blatu kad vec sa 1221 krecete 1. brzom?
Drug Popov, pričamo o kretanju iz mesta na tvrdoj podlozi(asvaltu), po ataru sa velikim teretom ni ne koristim 4. rang.
 
Ja imam i 1025 i 1221.3.
Sa 1025 uopste ne radim transport, ali u 4/1 na leru ide oko 8kmh, mozda i malo vise.
1221.3 ima kracu prvu i drugu brzinu. Sa njim bez problema krecem sa dve velike zmajevke u prvoj brzoj (bez drzanja kvacila isl).

1025 2007god i 1221.3 2011god imaju totalno razlicite menjace....za ove starije ne znam.
 
sad sam gledao, u knjizi za rukovanje na ruskom je kao sto je Lala postavio, stvarno su glupavi ovi nasi ako nisu dobro preveli...sutra cu videti sta stoji u kabini na staklu...
 
Nazad
Vrh