MTZ Belarus

Hoće i na 82 ako staviš širu gumu. Zadnje gume 18,4R34 su udaljene od nosača kabine nekih 4-5cm, rezervoari malo "štrče" van i etoti prilika da nabaca kojekakvog đubreta!
 
Hoće i na 82 ako staviš širu gumu. Zadnje gume 18,4R34 su udaljene od nosača kabine nekih 4-5cm, rezervoari malo "štrče" van i etoti prilika da nabaca kojekakvog đubreta!
pa na 82 su 15.5-38,a na 1025 18.4-38,i nije bilo problema...fabricki mi stoji na glavcini jedan zarez do kraja poluosovine.a jedan poznanik je dobio svog skupljenih tockova na 3-4 cm do kabine,i on je vec imao problema sa blatom.zato navise volim da sednem u velikog ursusa-izmedju kabine i tocka 25-30 cm i nema da mislis i u najvecem blatu hoce li uhvatiti izmedju.
 
Jel moze neko nesto vise da kaze posle ovolike price o prednostima i manama 1025, jer sam imao ponudu da uzmem takvu polovnu masinu( molim da komentarisu samo oni koji su ga imali ili rade sa njim,a ne strucnjaka koji se u sve razumeju :osmeh:)
Mozda se kasno uklucujem,ali nov sam pa nemogu da postignem sve da ispratim.Ja druze imam 1025 od 2007. i zadovoljan sam.Imam 2000 sati,jer sam tek od '10 povecao povrsine.Od svih rusa najmanje trosi,okretan je,a moze i za fine radove da posluzi,vucem tanjiracu od 3m,spremac od 3.6m,plug od 3*35cm i motor je strava.A i svaka mana ce se anulirati kad pogledas da je bilo koji zapadni nov traktor tada u toj klasi bio preko 40 000e,a on 24 000e,a odrazavanje jeftino.Ja bi ti ga preporucio,ako ga vec nisi uzeo.
 
Da,mana je to sto nemoze da krene pod opterecenjem iz 1.ali zaletim ga iz spore i na prevaru ga ubacim u brzu,kako je rekao jedan kolega pre,sve je stvar rutine i sluha. Ja sam imao problema sa kocnicama,dal je jos neko imao neznam,jer je prvi u mom selu i nemam koga da pitam,kuglice se nevracaju pa zablokiraju.
 
drugari napred na MTZ 82 kakve gume idu ja imam 8,25x20 a maistor mi kaze da treba 9,25x20 i gde mogu kupiti polovne gume za rusa napred sa kramponima ili bez krampona?jedan mi hitno treba bez krampona,ili dva sa kramponom.
 
Da stari tip 1980godiste razisla je leva guma pa mi treba polovna ovde kod nas nema otisaosam kod maistora a on mi kaze da idu 9,25x20 navodno te su fabricke dimenzije,a ja imam 8,25x20,a maistor mi kaze da je nasao traktor sa 7,25x20 gumu na rusa pa je bilo problema oko prednje vuce,dao mi je katalog i tamo isto pise 9,25x20,pa sad me zbuni kakve idu?
 
Ovo mi je treća 82 - ka a imao sam i tu stari tip kao što je i vaša i na nju ide guma kao štosam i napomenuo.
 
dsc00343.jpg
e ovo je moj rus

---------- Poruka napisana u 23:18 ---------- Prethodna poruka je at 23:14 ----------

a moj komsija isto ima rusa 82 slican kao ovaj ali on ima 9,25x20,i gledaosam dimenzije sad na internetu 8,00x20 takve nema samo 8,25x20 sutra cu ici da pogledam dali ima polovne gume u novom sadu ili u temerinu

---------- Poruka napisana u 23:27 ---------- Prethodna poruka je at 23:18 ----------

sad mi kaze komsija da je i on imao navodno 8,00x20 samo je pobacao te gume bile su jako lose a kad je stavio ove sto ima 9,25x20 kaze da bolje vuce ali neznam dali moze kupiti negde 8,0x20 gume?
 
Jedina mana 1025 je Transport to jest prelaz iz spore u brzi hod nejak motor ostalo extra zato sam ja kupio 1021 sve uskladjeno pozdrav

Druže ako nisi vozio 1025 nemoj da pričaš u prazno nije problem u tome da nema snagu da pokrene nego dosta je brza iz 4/1 na leru ide oko 8km/h i to mu je problem. Jedino tvoj 1021 valja za sve ostalo je krš malo se spusti na zemju i gledaj stvari sa svarne strane
 
Da,mana je to sto nemoze da krene pod opterecenjem iz 1.ali zaletim ga iz spore i na prevaru ga ubacim u brzu,kako je rekao jedan kolega pre,sve je stvar rutine i sluha. Ja sam imao problema sa kocnicama,dal je jos neko imao neznam,jer je prvi u mom selu i nemam koga da pitam,kuglice se nevracaju pa zablokiraju.
Kuglice cega?izmedju diskova kocnica ili nesto drugo?objasni sta ti se dogodi...pitam jer drugar kaze da na 1021 nema kocnice,raskacio ih,a iz AP nisu hteli da dodju da to pogledaju.inace njemu se konstantno greje-npr krene do njive i dok dodje do tamo,diferencijal bude vreo da ruku ne mozes staviti.
 
Attila@ nepricam napamet imam i 1221 ima isti menjac i on oseti a ne 1025 nemoj da si smesan i to je moj stav a i rekli su mi ljudi koji imaju 1025 i nije mi jasno sta tebi smeta moj post kad sam ja komentarisao tvoje postove strasno.
Neli@ imas ispos traktora gde su kocnice rupe uzmi wd 40 i dobro isprskaj i resen problem i obavezno posle pranja traktpra provozati malo i kociti jer zna voda da udje i da zapeknu kuglice pozdrav.
 
Evodokaza da je MTZ još 1957 ugradjiva ravnu prednju vuču. Zašsto su kasnije odustali od toga, niko ne zna:

mtz-7-01.jpg


mtz-7-07.jpg


mtz-7-03.jpg


---------- Poruka napisana u 12:27 ---------- Prethodna poruka je at 12:23 ----------

mtz-5-10.jpg


---------- Poruka napisana u 13:14 ---------- Prethodna poruka je at 12:27 ----------

perednig-most-traktora-MTZ7-1.png
+

perednig-most-traktora-MTZ7-2.png



Više informacija ovdje:

http://www.traktora.org/?id=304

---------- Poruka napisana u 13:17 ---------- Prethodna poruka je at 13:14 ----------

mtz-7m1.jpg


82_mtz7.JPG
 
da pravilisu ali su te traktore pravili amerikancima ili nemcima oni sto su isli kod nas imalisu bez prednje vuce ili sa drugacijom izgledom,kao i mtz 552 oni traktori su kvalitetniji izradjeni nego ovi ostali jersu ih pravili za nemce

---------- Poruka napisana u 14:01 ---------- Prethodna poruka je at 13:59 ----------

sad ako gresim izvinjavam se alisam to cito u jednom knjizi koju sam kupio historija traktora ima puno vrsta traktora i modela pa pise svasta o traktorima
 
Prvi kontingent rusa 50-ki je stigao u bivšu SFRJ 1963 godine. A ove što je ZOMBI okačio prvi put vidim. Zanimljivo, rusi sa ravnim pr. mostom pre 60 god. imali ogibljenje a današnji imaju i amortizere, al u sedištu :haha:
 
Nazad
Vrh